Hebräisch/ Tabellen/ Verbtabellen

Aus Wikibooks
Zur Navigation springen Zur Suche springen

Inhaltsverzeichnis


lieben - אהב[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er liebte / er liebt / er wird lieben - אָהַב / אוֹהֵב / אָהַב
Gegenwart - הווה
ich (m) liebe אוֹהֵב אני ani ohev
ich (w) liebe אוֹהֶבֶת אני ani ohevett
du (m) liebst אוֹהֵב אתה ata ohev
du (w) liebst אוֹהֶבֶת את at ohevett
er liebt אוֹהֵב הוא hu ohev
sie liebt אוֹהֶבֶת היא hi ohevett
wir (m) lieben אוֹהֲבִים אנחנו anachnu ohavim
wir (w) lieben אוֹהֲבוֹת אנחנו anachnu ohavott
ihr (m) liebt אוֹהֲבִים אתם atem ohavim
ihr (w) liebt אוֹהֲבוֹת אתן aten ohavott
sie (m) lieben אוֹהֲבִים הם hem ohavim
sie (w) lieben אוֹהֲבוֹת הן hen ohavott
Vergangenheit - עבר
ich liebte אָהַבְתִּי אני ani ahav'ti
du (m) liebtest אָהַבְתָּ אתה ata ahav'ta
du (w) liebtest אָהַבְתְּ את at ahav'te
er liebte אָהַב הוא hu ahav
sie liebte אָהֲבָה היא hi ahavah
wir liebten אָהַבְנוּ אנחנו anachnu ahav'nu
ihr (m) liebtet אֲהַבְתֶּם אתם atem ahav'tem
ihr (w) liebtet אֲהַבְתֶּן אתן aten ahav'tenn
sie (m) liebten אָהֲבוּ הם hem ahavu
sie (w) liebten אָהֲבוּ הן hen ahavu
Zukunft - עתיד
ich werde lieben אֶאֱהַב אני ani e'ehav
du (m) wirst lieben אָהַבְתָּ אתה ata ahav'ta
du (w) wirst lieben תֹּאהֲבִי את at tohavi
er wird lieben אָהַב הוא hu ahav
sie wird lieben תֶּאֱהַב היא hi teehav
wir werden lieben נֹאהַב אנחנו anachnu nohav
ihr (m) werdet lieben תֹּאהֲבוּ אתם atem tohavu
ihr (w) werdet lieben תֹּאהֲבוּ אתן aten tohavu
sie (m) werden lieben יֹאהֲבוּ הם hem johavu
sie (w) werden lieben יֹאהֲבוּ הן hen johavu
Imperativ - ציווי
(du, m) lieb! אֱהַב אתה ata ehav
(du, w) lieb! אֶהֱבִי את at ehevi
(ihr, m) liebt! אֶהֱבוּ אתם atem ehevu
(ihr, w) liebt! אֶהֱבוּ אתן aten ehevu
Partizip Passiv
(du, m, bist) geliebt אָהוּב אתה ata ahuv
(du, w, bist) geliebt אֲהוּבָה את at ahuvah
(ihr, m, seid) geliebt אֲהוּבִים אתם atem ahuvim
(ihr, w, seid) geliebt אֲהוּבוֹת אתן aten ahuvott
Weitere Formen
lieben לֶאֱהוֹב le'ehov Infinitiv

zuhören - אזן[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er hörte zu / er hört zu / er wird zuhören - הֶאֱזִין / מַאֲזִין / הֶאֱזִין
Gegenwart - הווה
ich (m) höre zu מַאֲזִין אני ani maasinn
ich (w) höre zu מַאֲזִינָה אני ani maasinah
du (m) hörst zu מַאֲזִין אתה ata maasinn
du (w) hörst zu מַאֲזִינָה את at maasinah
er hört zu מַאֲזִין הוא hu maasinn
sie hört zu מַאֲזִינָה היא hi maasinah
wir (m) hören zu מַאֲזִינִים אנחנו anachnu maasinim
wir (w) hören zu מַאֲזִינוֹת אנחנו anachnu maasinott
ihr (m) hört zu מַאֲזִינִים אתם atem maasinim
ihr (w) hört zu מַאֲזִינוֹת אתן aten maasinott
sie (m) hören zu מַאֲזִינִים הם hem maasinim
sie (w) hören zu מַאֲזִינוֹת הן hen maasinott
Vergangenheit - עבר
ich hörte zu הֶאֱזַנְתִּי אני ani heesan'ti
du (m) hörtest zu הֶאֱזַנְתָּ אתה ata heesan'ta
du (w) hörtest zu הֶאֱזַנְתְּ את at heesan'te
er hörte zu הֶאֱזִין הוא hu heesinn
sie hörte zu הֶאֱזִינָה היא hi heesinah
wir hörten zu הֶאֱזַנּוּ אנחנו anachnu heesanu
ihr (m) hörtet zu הֶאֱזַנְתֶּם אתם atem heesan'tem
ihr (w) hörtet zu הֶאֱזַנְתֶּן אתן aten heesan'tenn
sie (m) hörten zu הֶאֱזִינוּ הם hem heesinu
sie (w) hörten zu הֶאֱזִינוּ הן hen heesinu
Zukunft - עתיד
ich werde zuhören אַאֲזִין אני ani aasinn
du (m) wirst zuhören הֶאֱזַנְתָּ אתה ata heesan'ta
du (w) wirst zuhören תַּאֲזִינִי את at taasini
er wird zuhören הֶאֱזִין הוא hu heesinn
sie wird zuhören תַּאֲזִין היא hi taasinn
wir werden zuhören נַאֲזִין אנחנו anachnu naasinn
ihr (m) werdet zuhören תַּאֲזִינוּ אתם atem taasinu
ihr (w) werdet zuhören תַּאֲזֵנָּה אתן aten taasenah
sie (m) werden zuhören יַאֲזִינוּ הם hem jaasinu
sie (w) werden zuhören יַאֲזִינוּ הן hen jaasinu
Imperativ - ציווי
(du, m) hör zu! הַאֲזֵן אתה ata haasenn
(du, w) hör zu! הַאֲזִינִי את at haasini
(ihr, m) hört zu! הַאֲזִינוּ אתם atem haasinu
(ihr, w) hört zu! הַאֲזִינוּ אתן aten haasinu
Weitere Formen
zuhören לְהַאֲזִין lehaasinn Infinitiv

essen - אכל[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er aß / er isst / er wird essen - אָכַל / אוֹכֵל / אָכַל
Gegenwart - הווה
ich (m) esse אוֹכֵל אני ani ochel
ich (w) esse אוֹכֶלֶת אני ani ochelett
du (m) isst אוֹכֵל אתה ata ochel
du (w) isst אוֹכֶלֶת את at ochelett
er isst אוֹכֵל הוא hu ochel
sie isst אוֹכֶלֶת היא hi ochelett
wir (m) essen אוֹכְלִים אנחנו anachnu och'lim
wir (w) essen אוֹכְלוֹת אנחנו anachnu och'lott
ihr (m) esst אוֹכְלִים אתם atem och'lim
ihr (w) esst אוֹכְלוֹת אתן aten och'lott
sie (m) essen אוֹכְלִים הם hem och'lim
sie (w) essen אוֹכְלוֹת הן hen och'lott
Vergangenheit - עבר
ich aß אָכַלְתִּי אני ani achal'ti
du (m) aßest אָכַלְתָּ אתה ata achal'ta
du (w) aßest אָכַלְתְּ את at achal'te
er aß אָכַל הוא hu achal
sie aß אָכְלָה היא hi ach'lah
wir aßen אָכַלְנוּ אנחנו anachnu achal'nu
ihr (m) aßt אֲכַלְתֶּם אתם atem achal'tem
ihr (w) aßt אֲכַלְתֶּן אתן aten achal'tenn
sie (m) aßen אָכְלוּ הם hem ach'lu
sie (w) aßen אָכְלוּ הן hen ach'lu
Zukunft - עתיד
ich werde essen אוֹכַל אני ani ochal
du (m) wirst essen אָכַלְתָּ אתה ata achal'ta
du (w) wirst essen תֹּאכְלִי את at toch'li
er wird essen אָכַל הוא hu achal
sie wird essen תֹּאכַל היא hi tochal
wir werden essen נֹאכַל אנחנו anachnu nochal
ihr (m) werdet essen תֹּאכְלוּ אתם atem toch'lu
ihr (w) werdet essen תֹּאכְלוּ אתן aten toch'lu
sie (m) werden essen יֹאכְלוּ הם hem joch'lu
sie (w) werden essen יֹאכְלוּ הן hen joch'lu
Imperativ - ציווי
(du, m) iss! אֱכוֹל אתה ata echol
(du, w) iss! אִכְלִי את at ich'li
(ihr, m) esst! אִכְלוּ אתם atem ich'lu
(ihr, w) esst! אִכְלוּ אתן aten ich'lu
Partizip Passiv
(du, m, bist) gegessen אָכוּל אתה ata achul
(du, w, bist) gegessen אֲכוּלָה את at achulah
(ihr, m, seid) gegessen אֲכוּלִים אתם atem achulim
(ihr, w, seid) gegessen אֲכוּלוֹת אתן aten achulott
Weitere Formen
essen לֶאֱכוֹל leechol Infinitiv

essen - אכל[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er aß / er isst / er wird essen - אִיכֵּל / מְאַכֵּל / אִיכֵּל
Gegenwart - הווה
ich (m) esse מְאַכֵּל אני ani meakel
ich (w) esse מְאַכֶּלֶת אני ani meakelett
du (m) isst מְאַכֵּל אתה ata meakel
du (w) isst מְאַכֶּלֶת את at meakelett
er isst מְאַכֵּל הוא hu meakel
sie isst מְאַכֶּלֶת היא hi meakelett
wir (m) essen מְאַכְּלִים אנחנו anachnu meakelim
wir (w) essen מְאַכְּלוֹת אנחנו anachnu meakelott
ihr (m) esst מְאַכְּלִים אתם atem meakelim
ihr (w) esst מְאַכְּלוֹת אתן aten meakelott
sie (m) essen מְאַכְּלִים הם hem meakelim
sie (w) essen מְאַכְּלוֹת הן hen meakelott
Vergangenheit - עבר
ich aß אִיכַּלְתִּי אני ani ikal'ti
du (m) aßest אִיכַּלְתָּ אתה ata ikal'ta
du (w) aßest אִיכַּלְתְּ את at ikal'te
er aß אִיכֵּל הוא hu ikel
sie aß אִיכְּלָה היא hi ikelah
wir aßen אִיכַּלְנוּ אנחנו anachnu ikal'nu
ihr (m) aßt אִיכַּלְתֶּם אתם atem ikal'tem
ihr (w) aßt אִיכַּלְתֶּן אתן aten ikal'tenn
sie (m) aßen אִיכְּלוּ הם hem ikelu
sie (w) aßen אִכְּלוּ הן hen ikelu
Zukunft - עתיד
ich werde essen אֲאַכֵּל אני ani aakel
du (m) wirst essen אִיכַּלְתָּ אתה ata ikal'ta
du (w) wirst essen תְּאַכְּלִי את at teakeli
er wird essen אִיכֵּל הוא hu ikel
sie wird essen תְּאַכֵּל היא hi teakel
wir werden essen נְאַכֵּל אנחנו anachnu neakel
ihr (m) werdet essen תְּאַכְּלוּ אתם atem teakelu
ihr (w) werdet essen תְּאַכֵּלְנָה אתן aten teakel'nah
sie (m) werden essen יְאַכְּלוּ הם hem jeakelu
sie (w) werden essen תְּאַכֵּלְנָה הן hen teakel'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) iss! אַכֵּל אתה ata akel
(du, w) iss! אַכְּלִי את at akeli
(ihr, m) esst! אַכְּלוּ אתם atem akelu
(ihr, w) esst! אַכֵּלְנָה אתן aten akel'nah
Weitere Formen
essen לְאַכֵּל leakel Infinitiv

sagen - אמר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er sagte / er sagt / er wird sagen - יֹאמַר / אוֹמֵר / אָמַר
Gegenwart - הווה
ich (m) sage אוֹמֵר אני ani omer
ich (w) sage אוֹמֶרֶת אני ani omerett
du (m) sagst אוֹמֵר אתה ata omer
du (w) sagst אוֹמֶרֶת את at omerett
er sagt אוֹמֵר הוא hu omer
sie sagt אוֹמֶרֶת היא hi omerett
wir (m) sagen אוֹמְרִים אנחנו anachnu om'rim
wir (w) sagen אוֹמְרוֹת אנחנו anachnu om'rott
ihr (m) sagt אוֹמְרִים אתם atem om'rim
ihr (w) sagt אוֹמְרוֹת אתן aten om'rott
sie (m) sagen אוֹמְרִים הם hem om'rim
sie (w) sagen אוֹמְרוֹת הן hen om'rott
Vergangenheit - עבר
ich sagte אָמַרְתִּי אני ani amar'ti
du (m) sagtest אָמַרְתָּ אתה ata amar'ta
du (w) sagtest אָמַרְתְּ את at amar'te
er sagte אָמַר הוא hu amar
sie sagte אָמְרָה היא hi am'rah
wir sagten אָמַרְנוּ אנחנו anachnu amar'nu
ihr (m) sagtet אֲמַרְתֶּם אתם atem amar'tem
ihr (w) sagtet אֲמַרְתֶּן אתן aten amar'tenn
sie (m) sagten אָמְרוּ הם hem am'ru
sie (w) sagten אָמְרוּ הן hen am'ru
Zukunft - עתיד
ich werde sagen אוֹמַר אני ani omar
du (m) wirst sagen תֹּאמַר אתה ata tomar
du (w) wirst sagen תֹּאמְרִי את at tom'ri
er wird sagen יֹאמַר הוא hu jomar
sie wird sagen תֹּאמַר היא hi tomar
wir werden sagen נֹאמַר אנחנו anachnu nomar
ihr (m) werdet sagen תֹּאמְרוּ אתם atem tom'ru
ihr (w) werdet sagen תֹּאמַרְנָה אתן aten tomar'nah
sie (m) werden sagen יֹאמְרוּ הם hem jom'ru
sie (w) werden sagen יֹאמְרוּ הן hen jom'ru
Imperativ - ציווי
(du, m) sag! אֱמוֹר אתה ata emor
(du, w) sag! אִמְרִי את at im'ri
(ihr, m) sagt! אִמְרוּ אתם atem im'ru
(ihr, w) sagt! אִמְרוּ אתן aten im'ru
Partizip Passiv
(du, m, bist) gesagt אָמוּר אתה ata amur
(du, w, bist) gesagt אֲמוּרָה את at amurah
(ihr, m, seid) gesagt אֲמוּרִים אתם atem amurim
(ihr, w, seid) gesagt אֲמוּרוֹת אתן aten amurott
Weitere Formen
sagen לֶאֱמוֹר le'emor Infinitiv

ermöglichen - אפשר[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er ermöglichte / er ermöglicht / er wird ermöglichen - יְאַפְשֵׁר / מְאַפְשֵׁר / אִפְשֵׁר
Gegenwart - הווה
ich (m) ermögliche מְאַפְשֵׁר אני ani meaf'scher
ich (w) ermögliche מְאַפְשֶׁרֶת אני ani meaf'scherett
du (m) ermöglichst מְאַפְשֵׁר אתה ata meaf'scher
du (w) ermöglichst מְאַפְשֶׁרֶת את at meaf'scherett
er ermöglicht מְאַפְשֵׁר הוא hu meaf'scher
sie ermöglicht מְאַפְשֶׁרֶת היא hi meaf'scherett
wir (m) ermöglichen מְאַפְשְׁרִים אנחנו anachnu meaf'sch'rim
wir (w) ermöglichen מְאַפְשְׁרוֹת אנחנו anachnu meaf'sch'rott
ihr (m) ermöglicht מְאַפְשְׁרִים אתם atem meaf'sch'rim
ihr (w) ermöglicht מְאַפְשְׁרוֹת אתן aten meaf'sch'rott
sie (m) ermöglichen מְאַפְשְׁרִים הם hem meaf'sch'rim
sie (w) ermöglichen מְאַפְשְׁרוֹת הן hen meaf'sch'rott
Vergangenheit - עבר
ich ermöglichte אִפְשַׁרְתִּי אני ani if'schar'ti
du (m) ermöglichtest אִפְשַׁרְתָּ אתה ata if'schar'ta
du (w) ermöglichtest אִפְשַׁרְתְּ את at if'schar'te
er ermöglichte אִפְשֵׁר הוא hu if'scher
sie ermöglichte אִפְשְׁרָה היא hi if'sch'rah
wir ermöglichten אִפְשַׁרְנוּ אנחנו anachnu if'schar'nu
ihr (m) ermöglichtet אִפְשַׁרְתֶּם אתם atem if'schar'tem
ihr (w) ermöglichtet אִפְשַׁרְתֶּן אתן aten if'schar'tenn
sie (m) ermöglichten אִפְשְׁרוּ הם hem if'sch'ru
sie (w) ermöglichten אִפְשְׁרוּ הן hen if'sch'ru
Zukunft - עתיד
ich werde ermöglichen אֲאַפְשֵׁר אני ani aaf'scher
du (m) wirst ermöglichen תְּאַפְשֵׁר אתה ata teaf'scher
du (w) wirst ermöglichen תְּאַפְשְׁרִי את at teaf'sch'ri
er wird ermöglichen יְאַפְשֵׁר הוא hu jeaf'scher
sie wird ermöglichen תְּאַפְשֵׁר היא hi teaf'scher
wir werden ermöglichen נְאַפְשֵׁר אנחנו anachnu neaf'scher
ihr (m) werdet ermöglichen תְּאַפְשְׁרוּ אתם atem teaf'sch'ru
ihr (w) werdet ermöglichen תְּאַפְשְׁרוּ אתן aten teaf'sch'ru
sie (m) werden ermöglichen יְאַפְשְׁרוּ הם hem jeaf'sch'ru
sie (w) werden ermöglichen יְאַפְשְׁרוּ הן hen jeaf'sch'ru
Imperativ - ציווי
(du, m) ermögliche! אַפְשֵׁר אתה ata af'scher
(du, w) ermögliche! אַפְשְׁרִי את at af'sch'ri
(ihr, m) ermöglicht! אַפְשְׁרוּ אתם atem af'sch'ru
(ihr, w) ermöglicht! אַפְשְׁרוּ אתן aten af'sch'ru
Weitere Formen
ermöglichen לְאַפְשֵׁר leaf'scher Infinitiv

aufwachsen - בגר[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er wuchs auf / er wächst auf / er wird aufwachsen - הִתְבַּגֵּר / מִתְבַּגֵּר / הִתְבַּגֵּר
Gegenwart - הווה
ich (m) wachse auf מִתְבַּגֵּר אני ani mit'bager
ich (w) wachse auf מִתְבַּגֶּרֶת אני ani mit'bagerett
du (m) wächst auf מִתְבַּגֵּר אתה ata mit'bager
du (w) wächst auf מִתְבַּגֶּרֶת את at mit'bagerett
er wächst auf מִתְבַּגֵּר הוא hu mit'bager
sie wächst auf מִתְבַּגֶּרֶת היא hi mit'bagerett
wir (m) wachsen auf מִתְבַּגְּרִים אנחנו anachnu mit'bagerim
wir (w) wachsen auf מִתְבַּגְּרוֹת אנחנו anachnu mit'bagerott
ihr (m) wachst auf מִתְבַּגְּרִים אתם atem mit'bagerim
ihr (w) wachst auf מִתְבַּגְּרוֹת אתן aten mit'bagerott
sie (m) wachsen auf מִתְבַּגְּרִים הם hem mit'bagerim
sie (w) wachsen auf מִתְבַּגְּרוֹת הן hen mit'bagerott
Vergangenheit - עבר
ich wuchs auf הִתְבַּגַּרְתִּי אני ani hit'bagar'ti
du (m) wuchst auf הִתְבַּגַּרְתָּ אתה ata hit'bagar'ta
du (w) wuchst auf הִתְבַּגַּרְתְּ את at hit'bagar'te
er wuchs auf הִתְבַּגֵּר הוא hu hit'bager
sie wuchs auf הִתְבַּגְּרָה היא hi hit'bagerah
wir wuchsen auf הִתְבַּגַּרְנוּ אנחנו anachnu hit'bagar'nu
ihr (m) wuchst auf הִתְבַּגַּרְתֶּם אתם atem hit'bagar'tem
ihr (w) wuchst auf הִתְבַּגַּרְתֶּן אתן aten hit'bagar'tenn
sie (m) wuchsen auf הִתְבַּגְּרוּ הם hem hit'bageru
sie (w) wuchsen auf הִתְבַּגְּרוּ הן hen hit'bageru
Zukunft - עתיד
ich werde aufwachsen אֶתְבַּגֵּר אני ani et'bager
du (m) wirst aufwachsen הִתְבַּגַּרְתָּ אתה ata hit'bagar'ta
du (w) wirst aufwachsen תִּתְבַּגְּרִי את at tit'bageri
er wird aufwachsen הִתְבַּגֵּר הוא hu hit'bager
sie wird aufwachsen תִּתְבַּגֵּר היא hi tit'bager
wir werden aufwachsen נִתְבַּגֵּר אנחנו anachnu nit'bager
ihr (m) werdet aufwachsen תִּתְבַּגְּרוּ אתם atem tit'bageru
ihr (w) werdet aufwachsen תִּתְבַּגְּרוּ אתן aten tit'bageru
sie (m) werden aufwachsen יִתְבַּגְּרוּ הם hem jit'bageru
sie (w) werden aufwachsen תִּתְבַּגֵּרְנָה הן hen tit'bager'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) wachs auf! הִתְבַּגֵּר אתה ata hit'bager
(du, w) wachs auf! הִתְבַּגְּרִי את at hit'bageri
(ihr, m) wachst auf! הִתְבַּגְּרוּ אתם atem hit'bageru
(ihr, w) wachst auf! הִתְבַּגֵּרְנָה אתן aten hit'bager'nah
Weitere Formen
aufwachsen לְהִתְבַּגֵּר lehit'bager Infinitiv

teilen - בדל[Bearbeiten]

Nif'al[Bearbeiten]

er teilte / er teilt / er wird teilen - נִבְדַּל / נִבְדָּל / נִבְדַּל
Gegenwart - הווה
ich (m) teile נִבְדָּל אני ani niv'dal
ich (w) teile נִבְדֶּלֶת אני ani niv'delett
du (m) teilst נִבְדָּל אתה ata niv'dal
du (w) teilst נִבְדֶּלֶת את at niv'delett
er teilt נִבְדָּל הוא hu niv'dal
sie teilt נִבְדֶּלֶת היא hi niv'delett
wir (m) teilen נִבְדָּלִים אנחנו anachnu niv'dalim
wir (w) teilen נִבְדָּלוֹת אנחנו anachnu niv'dalott
ihr (m) teilt נִבְדָּלִים אתם atem niv'dalim
ihr (w) teilt נִבְדָּלוֹת אתן aten niv'dalott
sie (m) teilen נִבְדָּלִים הם hem niv'dalim
sie (w) teilen נִבְדָּלוֹת הן hen niv'dalott
Vergangenheit - עבר
ich teilte נִבְדַּלְתִּי אני ani niv'dal'ti
du (m) teiltest נִבְדַּלְתָּ אתה ata niv'dal'ta
du (w) teiltest נִבְדַּלְתְּ את at niv'dal'te
er teilte נִבְדַּל הוא hu niv'dal
sie teilte נִבְדְּלָה היא hi niv'delah
wir teilten נִבְדַּלְנוּ אנחנו anachnu niv'dal'nu
ihr (m) teiltet נִבְדַּלְתֶּם אתם atem niv'dal'tem
ihr (w) teiltet נִבְדַּלְתֶּן אתן aten niv'dal'tenn
sie (m) teilten נִבְדְּלוּ הם hem niv'delu
sie (w) teilten נִבְדְּלוּ הן hen niv'delu
Zukunft - עתיד
ich werde teilen אִיבָּדֵל אני ani ibadel
du (m) wirst teilen נִבְדַּלְתָּ אתה ata niv'dal'ta
du (w) wirst teilen תִּיבָּדְלִי את at tibad'li
er wird teilen נִבְדַּל הוא hu niv'dal
sie wird teilen תִּיבָּדֵל היא hi tibadel
wir werden teilen נִיבָּדֵל אנחנו anachnu nibadel
ihr (m) werdet teilen תִּיבָּדְלוּ אתם atem tibad'lu
ihr (w) werdet teilen תִּיבָּדְלוּ אתן aten tibad'lu
sie (m) werden teilen יִיבָּדְלוּ הם hem jibad'lu
sie (w) werden teilen יִיבָּדְלוּ הן hen jibad'lu
Imperativ - ציווי
(du, m) teil! הִיבָּדֵל אתה ata hibadel
(du, w) teil! הִיבָּדְלִי את at hibad'li
(ihr, m) teilt! הִיבָּדְלוּ אתם atem hibad'lu
(ihr, w) teilt! הִיבָּדַלְנָה אתן aten hibadal'nah
Weitere Formen
teilen לְהִיבָּדֵל lehibadel Infinitiv

kommen - בוא[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er kam / er kommt / er wird kommen - יָבוֹא / בָּא / בָּא
Gegenwart - הווה
ich (m) komme בָּא אני ani ba
ich (w) komme בָּאָה אני ani ba'ah
du (m) kommst בָּא אתה ata ba
du (w) kommst בָּאָה את at ba'ah
er kommt בָּא הוא hu ba
sie kommt בָּאָה היא hi ba'ah
wir (m) kommen בָּאִים אנחנו anachnu ba'im
wir (w) kommen בָּאוֹת אנחנו anachnu ba'ott
ihr (m) kommt בָּאִים אתם atem ba'im
ihr (w) kommt בָּאוֹת אתן aten ba'ott
sie (m) kommen בָּאִים הם hem ba'im
sie (w) kommen בָּאוֹת הן hen ba'ott
Vergangenheit - עבר
ich kam בָּאתִי אני ani bati
du (m) kamst בָּאתָ אתה ata bata
du (w) kamst בָּאת את at batt
er kam בָּא הוא hu ba
sie kam בָּאָה היא hi ba'ah
wir kamen בָּאנוּ אנחנו anachnu banu
ihr (m) kamt בָּאתֶם אתם atem batem
ihr (w) kamt בָּאתֶן אתן aten batenn
sie (m) kamen בָּאוּ הם hem ba'u
sie (w) kamen בָּאוּ הן hen ba'u
Zukunft - עתיד
ich werde kommen אָבוֹא אני ani avo
du (m) wirst kommen תָּבוֹא אתה ata tavo
du (w) wirst kommen תָּבוֹאִי את at tavoi
er wird kommen יָבוֹא הוא hu javo
sie wird kommen תָּבוֹא היא hi tavo
wir werden kommen נָבוֹא אנחנו anachnu navo
ihr (m) werdet kommen תָּבוֹאוּ אתם atem tavou
ihr (w) werdet kommen תָּבוֹאוּ אתן aten tavou
sie (m) werden kommen יָבוֹאוּ הם hem javou
sie (w) werden kommen יָבוֹאוּ הן hen javou
Imperativ - ציווי
(du, m) komm! בּוֹא אתה ata bo
(du, w) komm! בּוֹאִי את at bo'i
(ihr, m) kommt! בּוֹאוּ אתם atem bo'u
(ihr, w) kommt! בּוֹאוּ אתן aten bo'u
Weitere Formen
kommen לָבוֹא lavo Infinitiv

verstehen - בין[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er verstand / er versteht / er wird verstehen - הֵבִין / מֵבִין / הֵבִין
Gegenwart - הווה
ich (m) verstehe מֵבִין אני ani mevinn
ich (w) verstehe מְבִינָה אני ani mevinah
du (m) verstehst מֵבִין אתה ata mevinn
du (w) verstehst מְבִינָה את at mevinah
er versteht מֵבִין הוא hu mevinn
sie versteht מְבִינָה היא hi mevinah
wir (m) verstehen מְבִינִים אנחנו anachnu mevinim
wir (w) verstehen מְבִינוֹת אנחנו anachnu mevinott
ihr (m) versteht מְבִינִים אתם atem mevinim
ihr (w) versteht מְבִינוֹת אתן aten mevinott
sie (m) verstehen מְבִינִים הם hem mevinim
sie (w) verstehen מְבִינוֹת הן hen mevinott
Vergangenheit - עבר
ich verstand הֲבִינוֹתִי אני ani havinoti
du (m) verstandst הֵבַנְתָּ אתה ata hevan'ta
du (w) verstandst הֲבִינוֹת את at havinott
er verstand הֵבִין הוא hu hevinn
sie verstand הֵבִינָה היא hi hevinah
wir verstanden הֵבַנּוּ אנחנו anachnu hevanu
ihr (m) verstandet הֲבִינוֹתֶם אתם atem havinotem
ihr (w) verstandet הֲבַנְתֶּן אתן aten havan'tenn
sie (m) verstanden הֵבִינוּ הם hem hevinu
sie (w) verstanden הֵבִינוּ הן hen hevinu
Zukunft - עתיד
ich werde verstehen אָבִין אני ani avinn
du (m) wirst verstehen הֵבַנְתָּ אתה ata hevan'ta
du (w) wirst verstehen תָּבִינִי את at tavini
er wird verstehen הֵבִין הוא hu hevinn
sie wird verstehen תָּבִין היא hi tavinn
wir werden verstehen נָבִין אנחנו anachnu navinn
ihr (m) werdet verstehen תָּבִינוּ אתם atem tavinu
ihr (w) werdet verstehen תְּבִינֶינָה אתן aten tevinejnah
sie (m) werden verstehen יָבִינוּ הם hem javinu
sie (w) werden verstehen תָּבֵנָּה הן hen tavenah
Imperativ - ציווי
(du, m) versteh! הָבֵן אתה ata havenn
(du, w) versteh! הָבִינִי את at havini
(ihr, m) versteht! הָבִינוּ אתם atem havinu
(ihr, w) versteht! הָבֵנָּה אתן aten havenah
Weitere Formen
verstehen לְהָבִין lehavinn Infinitiv

schaffen - ברא[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er schuf / er schafft / er wird schaffen - יִבְרָא / בּוֹרֵא / בָּרָא
Gegenwart - הווה
ich (m) schaffe בּוֹרֵא אני ani bore
ich (w) schaffe בּוֹרֵאת אני ani borett
du (m) schaffst בּוֹרֵא אתה ata bore
du (w) schaffst בּוֹרֵאת את at borett
er schafft בּוֹרֵא הוא hu bore
sie schafft בּוֹרֵאת היא hi borett
wir (m) schaffen בּוֹרְאִים אנחנו anachnu bor'im
wir (w) schaffen בּוֹרְאוֹת אנחנו anachnu bor'ott
ihr (m) schafft בּוֹרְאִים אתם atem bor'im
ihr (w) schafft בּוֹרְאוֹת אתן aten bor'ott
sie (m) schaffen בּוֹרְאִים הם hem bor'im
sie (w) schaffen בּוֹרְאוֹת הן hen bor'ott
Vergangenheit - עבר
ich schuf בָּרָאתִי אני ani barati
du (m) schufst בָּרָאתָ אתה ata barata
du (w) schufst בָּרָאת את at baratt
er schuf בָּרָא הוא hu bara
sie schuf בָּרְאָה היא hi bar'ah
wir schufen בָּרָאנוּ אנחנו anachnu baranu
ihr (m) schuft בְּרָאתֶם אתם atem beratem
ihr (w) schuft בְּרָאתֶן אתן aten beratenn
sie (m) schufen בָּרְאוּ הם hem bar'u
sie (w) schufen בָּרְאוּ הן hen bar'u
Zukunft - עתיד
ich werde schaffen אֶבְרָא אני ani ev'ra
du (m) wirst schaffen תִּבְרָא אתה ata tiv'ra
du (w) wirst schaffen תִּבְרְאִי את at tiv'r'i
er wird schaffen יִבְרָא הוא hu jiv'ra
sie wird schaffen תִּבְרָא היא hi tiv'ra
wir werden schaffen נִבְרָא אנחנו anachnu niv'ra
ihr (m) werdet schaffen תִּבְרְאוּ אתם atem tiv'r'u
ihr (w) werdet schaffen תִּבְרֶאנָה אתן aten tiv'renah
sie (m) werden schaffen יִבְרְאוּ הם hem jiv'r'u
sie (w) werden schaffen תִּבְרֶאנָה הן hen tiv'renah
Imperativ - ציווי
(du, m) schaff! בְּרָא אתה ata bera
(du, w) schaff! בִּרְאִי את at bir'i
(ihr, m) schafft! בִּרְאוּ אתם atem bir'u
(ihr, w) schafft! בִּרְאוּ אתן aten bir'u
Partizip Passiv
(du, m, bist) geschaffen בָּרוּי אתה ata baruj
(du, w, bist) geschaffen בְּרוּיָה את at berujah
(ihr, m, seid) geschaffen בְּרוּיִים אתם atem berujim
(ihr, w, seid) geschaffen בְּרוּיוֹת אתן aten berujott
Weitere Formen
schaffen לִבְרוֹא liv'ro Infinitiv

bügeln - גהץ[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er bügelte / er bügelt / er wird bügeln - גִּיהֵץ / מְגַהֵץ / גִּיהֵץ
Gegenwart - הווה
ich (m) bügele מְגַהֵץ אני ani megahets
ich (w) bügele מְגַהֶצֶת אני ani megahetsett
du (m) bügelst מְגַהֵץ אתה ata megahets
du (w) bügelst מְגַהֶצֶת את at megahetsett
er bügelt מְגַהֵץ הוא hu megahets
sie bügelt מְגַהֶצֶת היא hi megahetsett
wir (m) bügeln מְגַהֲצִים אנחנו anachnu megahatsim
wir (w) bügeln מְגַהֲצוֹת אנחנו anachnu megahatsott
ihr (m) bügelt מְגַהֲצִים אתם atem megahatsim
ihr (w) bügelt מְגַהֲצוֹת אתן aten megahatsott
sie (m) bügeln מְגַהֲצִים הם hem megahatsim
sie (w) bügeln מְגַהֲצוֹת הן hen megahatsott
Vergangenheit - עבר
ich bügelte גִּיהַצְתִּי אני ani gihats'ti
du (m) bügeltest גִּיהַצְתָּ אתה ata gihats'ta
du (w) bügeltest גִּיהַצְתְּ את at gihats'te
er bügelte גִּיהֵץ הוא hu gihets
sie bügelte גִּיהֲצָה היא hi gihatsah
wir bügelten גִּיהַצְנוּ אנחנו anachnu gihats'nu
ihr (m) bügeltet גִּיהַצְתֶּם אתם atem gihats'tem
ihr (w) bügeltet גִּיהַצְתֶּן אתן aten gihats'tenn
sie (m) bügelten גִּיהֲצוּ הם hem gihatsu
sie (w) bügelten גִּיהֲצוּ הן hen gihatsu
Zukunft - עתיד
ich werde bügeln אֲגַהֵץ אני ani agahets
du (m) wirst bügeln גִּיהַצְתָּ אתה ata gihats'ta
du (w) wirst bügeln תְּגַהֲצִי את at tegahatsi
er wird bügeln גִּיהֵץ הוא hu gihets
sie wird bügeln תְּגַהֵץ היא hi tegahets
wir werden bügeln נְגַהֵץ אנחנו anachnu negahets
ihr (m) werdet bügeln תְּגַהֲצוּ אתם atem tegahatsu
ihr (w) werdet bügeln תְּגַהֲצוּ אתן aten tegahatsu
sie (m) werden bügeln יְגַהֲצוּ הם hem jegahatsu
sie (w) werden bügeln יְגַהֲצוּ הן hen jegahatsu
Imperativ - ציווי
(du, m) bügel! גַּהֵץ אתה ata gahets
(du, w) bügel! גַּהֲצִי את at gahatsi
(ihr, m) bügelt! גַּהֲצוּ אתם atem gahatsu
(ihr, w) bügelt! גַּהֵצְנָה אתן aten gahets'nah
Weitere Formen
bügeln לְגַהֵץ legahets Infinitiv

wohnen - גור[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er wohnte / er wohnt / er wird wohnen - יָגוּר / גָּר / גָּר
Gegenwart - הווה
ich (m) wohne גָּר אני ani gar
ich (w) wohne גָּרָה אני ani garah
du (m) wohnst גָּר אתה ata gar
du (w) wohnst גָּרָה את at garah
er wohnt גָּר הוא hu gar
sie wohnt גָּרָה היא hi garah
wir (m) wohnen גָּרִים אנחנו anachnu garim
wir (w) wohnen גָּרוֹת אנחנו anachnu garott
ihr (m) wohnt גָּרִים אתם atem garim
ihr (w) wohnt גָּרוֹת אתן aten garott
sie (m) wohnen גָּרִים הם hem garim
sie (w) wohnen גָּרוֹת הן hen garott
Vergangenheit - עבר
ich wohnte גַּרְתִּי אני ani gar'ti
du (m) wohntest גַּרְתָּ אתה ata gar'ta
du (w) wohntest גַּרְתְּ את at gar'te
er wohnte גָּר הוא hu gar
sie wohnte גָּרָה היא hi garah
wir wohnten גַּרְנוּ אנחנו anachnu gar'nu
ihr (m) wohntet גַּרְתֶּם אתם atem gar'tem
ihr (w) wohntet גַּרְתֶּן אתן aten gar'tenn
sie (m) wohnten גָּרוּ הם hem garu
sie (w) wohnten גָּרוּ הן hen garu
Zukunft - עתיד
ich werde wohnen אָגוּר אני ani agur
du (m) wirst wohnen תָּגוּר אתה ata tagur
du (w) wirst wohnen תָּגוּרִי את at taguri
er wird wohnen יָגוּר הוא hu jagur
sie wird wohnen תָּגוּר היא hi tagur
wir werden wohnen נָגוּר אנחנו anachnu nagur
ihr (m) werdet wohnen תָּגוּרוּ אתם atem taguru
ihr (w) werdet wohnen תָּגוּרוּ אתן aten taguru
sie (m) werden wohnen יָגוּרוּ הם hem jaguru
sie (w) werden wohnen תְּגוּרֶינָה הן hen tegurejnah
Imperativ - ציווי
(du, m) wohn! גּוּר אתה ata gur
(du, w) wohn! גּוּרִי את at guri
(ihr, m) wohnt! גּוּרוּ אתם atem guru
(ihr, w) wohnt! גּוּרֶינָה אתן aten gurejnah
Weitere Formen
wohnen לָגוּר lagur Infinitiv

sprechen - דבר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er sprach / er sprecht / er wird sprechen - דִּיבֵּר / מְדַבֵּר / דִּיבֵּר
Gegenwart - הווה
ich (m) spreche מְדַבֵּר אני ani medaber
ich (w) spreche מְדַבֶּרֶת אני ani medaberett
du (m) sprichst מְדַבֵּר אתה ata medaber
du (w) sprichst מְדַבֶּרֶת את at medaberett
er spricht מְדַבֵּר הוא hu medaber
sie spricht מְדַבֶּרֶת היא hi medaberett
wir (m) sprechen מְדַבְּרִים אנחנו anachnu medaberim
wir (w) sprechen מְדַבְּרוֹת אנחנו anachnu medaberott
ihr (m) sprecht מְדַבְּרִים אתם atem medaberim
ihr (w) sprecht מְדַבְּרוֹת אתן aten medaberott
sie (m) sprechen מְדַבְּרִים הם hem medaberim
sie (w) sprechen מְדַבְּרוֹת הן hen medaberott
Vergangenheit - עבר
ich sprach דִּיבַּרְתִּי אני ani dibar'ti
du (m) sprachst דִּיבַּרְתָּ אתה ata dibar'ta
du (w) sprachst דִּיבַּרְתְּ את at dibar'te
er sprach דִּיבֵּר הוא hu diber
sie sprach דִּיבְּרָה היא hi diberah
wir sprachen דִּיבַּרְנוּ אנחנו anachnu dibar'nu
ihr (m) spracht דִּיבַּרְתֶּם אתם atem dibar'tem
ihr (w) spracht דִּיבַּרְתֶּן אתן aten dibar'tenn
sie (m) sprachen דִּיבְּרוּ הם hem diberu
sie (w) sprachen דִּיבְּרוּ הן hen diberu
Zukunft - עתיד
ich werde sprechen אֲדַבֵּר אני ani adaber
du (m) wirst sprechen דִּיבַּרְתָּ אתה ata dibar'ta
du (w) wirst sprechen תְּדַבְּרִי את at tedaberi
er wird sprechen דִּיבֵּר הוא hu diber
sie wird sprechen תְּדַבֵּר היא hi tedaber
wir werden sprechen נְדַבֵּר אנחנו anachnu nedaber
ihr (m) werdet sprechen תְּדַבְּרוּ אתם atem tedaberu
ihr (w) werdet sprechen תְּדַבְּרוּ אתן aten tedaberu
sie (m) werden sprechen יְדַבְּרוּ הם hem jedaberu
sie (w) werden sprechen יְדַבְּרוּ הן hen jedaberu
Imperativ - ציווי
(du, m) sprich! דַּבֵּר אתה ata daber
(du, w) sprich! דַּבְּרִי את at daberi
(ihr, m) sprecht! דַּבְּרוּ אתם atem daberu
(ihr, w) sprecht! דַּבְּרוּ אתן aten daberu
Weitere Formen
sprechen לְדַבֵּר ledaber Infinitiv

eingeschaltet sein - דלק[Bearbeiten]

Nif'al[Bearbeiten]

er war eingeschaltet / er ist eingeschaltet / er wird eingeschaltet sein - דָּלַק / דּוֹלֵק / דָּלַק
Gegenwart - הווה
ich (m) bin eingeschaltet דּוֹלֵק אני ani dolek
ich (w) bin eingeschaltet דּוֹלֶקֶת אני ani dolekett
du (m) bist eingeschaltet דּוֹלֵק אתה ata dolek
du (w) bist eingeschaltet דּוֹלֶקֶת את at dolekett
er ist eingeschaltet דּוֹלֵק הוא hu dolek
sie ist eingeschaltet דּוֹלֶקֶת היא hi dolekett
wir (m) sind eingeschaltet דּוֹלְקִים אנחנו anachnu dol'kim
wir (w) sind eingeschaltet דּוֹלְקוֹת אנחנו anachnu dol'kott
ihr (m) seid eingeschaltet דּוֹלְקִים אתם atem dol'kim
ihr (w) seid eingeschaltet דּוֹלְקוֹת אתן aten dol'kott
sie (m) sind eingeschaltet דּוֹלְקִים הם hem dol'kim
sie (w) sind eingeschaltet דּוֹלְקוֹת הן hen dol'kott
Vergangenheit - עבר
ich war eingeschaltet דָּלַקְתִּי אני ani dalak'ti
du (m) warst eingeschaltet דָּלַקְתָּ אתה ata dalak'ta
du (w) warst eingeschaltet דָּלַקְתְּ את at dalak'te
er war eingeschaltet דָּלַק הוא hu dalak
sie war eingeschaltet דָּלְקָה היא hi dal'kah
wir waren eingeschaltet דָּלַקְנוּ אנחנו anachnu dalak'nu
ihr (m) wart eingeschaltet דְּלַקְתֶּם אתם atem delak'tem
ihr (w) wart eingeschaltet דְּלַקְתֶּן אתן aten delak'tenn
sie (m) waren eingeschaltet דָּלְקוּ הם hem dal'ku
sie (w) waren eingeschaltet דָּלְקוּ הן hen dal'ku
Zukunft - עתיד
ich werde eingeschaltet sein אֶדְלוֹק אני ani ed'lok
du (m) wirst eingeschaltet sein דָּלַקְתָּ אתה ata dalak'ta
du (w) wirst eingeschaltet sein תִּדְלְקִי את at tid'l'ki
er wird eingeschaltet sein דָּלַק הוא hu dalak
sie wird eingeschaltet sein תִּדְלוֹק היא hi tid'lok
wir werden eingeschaltet sein נִדְלוֹק אנחנו anachnu nid'lok
ihr (m) werdet eingeschaltet sein תִּדְלְקוּ אתם atem tid'l'ku
ihr (w) werdet eingeschaltet sein תִּדְלְקוּ אתן aten tid'l'ku
sie (m) werden eingeschaltet sein יִדְלְקוּ הם hem jid'l'ku
sie (w) werden eingeschaltet sein יִדְלְקוּ הן hen jid'l'ku
Imperativ - ציווי
(du, m) sei eingeschaltet! דְּלוֹק אתה ata delok
(du, w) sei eingeschaltet! דִּלְקִי את at dil'ki
(ihr, m) seid eingeschaltet! דִּלְקוּ אתם atem dil'ku
(ihr, w) seid eingeschaltet! דְּלוֹקְנָה אתן aten delok'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) eingeschaltet דָּלוּק אתה ata daluk
(du, w, bist) eingeschaltet דְּלוּקָה את at delukah
(ihr, m, seid) eingeschaltet דְּלוּקִים אתם atem delukim
(ihr, w, seid) eingeschaltet דְּלוּקוֹת אתן aten delukott
Weitere Formen
eingeschaltet sein לִדְלוֹק lid'lok Infinitiv

sein - היה[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er war / er ist / er wird sein - יִהְיֶה / הוֹוֶה / הָיָה
Gegenwart - הווה
ich (m) bin הוֹוֶה אני ani hoveh
ich (w) bin הוֹוָה אני ani hovah
du (m) bist הוֹוֶה אתה ata hoveh
du (w) bist הוֹוָה את at hovah
er ist הוֹוֶה הוא hu hoveh
sie ist הוֹוָה היא hi hovah
wir (m) sind הוֹוִים אנחנו anachnu hovim
wir (w) sind הוֹווֹת אנחנו anachnu hovott
ihr (m) seid הוֹוִים אתם atem hovim
ihr (w) seid הוֹווֹת אתן aten hovott
sie (m) sind הוֹוִים הם hem hovim
sie (w) sind הוֹווֹת הן hen hovott
Vergangenheit - עבר
ich war הָיִיתִי אני ani hajiti
du (m) warst הָיִיתָ אתה ata hajita
du (w) warst הָיִית את at hajitt
er war הָיָה הוא hu hajah
sie war הָיְיתָה היא hi haj'jtah
wir waren הָיִינוּ אנחנו anachnu hajinu
ihr (m) wart הֱיִיתֶם אתם atem hejitem
ihr (w) wart הֱיִיתֶן אתן aten hejitenn
sie (m) waren הָיוּ הם hem haju
sie (w) waren הָיוּ הן hen haju
Zukunft - עתיד
ich werde sein אֶהְיֶה אני ani eh'jeh
du (m) wirst sein תִּהְיֶה אתה ata tih'jeh
du (w) wirst sein תִּהְיִי את at tih'ji
er wird sein יִהְיֶה הוא hu jih'jeh
sie wird sein תִּהְיֶה היא hi tih'jeh
wir werden sein נִהְיֶה אנחנו anachnu nih'jeh
ihr (m) werdet sein תִּהְיוּ אתם atem tih'ju
ihr (w) werdet sein תִּהְיֶינָה אתן aten tih'jejnah
sie (m) werden sein יִהְיוּ הם hem jih'ju
sie (w) werden sein תִּהְיֶינָה הן hen tih'jejnah
Imperativ - ציווי
(du, m) sei! הֱיֵה אתה ata hejeh
(du, w) sei! הֱיִי את at heji
(ihr, m) seid! הֱיוּ אתם atem heju
(ihr, w) seid! הֱיוּ אתן aten heju
Weitere Formen
sein לִהְיוֹת lih'jott Infinitiv

gehen - הלך[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er ging / er geht / er wird gehen - יֵלֵּךְ / הוֹלֵךְ / הָלַךְ
Gegenwart - הווה
ich (m) gehe הוֹלֵךְ אני ani holeche
ich (w) gehe הוֹלֶכֶת אני ani holechett
du (m) gehst הוֹלֵךְ אתה ata holeche
du (w) gehst הוֹלֶכֶת את at holechett
er geht הוֹלֵךְ הוא hu holeche
sie geht הוֹלֶכֶת היא hi holechett
wir (m) gehen הוֹלְכִים אנחנו anachnu hol'chim
wir (w) gehen הוֹלְכוֹת אנחנו anachnu hol'chott
ihr (m) geht הוֹלְכִים אתם atem hol'chim
ihr (w) geht הוֹלְכוֹת אתן aten hol'chott
sie (m) gehen הוֹלְכִים הם hem hol'chim
sie (w) gehen הוֹלְכוֹת הן hen hol'chott
Vergangenheit - עבר
ich ging הָלַכְתִּי אני ani halach'ti
du (m) gingst הָלַכְתָּ אתה ata halach'ta
du (w) gingst הָלַכְתְּ את at halach'te
er ging הָלַךְ הוא hu halache
sie ging הָלְכָה היא hi hal'chah
wir gingen הָלַכְנוּ אנחנו anachnu halach'nu
ihr (m) gingt הְלַכְתֶּם אתם atem helach'tem
ihr (w) gingt הְלַכְתֶּן אתן aten helach'tenn
sie (m) gingen הָלְכוּ הם hem hal'chu
sie (w) gingen הָלְכוּ הן hen hal'chu
Zukunft - עתיד
ich werde gehen אֵלֵּךְ אני ani eleche
du (m) wirst gehen תֵּלֵּךְ אתה ata teleche
du (w) wirst gehen תֵּלְּכִי את at telechi
er wird gehen יֵלֵּךְ הוא hu jeleche
sie wird gehen תֵּלֵּךְ היא hi teleche
wir werden gehen נֵלֵּךְ אנחנו anachnu neleche
ihr (m) werdet gehen תֵּלְּכוּ אתם atem telechu
ihr (w) werdet gehen תֵּלְּכוּ אתן aten telechu
sie (m) werden gehen יֵלְּכוּ הם hem jelechu
sie (w) werden gehen תֵּלַּכְנָה הן hen telach'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) geh! לֵךְ אתה ata leche
(du, w) geh! לְכִי את at lechi
(ihr, m) geht! לְכוּ אתם atem lechu
(ihr, w) geht! לְכוּ אתן aten lechu
Weitere Formen
gehen לָלֶכֶת lalechett Infinitiv

zerstört werden - הרס[Bearbeiten]

Nif'al[Bearbeiten]

er wurde zerstört / er wird zerstört / er wird zerstört werden - נֶהְרַס / נֶהְרָס / נֶהְרַס
Gegenwart - הווה
ich (m) werde zerstört נֶהְרָס אני ani neh'ras
ich (w) werde zerstört נֶהְרֶסֶת אני ani neh'ressett
du (m) wirst zerstört נֶהְרָס אתה ata neh'ras
du (w) wirst zerstört נֶהְרֶסֶת את at neh'ressett
er wird zerstört נֶהְרָס הוא hu neh'ras
sie wird zerstört נֶהְרֶסֶת היא hi neh'ressett
wir (m) werden zerstört נֶהְרָסִים אנחנו anachnu neh'rassim
wir (w) werden zerstört נֶהְרָסוֹת אנחנו anachnu neh'rassott
ihr (m) werdet zerstört נֶהְרָסִים אתם atem neh'rassim
ihr (w) werdet zerstört נֶהְרָסוֹת אתן aten neh'rassott
sie (m) werden zerstört נֶהְרָסִים הם hem neh'rassim
sie (w) werden zerstört נֶהְרָסוֹת הן hen neh'rassott
Vergangenheit - עבר
ich wurde zerstört נֶהְרַסְתִּי אני ani neh'ras'ti
du (m) wurdest zerstört נֶהְרַסְתָּ אתה ata neh'ras'ta
du (w) wurdest zerstört נֶהְרַסְתְּ את at neh'ras'te
er wurde zerstört נֶהְרַס הוא hu neh'ras
sie wurde zerstört נֶהְרְסָה היא hi neh'r'sah
wir wurden zerstört נֶהְרַסְנוּ אנחנו anachnu neh'ras'nu
ihr (m) wurdet zerstört נֶהְרַסְתֶּם אתם atem neh'ras'tem
ihr (w) wurdet zerstört נֶהְרַסְתֶּן אתן aten neh'ras'tenn
sie (m) wurden zerstört נֶהְרְסוּ הם hem neh'r'su
sie (w) wurden zerstört נֶהְרְסוּ הן hen neh'r'su
Zukunft - עתיד
ich werde zerstört werden אֵיהָרֵס אני ani ejhares
du (m) wirst zerstört werden נֶהְרַסְתָּ אתה ata neh'ras'ta
du (w) wirst zerstört werden תֵּיהָרְסִי את at tejhar'si
er wird zerstört werden נֶהְרַס הוא hu neh'ras
sie wird zerstört werden תֵּיהָרֵס היא hi tejhares
wir werden zerstört werden נֵיהָרֵס אנחנו anachnu nejhares
ihr (m) werdet zerstört werden תֵּיהָרְסוּ אתם atem tejhar'su
ihr (w) werdet zerstört werden תֵּיהָרְסוּ אתן aten tejhar'su
sie (m) werden zerstört werden יֵיהָרְסוּ הם hem jejhar'su
sie (w) werden zerstört werden תֵּיהָרַסְנָה הן hen tejharas'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) werde zerstört! הֵיהָרֵס אתה ata hejhares
(du, w) werde zerstört! הֵיהָרְסִי את at hejhar'si
(ihr, m) werdet zerstört! הֵיהָרְסוּ אתם atem hejhar'su
(ihr, w) werdet zerstört! הֵיהָרְסוּ אתן aten hejhar'su
Weitere Formen
zerstört werden לְהֵיהָרֵס lehejhares Infinitiv

bestellen - זמן[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er bestellte / er bestellt / er wird bestellen - הִזְמִין / מַזְמִין / הִזְמִין
Gegenwart - הווה
ich (m) bestelle מַזְמִין אני ani maz'minn
ich (w) bestelle מַזְמִינָה אני ani maz'minah
du (m) bestellst מַזְמִין אתה ata maz'minn
du (w) bestellst מַזְמִינָה את at maz'minah
er bestellt מַזְמִין הוא hu maz'minn
sie bestellt מַזְמִינָה היא hi maz'minah
wir (m) bestellen מַזְמִינִים אנחנו anachnu maz'minim
wir (w) bestellen מַזְמִינוֹת אנחנו anachnu maz'minott
ihr (m) bestellt מַזְמִינִים אתם atem maz'minim
ihr (w) bestellt מַזְמִינוֹת אתן aten maz'minott
sie (m) bestellen מַזְמִינִים הם hem maz'minim
sie (w) bestellen מַזְמִינוֹת הן hen maz'minott
Vergangenheit - עבר
ich bestellte הִזְמַנְתִּי אני ani hiz'man'ti
du (m) bestelltest הִזְמַנְתָּ אתה ata hiz'man'ta
du (w) bestelltest הִזְמַנְתְּ את at hiz'man'te
er bestellte הִזְמִין הוא hu hiz'minn
sie bestellte הִזְמִינָה היא hi hiz'minah
wir bestellten הִזְמַנּוּ אנחנו anachnu hiz'manu
ihr (m) bestelltet הִזְמַנְתֶּם אתם atem hiz'man'tem
ihr (w) bestelltet הִזְמַנְתֶּן אתן aten hiz'man'tenn
sie (m) bestellten הִזְמִינוּ הם hem hiz'minu
sie (w) bestellten הִזְמִינוּ הן hen hiz'minu
Zukunft - עתיד
ich werde bestellen אַזְמִין אני ani az'minn
du (m) wirst bestellen הִזְמַנְתָּ אתה ata hiz'man'ta
du (w) wirst bestellen תַּזְמִינִי את at taz'mini
er wird bestellen הִזְמִין הוא hu hiz'minn
sie wird bestellen תַּזְמִין היא hi taz'minn
wir werden bestellen נַזְמִין אנחנו anachnu naz'minn
ihr (m) werdet bestellen תַּזְמִינוּ אתם atem taz'minu
ihr (w) werdet bestellen תַּזְמִינוּ אתן aten taz'minu
sie (m) werden bestellen יַזְמִינוּ הם hem jaz'minu
sie (w) werden bestellen יַזְמִינוּ הן hen jaz'minu
Imperativ - ציווי
(du, m) bestell! הַזְמֵן אתה ata haz'menn
(du, w) bestell! הַזְמִינִי את at haz'mini
(ihr, m) bestellt! הַזְמִינוּ אתם atem haz'minu
(ihr, w) bestellt! הַזְמֵנָּה אתן aten haz'menah
Weitere Formen
bestellen לְהַזְמִין lehaz'minn Infinitiv

zurückkehren - חזר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er kehrte zurück / er kehrt zurück / er wird zurückkehren - חָזַר / חוֹזֵר / חָזַר
Gegenwart - הווה
ich (m) kehre zurück חוֹזֵר אני ani chozer
ich (w) kehre zurück חוֹזֶרֶת אני ani chozerett
du (m) kehrst zurück חוֹזֵר אתה ata chozer
du (w) kehrst zurück חוֹזֶרֶת את at chozerett
er kehrt zurück חוֹזֵר הוא hu chozer
sie kehrt zurück חוֹזֶרֶת היא hi chozerett
wir (m) kehren zurück חוֹזְרִים אנחנו anachnu choz'rim
wir (w) kehren zurück חוֹזְרוֹת אנחנו anachnu choz'rott
ihr (m) kehrt zurück חוֹזְרִים אתם atem choz'rim
ihr (w) kehrt zurück חוֹזְרוֹת אתן aten choz'rott
sie (m) kehren zurück חוֹזְרִים הם hem choz'rim
sie (w) kehren zurück חוֹזְרוֹת הן hen choz'rott
Vergangenheit - עבר
ich kehrte zurück חָזַרְתִּי אני ani chazar'ti
du (m) kehrtest zurück חָזַרְתָּ אתה ata chazar'ta
du (w) kehrtest zurück חָזַרְתְּ את at chazar'te
er kehrte zurück חָזַר הוא hu chazar
sie kehrte zurück חָזְרָה היא hi chaz'rah
wir kehrten zurück חָזַרְנוּ אנחנו anachnu chazar'nu
ihr (m) kehrtet zurück חֲזַרְתֶּם אתם atem chazar'tem
ihr (w) kehrtet zurück חֲזַרְתֶּן אתן aten chazar'tenn
sie (m) kehrten zurück חָזְרוּ הם hem chaz'ru
sie (w) kehrten zurück חָזְרוּ הן hen chaz'ru
Zukunft - עתיד
ich werde zurückkehren אֶחֱזוֹר אני ani echezor
du (m) wirst zurückkehren חָזַרְתָּ אתה ata chazar'ta
du (w) wirst zurückkehren תַּחַזְרִי את at tachaz'ri
er wird zurückkehren חָזַר הוא hu chazar
sie wird zurückkehren תַּחֲזוֹר היא hi tachazor
wir werden zurückkehren נַחֲזוֹר אנחנו anachnu nachazor
ihr (m) werdet zurückkehren תַּחַזְרוּ אתם atem tachaz'ru
ihr (w) werdet zurückkehren תַּחֲזוֹרְנָה אתן aten tachazor'nah
sie (m) werden zurückkehren יַחַזְרוּ הם hem jachaz'ru
sie (w) werden zurückkehren תַּחֲזוֹרְנָה הן hen tachazor'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) kehr zurück! חֲזוֹר אתה ata chazor
(du, w) kehr zurück! חִזְרִי את at chiz'ri
(ihr, m) kehrt zurück! חִזְרוּ אתם atem chiz'ru
(ihr, w) kehrt zurück! חִזְרוּ אתן aten chiz'ru
Weitere Formen
zurückkehren לַחֲזוֹר lachazor Infinitiv

warten - חכה[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er wartete / er wartet / er wird warten - חִיכָּה / מְחַכֶּה / חִיכָּה
Gegenwart - הווה
ich (m) warte מְחַכֶּה אני ani mechakeh
ich (w) warte מְחַכָּה אני ani mechakah
du (m) wartest מְחַכֶּה אתה ata mechakeh
du (w) wartest מְחַכָּה את at mechakah
er wartet מְחַכֶּה הוא hu mechakeh
sie wartet מְחַכָּה היא hi mechakah
wir (m) warten מְחַכִּים אנחנו anachnu mechakim
wir (w) warten מְחַכּוֹת אנחנו anachnu mechakott
ihr (m) wartet מְחַכִּים אתם atem mechakim
ihr (w) wartet מְחַכּוֹת אתן aten mechakott
sie (m) warten מְחַכִּים הם hem mechakim
sie (w) warten מְחַכּוֹת הן hen mechakott
Vergangenheit - עבר
ich wartete חִיכֵּיתִי אני ani chikejti
du (m) wartetest חִיכֵּיתָ אתה ata chikejta
du (w) wartetest חִיכֵּית את at chikejtt
er wartete חִיכָּה הוא hu chikah
sie wartete חִיכְּתָה היא hi chiketah
wir warteten חִיכֵּינוּ אנחנו anachnu chikejnu
ihr (m) wartetet חִיכֵּיתֶם אתם atem chikejtem
ihr (w) wartetet חִיכֵּיתֶן אתן aten chikejtenn
sie (m) warteten חִיכּוּ הם hem chiku
sie (w) warteten חִיכּוּ הן hen chiku
Zukunft - עתיד
ich werde warten אֲחַכֶּה אני ani achakeh
du (m) wirst warten חִיכֵּיתָ אתה ata chikejta
du (w) wirst warten תְּחַכִּי את at techaki
er wird warten חִיכָּה הוא hu chikah
sie wird warten תְּחַכֶּה היא hi techakeh
wir werden warten נְחַכֶּה אנחנו anachnu nechakeh
ihr (m) werdet warten תְּחַכּוּ אתם atem techaku
ihr (w) werdet warten תְּחַכֶּינָה אתן aten techakejnah
sie (m) werden warten יְחַכּוּ הם hem jechaku
sie (w) werden warten יְחַכּוּ הן hen jechaku
Imperativ - ציווי
(du, m) warte! חַכֵּה אתה ata chakeh
(du, w) warte! חַכִּי את at chaki
(ihr, m) wartet! חַכּוּ אתם atem chaku
(ihr, w) wartet! חַכּוּ אתן aten chaku
Weitere Formen
warten לְחַכּוֹת lechakott Infinitiv

wechseln - חלף[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er wechselte / er wechselt / er wird wechseln - הִתְחַלֵּף / מִתְחַלֵּף / הִתְחַלֵּף
Gegenwart - הווה
ich (m) wechsle מִתְחַלֵּף אני ani mit'chalef
ich (w) wechsle מִתְחַלֶּפֶת אני ani mit'chalefett
du (m) wechselst מִתְחַלֵּף אתה ata mit'chalef
du (w) wechselst מִתְחַלֶּפֶת את at mit'chalefett
er wechselt מִתְחַלֵּף הוא hu mit'chalef
sie wechselt מִתְחַלֶּפֶת היא hi mit'chalefett
wir (m) wechseln מִתְחַלְּפִים אנחנו anachnu mit'chalefim
wir (w) wechseln מִתְחַלְּפוֹת אנחנו anachnu mit'chalefott
ihr (m) wechselt מִתְחַלְּפִים אתם atem mit'chalefim
ihr (w) wechselt מִתְחַלְּפוֹת אתן aten mit'chalefott
sie (m) wechseln מִתְחַלְּפִים הם hem mit'chalefim
sie (w) wechseln מִתְחַלְּפוֹת הן hen mit'chalefott
Vergangenheit - עבר
ich wechselte הִתְחַלַּפְתִּי אני ani hit'chalaf'ti
du (m) wechseltest הִתְחַלַּפְתָּ אתה ata hit'chalaf'ta
du (w) wechseltest הִתְחַלַּפְתְּ את at hit'chalaf'te
er wechselte הִתְחַלֵּף הוא hu hit'chalef
sie wechselte הִתְחַלְּפָה היא hi hit'chalefah
wir wechselten הִתְחַלַּפְנוּ אנחנו anachnu hit'chalaf'nu
ihr (m) wechseltet הִתְחַלַּפְתֶּם אתם atem hit'chalaf'tem
ihr (w) wechseltet הִתְחַלַּפְתֶּן אתן aten hit'chalaf'tenn
sie (m) wechselten הִתְחַלְּפוּ הם hem hit'chalefu
sie (w) wechselten הִתְחַלְּפוּ הן hen hit'chalefu
Zukunft - עתיד
ich werde wechseln אֶתְחַלֵּף אני ani et'chalef
du (m) wirst wechseln הִתְחַלַּפְתָּ אתה ata hit'chalaf'ta
du (w) wirst wechseln תִּתְחַלְּפִי את at tit'chalefi
er wird wechseln הִתְחַלֵּף הוא hu hit'chalef
sie wird wechseln תִּתְחַלֵּף היא hi tit'chalef
wir werden wechseln נִתְחַלֵּף אנחנו anachnu nit'chalef
ihr (m) werdet wechseln תִּתְחַלְּפוּ אתם atem tit'chalefu
ihr (w) werdet wechseln תִּתְחַלֵּפְנָה אתן aten tit'chalef'nah
sie (m) werden wechseln יִתְחַלְּפוּ הם hem jit'chalefu
sie (w) werden wechseln תִּתְחַלֵּפְנָה הן hen tit'chalef'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) wechsel! הִתְחַלֵּף אתה ata hit'chalef
(du, w) wechsel! הִתְחַלְּפִי את at hit'chalefi
(ihr, m) wechselt! הִתְחַלְּפוּ אתם atem hit'chalefu
(ihr, w) wechselt! הִתְחַלֵּפְנָה אתן aten hit'chalef'nah
Weitere Formen
wechseln לְהִתְחַלֵּף lehit'chalef Infinitiv

denken - חשב[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er dachte / er denkt / er wird denken - חָשַׁב / חוֹשֵׁב / חָשַׁב
Gegenwart - הווה
ich (m) denke חוֹשֵׁב אני ani choschev
ich (w) denke חוֹשֶׁבֶת אני ani choschevett
du (m) denkst חוֹשֵׁב אתה ata choschev
du (w) denkst חוֹשֶׁבֶת את at choschevett
er denkt חוֹשֵׁב הוא hu choschev
sie denkt חוֹשֶׁבֶת היא hi choschevett
wir (m) denken חוֹשְׁבִים אנחנו anachnu chosch'vim
wir (w) denken חוֹשְׁבוֹת אנחנו anachnu chosch'vott
ihr (m) denkt חוֹשְׁבִים אתם atem chosch'vim
ihr (w) denkt חוֹשְׁבוֹת אתן aten chosch'vott
sie (m) denken חוֹשְׁבִים הם hem chosch'vim
sie (w) denken חוֹשְׁבוֹת הן hen chosch'vott
Vergangenheit - עבר
ich dachte חָשַׁבְתִּי אני ani chaschav'ti
du (m) dachtest חָשַׁבְתָּ אתה ata chaschav'ta
du (w) dachtest חָשַׁבְתְּ את at chaschav'te
er dachte חָשַׁב הוא hu chaschav
sie dachte חָשְׁבָה היא hi chasch'vah
wir dachten חָשַׁבְנוּ אנחנו anachnu chaschav'nu
ihr (m) dachtet חֲשַׁבְתֶּם אתם atem chaschav'tem
ihr (w) dachtet חֲשַׁבְתֶּן אתן aten chaschav'tenn
sie (m) dachten חָשְׁבוּ הם hem chasch'vu
sie (w) dachten חָשְׁבוּ הן hen chasch'vu
Zukunft - עתיד
ich werde denken אֶחֱשׁוֹב אני ani echeschov
du (m) wirst denken חָשַׁבְתָּ אתה ata chaschav'ta
du (w) wirst denken תַּחַשְׁבִי את at tachasch'vi
er wird denken חָשַׁב הוא hu chaschav
sie wird denken תַּחֲשׁוֹב היא hi tachaschov
wir werden denken נַחֲשׁוֹב אנחנו anachnu nachaschov
ihr (m) werdet denken תַּחַשְׁבוּ אתם atem tachasch'vu
ihr (w) werdet denken תַּחַשְׁבוּ אתן aten tachasch'vu
sie (m) werden denken יַחַשְׁבוּ הם hem jachasch'vu
sie (w) werden denken יַחַשְׁבוּ הן hen jachasch'vu
Imperativ - ציווי
(du, m) denk! חֲשׁוֹב אתה ata chaschov
(du, w) denk! חִשְׁבִי את at chisch'vi
(ihr, m) denkt! חִשְׁבוּ אתם atem chisch'vu
(ihr, w) denkt! חִשְׁבוּ אתן aten chisch'vu
Weitere Formen
denken לַחֲשׁוֹב lachaschov Infinitiv

fürchten - חשש[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er fürchtete / er fürchtet / er wird fürchten - חָשַׁשׁ / חוֹשֵׁשׁ / חָשַׁשׁ
Gegenwart - הווה
ich (m) fürchte חוֹשֵׁשׁ אני ani choschesch
ich (w) fürchte חוֹשֶׁשֶׁת אני ani choscheschett
du (m) fürchtest חוֹשֵׁשׁ אתה ata choschesch
du (w) fürchtest חוֹשֶׁשֶׁת את at choscheschett
er fürchtet חוֹשֵׁשׁ הוא hu choschesch
sie fürchtet חוֹשֶׁשֶׁת היא hi choscheschett
wir (m) fürchten חוֹשְׁשִׁים אנחנו anachnu chosch'schim
wir (w) fürchten חוֹשְׁשׁוֹת אנחנו anachnu chosch'schott
ihr (m) fürchtet חוֹשְׁשִׁים אתם atem chosch'schim
ihr (w) fürchtet חוֹשְׁשׁוֹת אתן aten chosch'schott
sie (m) fürchten חוֹשְׁשִׁים הם hem chosch'schim
sie (w) fürchten חוֹשְׁשׁוֹת הן hen chosch'schott
Vergangenheit - עבר
ich fürchtete חָשַׁשְׁתִּי אני ani chaschasch'ti
du (m) fürchtetest חָשַׁשְׁתָּ אתה ata chaschasch'ta
du (w) fürchtetest חָשַׁשְׁתְּ את at chaschasch'te
er fürchtete חָשַׁשׁ הוא hu chaschasch
sie fürchtete חָשְׁשָׁה היא hi chasch'schah
wir fürchteten חָשַׁשְׁנוּ אנחנו anachnu chaschasch'nu
ihr (m) fürchtetet חֲשַׁשְׁתֶּם אתם atem chaschasch'tem
ihr (w) fürchtetet חֲשַׁשְׁתֶּן אתן aten chaschasch'tenn
sie (m) fürchteten חָשְׁשׁוּ הם hem chasch'schu
sie (w) fürchteten חָשְׁשׁוּ הן hen chasch'schu
Zukunft - עתיד
ich werde fürchten אֶחֱשׁוֹשׁ אני ani echeschosch
du (m) wirst fürchten חָשַׁשְׁתָּ אתה ata chaschasch'ta
du (w) wirst fürchten תַּחַשְׁשִׁי את at tachasch'schi
er wird fürchten חָשַׁשׁ הוא hu chaschasch
sie wird fürchten תַּחֲשׁוֹשׁ היא hi tachaschosch
wir werden fürchten נַחֲשׁוֹשׁ אנחנו anachnu nachaschosch
ihr (m) werdet fürchten תַּחַשְׁשׁוּ אתם atem tachasch'schu
ihr (w) werdet fürchten תַּחַשְׁשׁוּ אתן aten tachasch'schu
sie (m) werden fürchten יַחַשְׁשׁוּ הם hem jachasch'schu
sie (w) werden fürchten תַּחֲשׁוֹשְׁנָה הן hen tachaschosch'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) fürchte! חֲשׁוֹשׁ אתה ata chaschosch
(du, w) fürchte! חִשְׁשִׁי את at chisch'schi
(ihr, m) fürchtet! חִשְׁשׁוּ אתם atem chisch'schu
(ihr, w) fürchtet! חִשְׁשׁוּ אתן aten chisch'schu
Weitere Formen
fürchten לַחֲשׁוֹשׁ lachaschosch Infinitiv

heiraten - חתן[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er heiratete / er heiratet / er wird heiraten - הִתְחַתֵּן / מִתְחַתֵּן / הִתְחַתֵּן
Gegenwart - הווה
ich (m) heirate מִתְחַתֵּן אני ani mit'chatenn
ich (w) heirate מִתְחַתֶּנֶת אני ani mit'chatenett
du (m) heiratest מִתְחַתֵּן אתה ata mit'chatenn
du (w) heiratest מִתְחַתֶּנֶת את at mit'chatenett
er heiratet מִתְחַתֵּן הוא hu mit'chatenn
sie heiratet מִתְחַתֶּנֶת היא hi mit'chatenett
wir (m) heiraten מִתְחַתְּנִים אנחנו anachnu mit'chatenim
wir (w) heiraten מִתְחַתְּנוֹת אנחנו anachnu mit'chatenott
ihr (m) heiratet מִתְחַתְּנִים אתם atem mit'chatenim
ihr (w) heiratet מִתְחַתְּנוֹת אתן aten mit'chatenott
sie (m) heiraten מִתְחַתְּנִים הם hem mit'chatenim
sie (w) heiraten מִתְחַתְּנוֹת הן hen mit'chatenott
Vergangenheit - עבר
ich heiratete הִתְחַתַּנְתִּי אני ani hit'chatan'ti
du (m) heiratetest הִתְחַתַּנְתָּ אתה ata hit'chatan'ta
du (w) heiratetest הִתְחַתַּנְתְּ את at hit'chatan'te
er heiratete הִתְחַתֵּן הוא hu hit'chatenn
sie heiratete הִתְחַתְּנָה היא hi hit'chatenah
wir heirateten הִתְחַתַּנּוּ אנחנו anachnu hit'chatanu
ihr (m) heiratetet הִתְחַתַּנְתֶּם אתם atem hit'chatan'tem
ihr (w) heiratetet הִתְחַתַּנְתֶּן אתן aten hit'chatan'tenn
sie (m) heirateten הִתְחַתְּנוּ הם hem hit'chatenu
sie (w) heirateten הִתְחַתְּנוּ הן hen hit'chatenu
Zukunft - עתיד
ich werde heiraten אֶתְחַתֵּן אני ani et'chatenn
du (m) wirst heiraten הִתְחַתַּנְתָּ אתה ata hit'chatan'ta
du (w) wirst heiraten תִּתְחַתְּנִי את at tit'chateni
er wird heiraten הִתְחַתֵּן הוא hu hit'chatenn
sie wird heiraten תִּתְחַתֵּן היא hi tit'chatenn
wir werden heiraten נִתְחַתֵּן אנחנו anachnu nit'chatenn
ihr (m) werdet heiraten תִּתְחַתְּנוּ אתם atem tit'chatenu
ihr (w) werdet heiraten תִּתְחַתְּנוּ אתן aten tit'chatenu
sie (m) werden heiraten יִתְחַתְּנוּ הם hem jit'chatenu
sie (w) werden heiraten תִּתְחַתֵּנָּה הן hen tit'chatenah
Imperativ - ציווי
(du, m) heirate! הִתְחַתֵּן אתה ata hit'chatenn
(du, w) heirate! הִתְחַתְּנִי את at hit'chateni
(ihr, m) heiratet! הִתְחַתְּנוּ אתם atem hit'chatenu
(ihr, w) heiratet! הִתְחַתֵּנָּה אתן aten hit'chatenah
Weitere Formen
heiraten לְהִתְחַתֵּן lehit'chatenn Infinitiv

trocknen - יבש[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er trocknete / er trocknet / er wird trocknen - הִתְיַיבֵּשׁ / מִתְיַיבֵּשׁ / הִתְיַיבֵּשׁ
Gegenwart - הווה
ich (m) trockne מִתְיַיבֵּשׁ אני ani mit'jajbesch
ich (w) trockne מִתְיַיבֶּשֶׁת אני ani mit'jajbeschett
du (m) trocknest מִתְיַיבֵּשׁ אתה ata mit'jajbesch
du (w) trocknest מִתְיַיבֶּשֶׁת את at mit'jajbeschett
er trocknet מִתְיַיבֵּשׁ הוא hu mit'jajbesch
sie trocknet מִתְיַיבֶּשֶׁת היא hi mit'jajbeschett
wir (m) trocknen מִתְיַיבְּשִׁים אנחנו anachnu mit'jajbeschim
wir (w) trocknen מִתְיַיבְּשׁוֹת אנחנו anachnu mit'jajbeschott
ihr (m) trocknet מִתְיַיבְּשִׁים אתם atem mit'jajbeschim
ihr (w) trocknet מִתְיַיבְּשׁוֹת אתן aten mit'jajbeschott
sie (m) trocknen מִתְיַיבְּשִׁים הם hem mit'jajbeschim
sie (w) trocknen מִתְיַיבְּשׁוֹת הן hen mit'jajbeschott
Vergangenheit - עבר
ich trocknete הִתְיַיבַּשְׁתִּי אני ani hit'jajbasch'ti
du (m) trocknetest הִתְיַיבַּשְׁתָּ אתה ata hit'jajbasch'ta
du (w) trocknetest הִתְיַיבַּשְׁתְּ את at hit'jajbasch'te
er trocknete הִתְיַיבֵּשׁ הוא hu hit'jajbesch
sie trocknete הִתְיַיבְּשָׁה היא hi hit'jajbeschah
wir trockneten הִתְיַיבַּשְׁנוּ אנחנו anachnu hit'jajbasch'nu
ihr (m) trocknetet הִתְיַיבַּשְׁתֶּם אתם atem hit'jajbasch'tem
ihr (w) trocknetet הִתְיַיבַּשְׁתֶּן אתן aten hit'jajbasch'tenn
sie (m) trockneten הִתְיַיבְּשׁוּ הם hem hit'jajbeschu
sie (w) trockneten הִתְיַיבְּשׁוּ הן hen hit'jajbeschu
Zukunft - עתיד
ich werde trocknen אֶתְיַיבֵּשׁ אני ani et'jajbesch
du (m) wirst trocknen הִתְיַיבַּשְׁתָּ אתה ata hit'jajbasch'ta
du (w) wirst trocknen תִּתְיַיבְּשִׁי את at tit'jajbeschi
er wird trocknen הִתְיַיבֵּשׁ הוא hu hit'jajbesch
sie wird trocknen תִּתְיַיבֵּשׁ היא hi tit'jajbesch
wir werden trocknen נִתְיַיבֵּשׁ אנחנו anachnu nit'jajbesch
ihr (m) werdet trocknen תִּתְיַיבְּשׁוּ אתם atem tit'jajbeschu
ihr (w) werdet trocknen תִּתְיַיבְּשׁוּ אתן aten tit'jajbeschu
sie (m) werden trocknen יִתְיַיבְּשׁוּ הם hem jit'jajbeschu
sie (w) werden trocknen יִתְיַיבְּשׁוּ הן hen jit'jajbeschu
Imperativ - ציווי
(du, m) trockne! הִתְיַיבֵּשׁ אתה ata hit'jajbesch
(du, w) trockne! הִתְיַיבְּשִׁי את at hit'jajbeschi
(ihr, m) trocknet! הִתְיַיבְּשׁוּ אתם atem hit'jajbeschu
(ihr, w) trocknet! הִתְיַיבְּשׁוּ אתן aten hit'jajbeschu
Weitere Formen
trocknen לְהִתְיַיבֵּשׁ lehit'jajbesch Infinitiv

wissen - ידע[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er wusste / er weiß / er wird wissen - יָדַע / יוֹדֵעַ / יָדַע
Gegenwart - הווה
ich (m) weiß יוֹדֵעַ אני ani jode'a
ich (w) weiß יוֹדַעַת אני ani joda'att
du (m) weißt יוֹדֵעַ אתה ata jode'a
du (w) weißt יוֹדַעַת את at joda'att
er weiß יוֹדֵעַ הוא hu jode'a
sie weiß יוֹדַעַת היא hi joda'att
wir (m) wissen יוֹדְעִים אנחנו anachnu jod'im
wir (w) wissen יוֹדְעוֹת אנחנו anachnu jod'ott
ihr (m) wisst יוֹדְעִים אתם atem jod'im
ihr (w) wisst יוֹדְעוֹת אתן aten jod'ott
sie (m) wissen יוֹדְעִים הם hem jod'im
sie (w) wissen יוֹדְעוֹת הן hen jod'ott
Vergangenheit - עבר
ich wusste יָדַעְתִּי אני ani jada'ti
du (m) wusstest יָדַעְתָּ אתה ata jada'ta
du (w) wusstest יָדַעַתְּ את at jada'ate
er wusste יָדַע הוא hu jada'
sie wusste יָדְעָה היא hi jad'ah
wir wussten יָדַעְנוּ אנחנו anachnu jada'nu
ihr (m) wusstet יְדַעְתֶּם אתם atem jeda'tem
ihr (w) wusstet יְדַעְתֶּן אתן aten jeda'tenn
sie (m) wussten יָדְעוּ הם hem jad'u
sie (w) wussten יָדְעוּ הן hen jad'u
Zukunft - עתיד
ich werde wissen אֵדַע אני ani eda'
du (m) wirst wissen יָדַעְתָּ אתה ata jada'ta
du (w) wirst wissen תֵּדְעִי את at ted'i
er wird wissen יָדַע הוא hu jada'
sie wird wissen תֵּדַע היא hi teda'
wir werden wissen נֵדַע אנחנו anachnu neda'
ihr (m) werdet wissen תֵּדְעוּ אתם atem ted'u
ihr (w) werdet wissen תֵּדַעְנָה אתן aten teda'nah
sie (m) werden wissen יֵדְעוּ הם hem jed'u
sie (w) werden wissen תֵּדַעְנָה הן hen teda'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) wisse! דַּע אתה ata da'
(du, w) wisse! דְּעִי את at de'i
(ihr, m) wisset! דְּעוּ אתם atem de'u
(ihr, w) wisset! דַּעְנָה אתן aten da'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) gewusst יָדוּעַ אתה ata jadu'a
(du, w, bist) gewusst יְדוּעָה את at jedu'ah
(ihr, m, seid) gewusst יְדוּעִים אתם atem jedu'im
(ihr, w, seid) gewusst יְדוּעוֹת אתן aten jedu'ott
Weitere Formen
wissen לָדַעַת lada'att Infinitiv

können - יכל[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er konnte / er kann / er wird können - יוּכַל / יָכוֹל / יָכוֹל
Gegenwart - הווה
ich (m) kann יָכוֹל אני ani jachol
ich (w) kann יְכוֹלָה אני ani jecholah
du (m) kannst יָכוֹל אתה ata jachol
du (w) kannst יְכוֹלָה את at jecholah
er kann יָכוֹל הוא hu jachol
sie kann יְכוֹלָה היא hi jecholah
wir (m) können יְכוֹלִים אנחנו anachnu jecholim
wir (w) können יְכוֹלוֹת אנחנו anachnu jecholott
ihr (m) könnt יְכוֹלִים אתם atem jecholim
ihr (w) könnt יְכוֹלוֹת אתן aten jecholott
sie (m) können יְכוֹלִים הם hem jecholim
sie (w) können יְכוֹלוֹת הן hen jecholott
Vergangenheit - עבר
ich konnte יָכוֹלְתִּי אני ani jachol'ti
du (m) konntest יָכוֹלְתָּ אתה ata jachol'ta
du (w) konntest יָכוֹלְתְּ את at jachol'te
er konnte יָכוֹל הוא hu jachol
sie konnte יָכְלָה היא hi jach'lah
wir konnten יָכוֹלְנוּ אנחנו anachnu jachol'nu
ihr (m) konntet יְכוֹלְתֶּם אתם atem jechol'tem
ihr (w) konntet יְכוֹלְתֶּן אתן aten jechol'tenn
sie (m) konnten יָכְלוּ הם hem jach'lu
sie (w) konnten יָכְלוּ הן hen jach'lu
Zukunft - עתיד
ich werde können אוּכַל אני ani uchal
du (m) wirst können תּוּכַל אתה ata tuchal
du (w) wirst können תּוּכְלִי את at tuch'li
er wird können יוּכַל הוא hu juchal
sie wird können תּוּכַל היא hi tuchal
wir werden können נוּכַל אנחנו anachnu nuchal
ihr (m) werdet können תּוּכְלוּ אתם atem tuch'lu
ihr (w) werdet können תּוּכְלוּ אתן aten tuch'lu
sie (m) werden können יוּכְלוּ הם hem juch'lu
sie (w) werden können יוּכְלוּ הן hen juch'lu

wegfahren - יצא[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er fuhr weg / er fährt weg / er wird wegfahren - יָצָא / יוֹצֵא / יָצָא
Gegenwart - הווה
ich (m) fahre weg יוֹצֵא אני ani jotse
ich (w) fahre weg יוֹצֵאת אני ani jotsett
du (m) fährst weg יוֹצֵא אתה ata jotse
du (w) fährst weg יוֹצֵאת את at jotsett
er fährt weg יוֹצֵא הוא hu jotse
sie fährt weg יוֹצֵאת היא hi jotsett
wir (m) fahren weg יוֹצְאִים אנחנו anachnu jots'im
wir (w) fahren weg יוֹצְאוֹת אנחנו anachnu jots'ott
ihr (m) fahrt weg יוֹצְאִים אתם atem jots'im
ihr (w) fahrt weg יוֹצְאוֹת אתן aten jots'ott
sie (m) fahren weg יוֹצְאִים הם hem jots'im
sie (w) fahren weg יוֹצְאוֹת הן hen jots'ott
Vergangenheit - עבר
ich fuhr weg יָצָאתִי אני ani jatsati
du (m) fuhrst weg יָצָאתָ אתה ata jatsata
du (w) fuhrst weg יָצָאת את at jatsatt
er fuhr weg יָצָא הוא hu jatsa
sie fuhr weg יָצְאָה היא hi jats'ah
wir fuhren weg יָצָאנוּ אנחנו anachnu jatsanu
ihr (m) fuhrt weg יְצָאתֶם אתם atem jetsatem
ihr (w) fuhrt weg יְצָאתֶן אתן aten jetsatenn
sie (m) fuhren weg יָצְאוּ הם hem jats'u
sie (w) fuhren weg יָצְאוּ הן hen jats'u
Zukunft - עתיד
ich werde wegfahren אֵצֵא אני ani etse
du (m) wirst wegfahren יָצָאתָ אתה ata jatsata
du (w) wirst wegfahren תֵּצְאִי את at tets'i
er wird wegfahren יָצָא הוא hu jatsa
sie wird wegfahren תֵּצֵא היא hi tetse
wir werden wegfahren נֵצֵא אנחנו anachnu netse
ihr (m) werdet wegfahren תֵּצְאוּ אתם atem tets'u
ihr (w) werdet wegfahren תֵּצֶאנָה אתן aten tetsenah
sie (m) werden wegfahren יֵצְאוּ הם hem jets'u
sie (w) werden wegfahren תֵּצֶאנָה הן hen tetsenah
Imperativ - ציווי
(du, m) fahr weg! צָא אתה ata tsa
(du, w) fahr weg! צְאִי את at tsei
(ihr, m) fahrt weg! צְאוּ אתם atem tseu
(ihr, w) fahrt weg! צֶאנָה אתן aten tsenah
Weitere Formen
wegfahren לָצֵאת latsett Infinitiv

vorschlagen - יצע[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er schlug vor / er schlägt vor / er wird vorschlagen - הִצִּיעַ / מַצִּיעַ / הִצִּיעַ
Gegenwart - הווה
ich (m) schlage vor מַצִּיעַ אני ani matsi'a
ich (w) schlage vor מַצִּיעָה אני ani matsi'ah
du (m) schlägst vor מַצִּיעַ אתה ata matsi'a
du (w) schlägst vor מַצִּיעָה את at matsi'ah
er schlägt vor מַצִּיעַ הוא hu matsi'a
sie schlägt vor מַצִּיעָה היא hi matsi'ah
wir (m) schlagen vor מַצִּיעִים אנחנו anachnu matsi'im
wir (w) schlagen vor מַצִּיעוֹת אנחנו anachnu matsi'ott
ihr (m) schlagt vor מַצִּיעִים אתם atem matsi'im
ihr (w) schlagt vor מַצִּיעוֹת אתן aten matsi'ott
sie (m) schlagen vor מַצִּיעִים הם hem matsi'im
sie (w) schlagen vor מַצִּיעוֹת הן hen matsi'ott
Vergangenheit - עבר
ich schlug vor הִצַּעְתִּי אני ani hitsa'ti
du (m) schlugst vor הִצַּעְתָּ אתה ata hitsa'ta
du (w) schlugst vor הִצַּעַתְּ את at hitsa'ate
er schlug vor הִצִּיעַ הוא hu hitsi'a
sie schlug vor הִצִּיעָה היא hi hitsi'ah
wir schlugen vor הִצַּעְנוּ אנחנו anachnu hitsa'nu
ihr (m) schlugt vor הִצַּעְתֶּם אתם atem hitsa'tem
ihr (w) schlugt vor הִצַּעְתֶּן אתן aten hitsa'tenn
sie (m) schlugen vor הִצִּיעוּ הם hem hitsi'u
sie (w) schlugen vor הִצִּיעוּ הן hen hitsi'u
Zukunft - עתיד
ich werde vorschlagen אַצִּיעַ אני ani atsi'a
du (m) wirst vorschlagen הִצַּעְתָּ אתה ata hitsa'ta
du (w) wirst vorschlagen תַּצִּיעִי את at tatsi'i
er wird vorschlagen הִצִּיעַ הוא hu hitsi'a
sie wird vorschlagen תַּצִּיעַ היא hi tatsi'a
wir werden vorschlagen נַצִּיעַ אנחנו anachnu natsi'a
ihr (m) werdet vorschlagen תַּצִּיעוּ אתם atem tatsi'u
ihr (w) werdet vorschlagen תַּצַּעְנָה אתן aten tatsa'nah
sie (m) werden vorschlagen יַצִּיעוּ הם hem jatsi'u
sie (w) werden vorschlagen תַּצַּעְנָה הן hen tatsa'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) schlag vor! הַצֵּעַ אתה ata hatse'a
(du, w) schlag vor! הַצִּיעִי את at hatsi'i
(ihr, m) schlagt vor! הַצִּיעוּ אתם atem hatsi'u
(ihr, w) schlagt vor! הַצַּעְנָה אתן aten hatsa'nah
Weitere Formen
vorschlagen לְהַצִּיעַ lehatsi'a Infinitiv

fallen - ירד[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er fiel / er fällt / er wird fallen - יָרַד / יוֹרֵד / יָרַד
Gegenwart - הווה
ich (m) falle יוֹרֵד אני ani jored
ich (w) falle יוֹרֶדֶת אני ani joredett
du (m) fällst יוֹרֵד אתה ata jored
du (w) fällst יוֹרֶדֶת את at joredett
er fällt יוֹרֵד הוא hu jored
sie fällt יוֹרֶדֶת היא hi joredett
wir (m) fallen יוֹרְדִים אנחנו anachnu jor'dim
wir (w) fallen יוֹרְדוֹת אנחנו anachnu jor'dott
ihr (m) fallt יוֹרְדִים אתם atem jor'dim
ihr (w) fallt יוֹרְדוֹת אתן aten jor'dott
sie (m) fallen יוֹרְדִים הם hem jor'dim
sie (w) fallen יוֹרְדוֹת הן hen jor'dott
Vergangenheit - עבר
ich fiel יָרַדְתִּי אני ani jarad'ti
du (m) fielst יָרַדְתָּ אתה ata jarad'ta
du (w) fielst יָרַדְתְּ את at jarad'te
er fiel יָרַד הוא hu jarad
sie fiel יָרְדָה היא hi jar'dah
wir fielen יָרַדְנוּ אנחנו anachnu jarad'nu
ihr (m) fielt יְרַדְתֶּם אתם atem jerad'tem
ihr (w) fielt יְרַדְתֶּן אתן aten jerad'tenn
sie (m) fielen יָרְדוּ הם hem jar'du
sie (w) fielen יָרְדוּ הן hen jar'du
Zukunft - עתיד
ich werde fallen אֵרֵד אני ani ered
du (m) wirst fallen יָרַדְתָּ אתה ata jarad'ta
du (w) wirst fallen תֵּרְדִי את at ter'di
er wird fallen יָרַד הוא hu jarad
sie wird fallen תֵּרֵד היא hi tered
wir werden fallen נֵרֵד אנחנו anachnu nered
ihr (m) werdet fallen תֵּרְדוּ אתם atem ter'du
ihr (w) werdet fallen תֵּרְדוּ אתן aten ter'du
sie (m) werden fallen יֵרְדוּ הם hem jer'du
sie (w) werden fallen יֵרְדוּ הן hen jer'du
Imperativ - ציווי
(du, m) fall! רֵד אתה ata red
(du, w) fall! רְדִי את at redi
(ihr, m) fallt! רְדוּ אתם atem redu
(ihr, w) fallt! רְדוּ אתן aten redu
Weitere Formen
fallen לָרֶדֶת laredett Infinitiv

schlafen - ישן[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er schlief / er schläft / er wird schlafen - יָשַׁן / יָשֵׁן / יָשַׁן
Gegenwart - הווה
ich (m) schlafe יָשֵׁן אני ani jaschenn
ich (w) schlafe יְשֵׁנָה אני ani jeschenah
du (m) schläfst יָשֵׁן אתה ata jaschenn
du (w) schläfst יְשֵׁנָה את at jeschenah
er schläft יָשֵׁן הוא hu jaschenn
sie schläft יְשֵׁנָה היא hi jeschenah
wir (m) schlafen יְשֵׁנִים אנחנו anachnu jeschenim
wir (w) schlafen יְשֵׁנוֹת אנחנו anachnu jeschenott
ihr (m) schlaft יְשֵׁנִים אתם atem jeschenim
ihr (w) schlaft יְשֵׁנוֹת אתן aten jeschenott
sie (m) schlafen יְשֵׁנִים הם hem jeschenim
sie (w) schlafen יְשֵׁנוֹת הן hen jeschenott
Vergangenheit - עבר
ich schlief יָשַׁנְתִּי אני ani jaschan'ti
du (m) schliefst יָשַׁנְתָּ אתה ata jaschan'ta
du (w) schliefst יָשַׁנְתְּ את at jaschan'te
er schlief יָשַׁן הוא hu jaschann
sie schlief יָשְׁנָה היא hi jasch'nah
wir schliefen יָשַׁנּוּ אנחנו anachnu jaschanu
ihr (m) schlieft יְשַׁנְתֶּם אתם atem jeschan'tem
ihr (w) schlieft יְשַׁנְתֶּן אתן aten jeschan'tenn
sie (m) schliefen יָשְׁנוּ הם hem jasch'nu
sie (w) schliefen יָשְׁנוּ הן hen jasch'nu
Zukunft - עתיד
ich werde schlafen אִישַׁן אני ani ischann
du (m) wirst schlafen יָשַׁנְתָּ אתה ata jaschan'ta
du (w) wirst schlafen תִּישְׁנִי את at tisch'ni
er wird schlafen יָשַׁן הוא hu jaschann
sie wird schlafen תִּישַׁן היא hi tischann
wir werden schlafen נִישַׁן אנחנו anachnu nischann
ihr (m) werdet schlafen תִּישְׁנוּ אתם atem tisch'nu
ihr (w) werdet schlafen תִּישַׁנָּה אתן aten tischanah
sie (m) werden schlafen יִישְׁנוּ הם hem jisch'nu
sie (w) werden schlafen תִּישַׁנָּה הן hen tischanah
Imperativ - ציווי
(du, m) schlaf! שַׁן אתה ata schann
(du, w) schlaf! שְׁנִי את at scheni
(ihr, m) schlaft! שְׁנוּ אתם atem schenu
(ihr, w) schlaft! שַׁנָּה אתן aten schanah
Weitere Formen
schlafen לִישׁוֹן lischonn Infinitiv

sich ärgern - כעס[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er ärgerte sich / er ärgert sich / er wird sich ärgern - הִכְעִיס / מַכְעִיס / הִכְעִיס
Gegenwart - הווה
ich (m) ärgere mich מַכְעִיס אני ani mach'is
ich (w) ärgere mich מַכְעִיסָה אני ani mach'issah
du (m) ärgerst dich מַכְעִיס אתה ata mach'is
du (w) ärgerst dich מַכְעִיסָה את at mach'issah
er ärgert sich מַכְעִיס הוא hu mach'is
sie ärgert sich מַכְעִיסָה היא hi mach'issah
wir (m) ärgern uns מַכְעִיסִים אנחנו anachnu mach'issim
wir (w) ärgern uns מַכְעִיסוֹת אנחנו anachnu mach'issott
ihr (m) ärgert euch מַכְעִיסִים אתם atem mach'issim
ihr (w) ärgert euch מַכְעִיסוֹת אתן aten mach'issott
sie (m) ärgern sich מַכְעִיסִים הם hem mach'issim
sie (w) ärgern sich מַכְעִיסוֹת הן hen mach'issott
Vergangenheit - עבר
ich ärgerte mich הִכְעַסְתִּי אני ani hich'as'ti
du (m) ärgertest dich הִכְעַסְתָּ אתה ata hich'as'ta
du (w) ärgertest dich הִכְעַסְתְּ את at hich'as'te
er ärgerte sich הִכְעִיס הוא hu hich'is
sie ärgerte sich הִכְעִיסָה היא hi hich'issah
wir ärgerten uns הִכְעַסְנוּ אנחנו anachnu hich'as'nu
ihr (m) ärgertet euch הִכְעַסְתֶּם אתם atem hich'as'tem
ihr (w) ärgertet euch הִכְעַסְתֶּן אתן aten hich'as'tenn
sie (m) ärgerten sich הִכְעִיסוּ הם hem hich'issu
sie (w) ärgerten sich הִכְעִיסוּ הן hen hich'issu
Zukunft - עתיד
ich werde mich ärgern אַכְעִיס אני ani ach'is
du (m) wirst dich ärgern הִכְעַסְתָּ אתה ata hich'as'ta
du (w) wirst dich ärgern תַּכְעִיסִי את at tach'issi
er wird sich ärgern הִכְעִיס הוא hu hich'is
sie wird sich ärgern תַּכְעִיס היא hi tach'is
wir werden uns ärgern נַכְעִיס אנחנו anachnu nach'is
ihr (m) werdet euch ärgern תַּכְעִיסוּ אתם atem tach'issu
ihr (w) werdet euch ärgern תַּכְעִיסוּ אתן aten tach'issu
sie (m) werden sich ärgern יַכְעִיסוּ הם hem jach'issu
sie (w) werden sich ärgern תַּכְעֵסְנָה הן hen tach'es'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) ärger dich! הַכְעֵס אתה ata hach'es
(du, w) ärger dich! הַכְעִיסִי את at hach'issi
(ihr, m) ärgert euch! הַכְעִיסוּ אתם atem hach'issu
(ihr, w) ärgert euch! הַכְעִיסוּ אתן aten hach'issu
Weitere Formen
sich ärgern לְהַכְעִיס lehach'is Infinitiv

schreiben - כתב[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er schrieb / er schreibt / er wird schreiben - יִכְתּוֹב / כּוֹתֵב / כָּתַב
Gegenwart - הווה
ich (m) schreibe כּוֹתֵב אני ani kotev
ich (w) schreibe כּוֹתֶבֶת אני ani kotevett
du (m) schreibst כּוֹתֵב אתה ata kotev
du (w) schreibst כּוֹתֶבֶת את at kotevett
er schreibt כּוֹתֵב הוא hu kotev
sie schreibt כּוֹתֶבֶת היא hi kotevett
wir (m) schreiben כּוֹתְבִים אנחנו anachnu kot'vim
wir (w) schreiben כּוֹתְבוֹת אנחנו anachnu kot'vott
ihr (m) schreibt כּוֹתְבִים אתם atem kot'vim
ihr (w) schreibt כּוֹתְבוֹת אתן aten kot'vott
sie (m) schreiben כּוֹתְבִים הם hem kot'vim
sie (w) schreiben כּוֹתְבוֹת הן hen kot'vott
Vergangenheit - עבר
ich schrieb כָּתַבְתִּי אני ani katav'ti
du (m) schriebst כָּתַבְתָּ אתה ata katav'ta
du (w) schriebst כָּתַבְתְּ את at katav'te
er schrieb כָּתַב הוא hu katav
sie schrieb כָּתְבָה היא hi kat'vah
wir schrieben כָּתַבְנוּ אנחנו anachnu katav'nu
ihr (m) schriebt כְּתַבְתֶּם אתם atem ketav'tem
ihr (w) schriebt כְּתַבְתֶּן אתן aten ketav'tenn
sie (m) schrieben כָּתְבוּ הם hem kat'vu
sie (w) schrieben כָּתְבוּ הן hen kat'vu
Zukunft - עתיד
ich werde schreiben אֶכְתּוֹב אני ani ech'tov
du (m) wirst schreiben תִּכְתּוֹב אתה ata tich'tov
du (w) wirst schreiben תִּכְתְּבִי את at tich'tevi
er wird schreiben יִכְתּוֹב הוא hu jich'tov
sie wird schreiben תִּכְתּוֹב היא hi tich'tov
wir werden schreiben נִכְתּוֹב אנחנו anachnu nich'tov
ihr (m) werdet schreiben תִּכְתְּבוּ אתם atem tich'tevu
ihr (w) werdet schreiben תִּכְתּוֹבְנָה אתן aten tich'tov'nah
sie (m) werden schreiben יִכְתְּבוּ הם hem jich'tevu
sie (w) werden schreiben יִכְתְּבוּ הן hen jich'tevu
Imperativ - ציווי
(du, m) schreib! כְּתוֹב אתה ata ketov
(du, w) schreib! כִּתְבִי את at kit'vi
(ihr, m) schreibt! כִּתְבוּ אתם atem kit'vu
(ihr, w) schreibt! כְּתוֹבְנָה אתן aten ketov'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) geschrieben כָּתוּב אתה ata katuv
(du, w, bist) geschrieben כְּתוּבָה את at ketuvah
(ihr, m, seid) geschrieben כְּתוּבִים אתם atem ketuvim
(ihr, w, seid) geschrieben כְּתוּבוֹת אתן aten ketuvott
Weitere Formen
schreiben לִכְתּוֹב lich'tov Infinitiv

Lernen, studieren – למד[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er lernte / er lernt / er wird lernen – יִלְמַד / לוֹמֵד / לָמַד
Binjan: Pa'al; Gizra: Schlemim – שְׁלֵמִים : גִזְרָה ; פָּעַל : בִּנְיָן
Gegenwart - הווה
ich (m) lerne לוֹמֵד אני ani lomed
ich (w) lerne לוֹמֶדֶת אני ani lomedett
du (m) lernst לוֹמֵד אתה ata lomed
du (w) lernst לוֹמֶדֶת את at lomedett
er lernt לוֹמֵד הוא hu lomed
sie lernt לוֹמֶדֶת היא hi lomedett
wir (m) lernen לוֹמְדִים אנחנו anachnu lomdim
wir (w) lernen לוֹמְדוֹת אנחנו anachnu lomdott
ihr (m) lernt לוֹמְדִים אתם atem lomdim
ihr (w) lernt לוֹמְדוֹת אתן aten lomdott
sie (m) lernen לוֹמְדִים הם hem lomdim
sie (w) lernen לוֹמְדוֹת הן hen lomdott
Vergangenheit - עבר
ich lernte לָמַדְתִּי אני ani lamad'ti
du (m) lerntest לָמַדְתָּ אתה ata lamad'ta
du (w) lerntest לָמַדְתְּ את at lamad'te
er lernte לָמַד הוא hu lamad
sie lernte לָמְדָה היא hi lam'dah
wir lernten לָמַדְנוּ אנחנו anachnu lamad'nu
ihr (m) lerntet לְמַדְתֶּם אתם atem lemad'tem
ihr (w) lerntet לְמַדְתֶּן אתן aten lemad'ten
sie (m) lernten לָמְדוּ הם hem lam'du
sie (w) lernten לָמְדוּ הן hen lam'du
Zukunft - עתיד
ich werde lernen אֶלְמַד אני ani el'mad
du (m) wirst lernen תִּלְמַד אתה ata til'mad
du (w) wirst lernen תִּלְמְדִי את at til'm⒠'di
er wird lernen יִלְמַד הוא hu jil'mad
sie wird lernen תִּלְמַד היא hi til'mad
wir werden lernen נִלְמַד אנחנו anachnu nil'mad
ihr (m) werdet lernen תִּלְמְדוּ אתם atem til'm⒠'du
ihr (w) werdet lernen תִּלְמַדְנָה אתן aten til'mad'nah
sie (m) werden lernen יִלְמְדוּ הם hem jil'm⒠'du
sie (w) werden lernen תִּלְמַדְנָה הן hen til'mad'nah
Weitere Formen
lernen (Infinitiv) לִלְמוֹד lilmod
lerne! (m, sg) לְמַד lemad
lerne! (w, sg) לִמְדִי lim'di
lernt! (m, pl) לִמְדוּ lim'du
lernt! (w, pl) לְמַדְנָה lemad'nah
Schüler תַלְמִיד tal'mid

nehmen - לקח[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er nahm / er nimmt / er wird nehmen - לָקַח / לוֹקֵחַ / לָקַח
Gegenwart - הווה
ich (m) nehme לוֹקֵחַ אני ani lokeach
ich (w) nehme לוֹקַחַת אני ani lokachatt
du (m) nimmst לוֹקֵחַ אתה ata lokeach
du (w) nimmst לוֹקַחַת את at lokachatt
er nimmt לוֹקֵחַ הוא hu lokeach
sie nimmt לוֹקַחַת היא hi lokachatt
wir (m) nehmen לוֹקְחִים אנחנו anachnu lok'chim
wir (w) nehmen לוֹקְחוֹת אנחנו anachnu lok'chott
ihr (m) nehmt לוֹקְחִים אתם atem lok'chim
ihr (w) nehmt לוֹקְחוֹת אתן aten lok'chott
sie (m) nehmen לוֹקְחִים הם hem lok'chim
sie (w) nehmen לוֹקְחוֹת הן hen lok'chott
Vergangenheit - עבר
ich nahm לָקַחְתִּי אני ani lakach'ti
du (m) nahmst לָקַחְתָּ אתה ata lakach'ta
du (w) nahmst לָקַחְתְּ את at lakach'te
er nahm לָקַח הוא hu lakach
sie nahm לָקְחָה היא hi lak'chah
wir nahmen לָקַחְנוּ אנחנו anachnu lakach'nu
ihr (m) nahmt לְקַחְתֶּם אתם atem lekach'tem
ihr (w) nahmt לְקַחְתֶּן אתן aten lekach'tenn
sie (m) nahmen לָקְחוּ הם hem lak'chu
sie (w) nahmen לָקְחוּ הן hen lak'chu
Zukunft - עתיד
ich werde nehmen אֶקַּח אני ani ekach
du (m) wirst nehmen לָקַחְתָּ אתה ata lakach'ta
du (w) wirst nehmen תִּקְּחִי את at tikechi
er wird nehmen לָקַח הוא hu lakach
sie wird nehmen תִּקַּח היא hi tikach
wir werden nehmen נִקַּח אנחנו anachnu nikach
ihr (m) werdet nehmen תִּקְּחוּ אתם atem tikechu
ihr (w) werdet nehmen תִּקַחְנָה אתן aten tikach'nah
sie (m) werden nehmen יִקְּחוּ הם hem jikechu
sie (w) werden nehmen יִקְּחוּ הן hen jikechu
Imperativ - ציווי
(du, m) nimm! קַח אתה ata kach
(du, w) nimm! קְחִי את at kechi
(ihr, m) nehmt! קְחוּ אתם atem kechu
(ihr, w) nehmt! קְחוּ אתן aten kechu
Partizip Passiv
(du, m, bist) genommen לָקוּחַ אתה ata lakuach
(du, w, bist) genommen לְקוּחָה את at lekuchah
(ihr, m, seid) genommen לְקוּחִים אתם atem lekuchim
(ihr, w, seid) genommen לְקוּחוֹת אתן aten lekuchott
Weitere Formen
nehmen לָקַחַת lakachatt Infinitiv

finden - מצא[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er fand / er findet / er wird finden - מָצָא / מוֹצֵא / מָצָא
Gegenwart - הווה
ich (m) finde מוֹצֵא אני ani motse
ich (w) finde מוֹצֵאת אני ani motsett
du (m) findest מוֹצֵא אתה ata motse
du (w) findest מוֹצֵאת את at motsett
er findet מוֹצֵא הוא hu motse
sie findet מוֹצֵאת היא hi motsett
wir (m) finden מוֹצְאִים אנחנו anachnu mots'im
wir (w) finden מוֹצְאוֹת אנחנו anachnu mots'ott
ihr (m) findet מוֹצְאִים אתם atem mots'im
ihr (w) findet מוֹצְאוֹת אתן aten mots'ott
sie (m) finden מוֹצְאִים הם hem mots'im
sie (w) finden מוֹצְאוֹת הן hen mots'ott
Vergangenheit - עבר
ich fand מָצָאתִי אני ani matsati
du (m) fandst מָצָאתָ אתה ata matsata
du (w) fandst מָצָאת את at matsatt
er fand מָצָא הוא hu matsa
sie fand מָצְאָה היא hi mats'ah
wir fanden מָצָאנוּ אנחנו anachnu matsanu
ihr (m) fandet מְצָאתֶם אתם atem metsatem
ihr (w) fandet מְצָאתֶן אתן aten metsatenn
sie (m) fanden מָצְאוּ הם hem mats'u
sie (w) fanden מָצְאוּ הן hen mats'u
Zukunft - עתיד
ich werde finden אֶמְצָא אני ani em'tsa
du (m) wirst finden מָצָאתָ אתה ata matsata
du (w) wirst finden תִּמְצְאִי את at tim'ts'i
er wird finden מָצָא הוא hu matsa
sie wird finden תִּמְצָא היא hi tim'tsa
wir werden finden נִמְצָא אנחנו anachnu nim'tsa
ihr (m) werdet finden תִּמְצְאוּ אתם atem tim'ts'u
ihr (w) werdet finden תִּמְצְאוּ אתן aten tim'ts'u
sie (m) werden finden יִמְצְאוּ הם hem jim'ts'u
sie (w) werden finden יִמְצְאוּ הן hen jim'ts'u
Imperativ - ציווי
(du, m) find! מְצָא אתה ata metsa
(du, w) find! מִצְאִי את at mits'i
(ihr, m) findet! מִצְאוּ אתם atem mits'u
(ihr, w) findet! מִצְאוּ אתן aten mits'u
Partizip Passiv
(du, m, bist) gefunden מָצוּי אתה ata matsuj
(du, w, bist) gefunden מְצוּיָה את at metsujah
(ihr, m, seid) gefunden מְצוּיִים אתם atem metsujim
(ihr, w, seid) gefunden מְצוּיוֹת אתן aten metsujott
Weitere Formen
finden לִמְצוֹא lim'tso Infinitiv

weitermachen - משך[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er machte weiter / er macht weiter / er wird weitermachen - יַמְשִׁיךְ / מַמְשִׁיךְ / הִמְשִׁיךְ
Gegenwart - הווה
ich (m) mache weiter מַמְשִׁיךְ אני ani mam'schiche
ich (w) mache weiter מַמְשִׁיכָה אני ani mam'schichah
du (m) machst weiter מַמְשִׁיךְ אתה ata mam'schiche
du (w) machst weiter מַמְשִׁיכָה את at mam'schichah
er macht weiter מַמְשִׁיךְ הוא hu mam'schiche
sie macht weiter מַמְשִׁיכָה היא hi mam'schichah
wir (m) machen weiter מַמְשִׁיכִים אנחנו anachnu mam'schichim
wir (w) machen weiter מַמְשִׁיכוֹת אנחנו anachnu mam'schichott
ihr (m) macht weiter מַמְשִׁיכִים אתם atem mam'schichim
ihr (w) macht weiter מַמְשִׁיכוֹת אתן aten mam'schichott
sie (m) machen weiter מַמְשִׁיכִים הם hem mam'schichim
sie (w) machen weiter מַמְשִׁיכוֹת הן hen mam'schichott
Vergangenheit - עבר
ich machte weiter הִמְשַׁכְתִּי אני ani him'schach'ti
du (m) machtest weiter הִמְשַׁכְתָּ אתה ata him'schach'ta
du (w) machtest weiter הִמְשַׁכְתְּ את at him'schach'te
er machte weiter הִמְשִׁיךְ הוא hu him'schiche
sie machte weiter הִמְשִׁיכָה היא hi him'schichah
wir machten weiter הִמְשַׁכְנוּ אנחנו anachnu him'schach'nu
ihr (m) machtet weiter הִמְשַׁכְתֶּם אתם atem him'schach'tem
ihr (w) machtet weiter הִמְשַׁכְתֶּן אתן aten him'schach'tenn
sie (m) machten weiter הִמְשִׁיכוּ הם hem him'schichu
sie (w) machten weiter הִמְשִׁיכוּ הן hen him'schichu
Zukunft - עתיד
ich werde weitermachen אַמְשִׁיךְ אני ani am'schiche
du (m) wirst weitermachen תַּמְשִׁיךְ אתה ata tam'schiche
du (w) wirst weitermachen תַּמְשִׁיכִי את at tam'schichi
er wird weitermachen יַמְשִׁיךְ הוא hu jam'schiche
sie wird weitermachen תַּמְשִׁיךְ היא hi tam'schiche
wir werden weitermachen נַמְשִׁיךְ אנחנו anachnu nam'schiche
ihr (m) werdet weitermachen תַּמְשִׁיכוּ אתם atem tam'schichu
ihr (w) werdet weitermachen תַּמְשֵׁכְנָה אתן aten tam'schech'nah
sie (m) werden weitermachen יַמְשִׁיכוּ הם hem jam'schichu
sie (w) werden weitermachen תַּמְשֵׁכְנָה הן hen tam'schech'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) mach weiter! הַמְשֵׁךְ אתה ata ham'scheche
(du, w) mach weiter! הַמְשִׁיכִי את at ham'schichi
(ihr, m) macht weiter! הַמְשִׁיכוּ אתם atem ham'schichu
(ihr, w) macht weiter! הַמְשִׁיכוּ אתן aten ham'schichu
Weitere Formen
weitermachen לְהַמְשִׁיךְ leham'schiche Infinitiv

warten - מתן[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er wartete / er wartet / er wird warten - הִמְתִּין / מַמְתִּין / הִמְתִּין
Gegenwart - הווה
ich (m) warte מַמְתִּין אני ani mam'tinn
ich (w) warte מַמְתִּינָה אני ani mam'tinah
du (m) wartest מַמְתִּין אתה ata mam'tinn
du (w) wartest מַמְתִּינָה את at mam'tinah
er wartet מַמְתִּין הוא hu mam'tinn
sie wartet מַמְתִּינָה היא hi mam'tinah
wir (m) warten מַמְתִּינִים אנחנו anachnu mam'tinim
wir (w) warten מַמְתִּינוֹת אנחנו anachnu mam'tinott
ihr (m) wartet מַמְתִּינִים אתם atem mam'tinim
ihr (w) wartet מַמְתִּינוֹת אתן aten mam'tinott
sie (m) warten מַמְתִּינִים הם hem mam'tinim
sie (w) warten מַמְתִּינוֹת הן hen mam'tinott
Vergangenheit - עבר
ich wartete הִמְתַּנְתִּי אני ani him'tan'ti
du (m) wartetest הִמְתַּנְתָּ אתה ata him'tan'ta
du (w) wartetest הִמְתַּנְתְּ את at him'tan'te
er wartete הִמְתִּין הוא hu him'tinn
sie wartete הִמְתִּינָה היא hi him'tinah
wir warteten הִמְתַּנּוּ אנחנו anachnu him'tanu
ihr (m) wartetet הִמְתַּנְתֶּם אתם atem him'tan'tem
ihr (w) wartetet הִמְתַּנְתֶּן אתן aten him'tan'tenn
sie (m) warteten הִמְתִּינוּ הם hem him'tinu
sie (w) warteten הִמְתִּינוּ הן hen him'tinu
Zukunft - עתיד
ich werde warten אַמְתִּין אני ani am'tinn
du (m) wirst warten הִמְתַּנְתָּ אתה ata him'tan'ta
du (w) wirst warten תַּמְתִּינִי את at tam'tini
er wird warten הִמְתִּין הוא hu him'tinn
sie wird warten תַּמְתִּין היא hi tam'tinn
wir werden warten נַמְתִּין אנחנו anachnu nam'tinn
ihr (m) werdet warten תַּמְתִּינוּ אתם atem tam'tinu
ihr (w) werdet warten תַּמְתֵּנָּה אתן aten tam'tenah
sie (m) werden warten יַמְתִּינוּ הם hem jam'tinu
sie (w) werden warten יַמְתִּינוּ הן hen jam'tinu
Imperativ - ציווי
(du, m) warte! הַמְתֵּן אתה ata ham'tenn
(du, w) warte! הַמְתִּינִי את at ham'tini
(ihr, m) wartet! הַמְתִּינוּ אתם atem ham'tinu
(ihr, w) wartet! הַמְתִּינוּ אתן aten ham'tinu
Weitere Formen
warten לְהַמְתִּין leham'tinn Infinitiv

kommen - נגע[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er kam / er kommt / er wird kommen - יַגִּיעַ / מַגִּיעַ / הִגִּיעַ
Gegenwart - הווה
ich (m) komme מַגִּיעַ אני ani magi'a
ich (w) komme מַגִּיעָה אני ani magi'ah
du (m) kommst מַגִּיעַ אתה ata magi'a
du (w) kommst מַגִּיעָה את at magi'ah
er kommt מַגִּיעַ הוא hu magi'a
sie kommt מַגִּיעָה היא hi magi'ah
wir (m) kommen מַגִּיעִים אנחנו anachnu magi'im
wir (w) kommen מַגִּיעוֹת אנחנו anachnu magi'ott
ihr (m) kommt מַגִּיעִים אתם atem magi'im
ihr (w) kommt מַגִּיעוֹת אתן aten magi'ott
sie (m) kommen מַגִּיעִים הם hem magi'im
sie (w) kommen מַגִּיעוֹת הן hen magi'ott
Vergangenheit - עבר
ich kam הִגַּעְתִּי אני ani higa'ti
du (m) kamst הִגַּעְתָּ אתה ata higa'ta
du (w) kamst הִגַּעְתְּ את at higa'te
er kam הִגִּיעַ הוא hu higi'a
sie kam הִגִּיעָה היא hi higi'ah
wir kamen הִגַּעְנוּ אנחנו anachnu higa'nu
ihr (m) kamt הִגַּעְתֶּם אתם atem higa'tem
ihr (w) kamt הִגַּעְתֶּן אתן aten higa'tenn
sie (m) kamen הִגִּיעוּ הם hem higi'u
sie (w) kamen הִגִּיעוּ הן hen higi'u
Zukunft - עתיד
ich werde kommen אַגִּיעַ אני ani agi'a
du (m) wirst kommen תַּגִּיעַ אתה ata tagi'a
du (w) wirst kommen תַּגִּיעִי את at tagi'i
er wird kommen יַגִּיעַ הוא hu jagi'a
sie wird kommen תַּגִּיעַ היא hi tagi'a
wir werden kommen נַגִּיעַ אנחנו anachnu nagi'a
ihr (m) werdet kommen תַּגִּיעוּ אתם atem tagi'u
ihr (w) werdet kommen תַּגִּיעוּ אתן aten tagi'u
sie (m) werden kommen יַגִּיעוּ הם hem jagi'u
sie (w) werden kommen יַגִּיעוּ הן hen jagi'u
Imperativ - ציווי
(du, m) komm! הַגַּע אתה ata haga'
(du, w) komm! הַגִּיעִי את at hagi'i
(ihr, m) kommt! הַגִּיעוּ אתם atem hagi'u
(ihr, w) kommt! הַגִּיעוּ אתן aten hagi'u
Weitere Formen
kommen לְהַגִּיעַ lehagi'a Infinitiv

fahren - נהג[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er fuhr / er fährt / er wird fahren - נָהַג / נוֹהֵג / נָהַג
Gegenwart - הווה
ich (m) fahre נוֹהֵג אני ani noheg
ich (w) fahre נוֹהֶגֶת אני ani nohegett
du (m) fährst נוֹהֵג אתה ata noheg
du (w) fährst נוֹהֶגֶת את at nohegett
er fährt נוֹהֵג הוא hu noheg
sie fährt נוֹהֶגֶת היא hi nohegett
wir (m) fahren נוֹהֲגִים אנחנו anachnu nohagim
wir (w) fahren נוֹהֲגוֹת אנחנו anachnu nohagott
ihr (m) fahrt נוֹהֲגִים אתם atem nohagim
ihr (w) fahrt נוֹהֲגוֹת אתן aten nohagott
sie (m) fahren נוֹהֲגִים הם hem nohagim
sie (w) fahren נוֹהֲגוֹת הן hen nohagott
Vergangenheit - עבר
ich fuhr נָהַגְתִּי אני ani nahag'ti
du (m) fuhrst נָהַגְתָּ אתה ata nahag'ta
du (w) fuhrst נָהַגְתְּ את at nahag'te
er fuhr נָהַג הוא hu nahag
sie fuhr נָהֲגָה היא hi nahagah
wir fuhren נָהַגְנוּ אנחנו anachnu nahag'nu
ihr (m) fuhrt נְהַגְתֶּם אתם atem nehag'tem
ihr (w) fuhrt נְהַגְתֶּן אתן aten nehag'tenn
sie (m) fuhren נָהֲגוּ הם hem nahagu
sie (w) fuhren נָהֲגוּ הן hen nahagu
Zukunft - עתיד
ich werde fahren אֶנְהַג אני ani en'hag
du (m) wirst fahren נָהַגְתָּ אתה ata nahag'ta
du (w) wirst fahren תִּנְהֲגִי את at tin'hagi
er wird fahren נָהַג הוא hu nahag
sie wird fahren תִּנְהַג היא hi tin'hag
wir werden fahren נִנְהַג אנחנו anachnu nin'hag
ihr (m) werdet fahren תִּנְהֲגוּ אתם atem tin'hagu
ihr (w) werdet fahren תִּנְהֲגוּ אתן aten tin'hagu
sie (m) werden fahren יִנְהֲגוּ הם hem jin'hagu
sie (w) werden fahren יִנְהֲגוּ הן hen jin'hagu
Imperativ - ציווי
(du, m) fahr! נְהַג אתה ata nehag
(du, w) fahr! נַהֲגִי את at nahagi
(ihr, m) fahrt! נַהֲגוּ אתם atem nahagu
(ihr, w) fahrt! נְהַגְנָה אתן aten nehag'nah
Weitere Formen
fahren לִנְהוֹג lin'hog Infinitiv

ausruhen - נוח[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er ruhte aus / er ruht aus / er wird ausruhen - נָח / נָח / נָח
Gegenwart - הווה
ich (m) ruhe aus נָח אני ani nach
ich (w) ruhe aus נָחָה אני ani nachah
du (m) ruhst aus נָח אתה ata nach
du (w) ruhst aus נָחָה את at nachah
er ruht aus נָח הוא hu nach
sie ruht aus נָחָה היא hi nachah
wir (m) ruhen aus נָחִים אנחנו anachnu nachim
wir (w) ruhen aus נָחוֹת אנחנו anachnu nachott
ihr (m) ruht aus נָחִים אתם atem nachim
ihr (w) ruht aus נָחוֹת אתן aten nachott
sie (m) ruhen aus נָחִים הם hem nachim
sie (w) ruhen aus נָחוֹת הן hen nachott
Vergangenheit - עבר
ich ruhte aus נַחְתִּי אני ani nach'ti
du (m) ruhtest aus נַחְתָּ אתה ata nach'ta
du (w) ruhtest aus נַחְתְּ את at nach'te
er ruhte aus נָח הוא hu nach
sie ruhte aus נָחָה היא hi nachah
wir ruhten aus נַחְנוּ אנחנו anachnu nach'nu
ihr (m) ruhtet aus נַחְתֶּם אתם atem nach'tem
ihr (w) ruhtet aus נַחְתֶּן אתן aten nach'tenn
sie (m) ruhten aus נָחוּ הם hem nachu
sie (w) ruhten aus נָחוּ הן hen nachu
Zukunft - עתיד
ich werde ausruhen אָנוּחַ אני ani anuach
du (m) wirst ausruhen נַחְתָּ אתה ata nach'ta
du (w) wirst ausruhen תָּנוּחִי את at tanuchi
er wird ausruhen נָח הוא hu nach
sie wird ausruhen תָּנוּחַ היא hi tanuach
wir werden ausruhen נָנוּחַ אנחנו anachnu nanuach
ihr (m) werdet ausruhen תָּנוּחוּ אתם atem tanuchu
ihr (w) werdet ausruhen תָּנוּחוּ אתן aten tanuchu
sie (m) werden ausruhen יָנוּחוּ הם hem januchu
sie (w) werden ausruhen יָנוּחוּ הן hen januchu
Imperativ - ציווי
(du, m) ruh aus! נוּחַ אתה ata nuach
(du, w) ruh aus! נוּחִי את at nuchi
(ihr, m) ruht aus! נוּחוּ אתם atem nuchu
(ihr, w) ruht aus! נוּחוּ אתן aten nuchu
Weitere Formen
ausruhen לָנוּחַ lanuach Infinitiv

vermuten - נוח[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er vermutete / er vermutet / er wird vermuten - הִנִּיחַ / מַנִּיחַ / הִנִּיחַ
Gegenwart - הווה
ich (m) vermute מַנִּיחַ אני ani maniach
ich (w) vermute מַנִּיחָה אני ani manichah
du (m) vermutest מַנִּיחַ אתה ata maniach
du (w) vermutest מַנִּיחָה את at manichah
er vermutet מַנִּיחַ הוא hu maniach
sie vermutet מַנִּיחָה היא hi manichah
wir (m) vermuten מַנִּיחִים אנחנו anachnu manichim
wir (w) vermuten מַנִּיחוֹת אנחנו anachnu manichott
ihr (m) vermutet מַנִּיחִים אתם atem manichim
ihr (w) vermutet מַנִּיחוֹת אתן aten manichott
sie (m) vermuten מַנִּיחִים הם hem manichim
sie (w) vermuten מַנִּיחוֹת הן hen manichott
Vergangenheit - עבר
ich vermutete הִנַּחְתִּי אני ani hinach'ti
du (m) vermutetest הִנַּחְתָּ אתה ata hinach'ta
du (w) vermutetest הִנַּחְתְּ את at hinach'te
er vermutete הִנִּיחַ הוא hu hiniach
sie vermutete הִנִּיחָה היא hi hinichah
wir vermuteten הִנַּחְנוּ אנחנו anachnu hinach'nu
ihr (m) vermutetet הִנַּחְתֶּם אתם atem hinach'tem
ihr (w) vermutetet הִנַּחְתֶּן אתן aten hinach'tenn
sie (m) vermuteten הִנִּיחוּ הם hem hinichu
sie (w) vermuteten הִנִּיחוּ הן hen hinichu
Zukunft - עתיד
ich werde vermuten אַנִּיחַ אני ani aniach
du (m) wirst vermuten הִנַּחְתָּ אתה ata hinach'ta
du (w) wirst vermuten תַּנִּיחִי את at tanichi
er wird vermuten הִנִּיחַ הוא hu hiniach
sie wird vermuten תַּנִּיחַ היא hi taniach
wir werden vermuten נַנִּיחַ אנחנו anachnu naniach
ihr (m) werdet vermuten תַּנִּיחוּ אתם atem tanichu
ihr (w) werdet vermuten תַּנַּחְנָה אתן aten tanach'nah
sie (m) werden vermuten יַנִּיחוּ הם hem janichu
sie (w) werden vermuten יַנִּיחוּ הן hen janichu
Imperativ - ציווי
(du, m) vermute! הַנַּח אתה ata hanach
(du, w) vermute! הַנִּיחִי את at hanichi
(ihr, m) vermutet! הַנִּיחוּ אתם atem hanichu
(ihr, w) vermutet! הַנִּיחוּ אתן aten hanichu
Weitere Formen
vermuten לְהַנִּיחַ lehaniach Infinitiv

schnarchen - נחר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er schnarchte / er schnarcht / er wird schnarchen - נָחַר / נוֹחֵר / נָחַר
Gegenwart - הווה
ich (m) schnarche נוֹחֵר אני ani nocher
ich (w) schnarche נוֹחֶרֶת אני ani nocherett
du (m) schnarchst נוֹחֵר אתה ata nocher
du (w) schnarchst נוֹחֶרֶת את at nocherett
er schnarcht נוֹחֵר הוא hu nocher
sie schnarcht נוֹחֶרֶת היא hi nocherett
wir (m) schnarchen נוֹחֲרִים אנחנו anachnu nocharim
wir (w) schnarchen נוֹחֲרוֹת אנחנו anachnu nocharott
ihr (m) schnarcht נוֹחֲרִים אתם atem nocharim
ihr (w) schnarcht נוֹחֲרוֹת אתן aten nocharott
sie (m) schnarchen נוֹחֲרִים הם hem nocharim
sie (w) schnarchen נוֹחֲרוֹת הן hen nocharott
Vergangenheit - עבר
ich schnarchte נָחַרְתִּי אני ani nachar'ti
du (m) schnarchtest נָחַרְתָּ אתה ata nachar'ta
du (w) schnarchtest נָחַרְתְּ את at nachar'te
er schnarchte נָחַר הוא hu nachar
sie schnarchte נָחֲרָה היא hi nacharah
wir schnarchten נָחַרְנוּ אנחנו anachnu nachar'nu
ihr (m) schnarchtet נְחַרְתֶּם אתם atem nechar'tem
ihr (w) schnarchtet נְחַרְתֶּן אתן aten nechar'tenn
sie (m) schnarchten נָחֲרוּ הם hem nacharu
sie (w) schnarchten נָחֲרוּ הן hen nacharu
Zukunft - עתיד
ich werde schnarchen אֶנְחַר אני ani en'char
du (m) wirst schnarchen נָחַרְתָּ אתה ata nachar'ta
du (w) wirst schnarchen תִּנְחֲרִי את at tin'chari
er wird schnarchen נָחַר הוא hu nachar
sie wird schnarchen תִּנְחַר היא hi tin'char
wir werden schnarchen נִנְחַר אנחנו anachnu nin'char
ihr (m) werdet schnarchen תִּנְחֲרוּ אתם atem tin'charu
ihr (w) werdet schnarchen תִּנְחֲרוּ אתן aten tin'charu
sie (m) werden schnarchen יִנְחֲרוּ הם hem jin'charu
sie (w) werden schnarchen יִנְחֲרוּ הן hen jin'charu
Imperativ - ציווי
(du, m) schnarch! נְחַר אתה ata nechar
(du, w) schnarch! נַחֲרִי את at nachari
(ihr, m) schnarcht! נַחֲרוּ אתם atem nacharu
(ihr, w) schnarcht! נַחֲרוּ אתן aten nacharu
Weitere Formen
schnarchen לִנְחוֹר lin'chor Infinitiv

sich kennenlernen - נכר[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er lernte sich kennen / er lernt sich kennen / er wird sich kennenlernen - הִכִּיר / מַכִּיר / הִכִּיר
Gegenwart - הווה
ich (m) lerne mich kennen מַכִּיר אני ani makir
ich (w) lerne mich kennen מַכִּירָה אני ani makirah
du (m) lernst dich kennen מַכִּיר אתה ata makir
du (w) lernst dich kennen מַכִּירָה את at makirah
er lernt sich kennen מַכִּיר הוא hu makir
sie lernt sich kennen מַכִּירָה היא hi makirah
wir (m) lernen uns kennen מַכִּירִים אנחנו anachnu makirim
wir (w) lernen uns kennen מַכִּירוֹת אנחנו anachnu makirott
ihr (m) lernt euch kennen מַכִּירִים אתם atem makirim
ihr (w) lernt euch kennen מַכִּירוֹת אתן aten makirott
sie (m) lernen sich kennen מַכִּירִים הם hem makirim
sie (w) lernen sich kennen מַכִּירוֹת הן hen makirott
Vergangenheit - עבר
ich lernte mich kennen הִכַּרְתִּי אני ani hikar'ti
du (m) lerntest dich kennen הִכַּרְתָּ אתה ata hikar'ta
du (w) lerntest dich kennen הִכַּרְתְּ את at hikar'te
er lernte sich kennen הִכִּיר הוא hu hikir
sie lernte sich kennen הִכִּירָה היא hi hikirah
wir lernten uns kennen הִכַּרְנוּ אנחנו anachnu hikar'nu
ihr (m) lerntet euch kennen הִכַּרְתֶּם אתם atem hikar'tem
ihr (w) lerntet euch kennen הִכַּרְתֶּן אתן aten hikar'tenn
sie (m) lernten sich kennen הִכִּירוּ הם hem hikiru
sie (w) lernten sich kennen הִכִּירוּ הן hen hikiru
Zukunft - עתיד
ich werde mich kennenlernen אַכִּיר אני ani akir
du (m) wirst dich kennenlernen הִכַּרְתָּ אתה ata hikar'ta
du (w) wirst dich kennenlernen תַּכִּירִי את at takiri
er wird sich kennenlernen הִכִּיר הוא hu hikir
sie wird sich kennenlernen תַּכִּיר היא hi takir
wir werden uns kennenlernen נַכִּיר אנחנו anachnu nakir
ihr (m) werdet euch kennenlernen תַּכִּירוּ אתם atem takiru
ihr (w) werdet euch kennenlernen תַּכֵּרְנָה אתן aten taker'nah
sie (m) werden sich kennenlernen יַכִּירוּ הם hem jakiru
sie (w) werden sich kennenlernen תַּכֵּרְנָה הן hen taker'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) lern dich kennen! הַכֵּר אתה ata haker
(du, w) lern dich kennen! הַכִּירִי את at hakiri
(ihr, m) lernt euch kennen! הַכִּירוּ אתם atem hakiru
(ihr, w) lernt euch kennen! הַכֵּרְנָה אתן aten haker'nah
Weitere Formen
sich kennenlernen לְהַכִּיר lehakir Infinitiv

fahren - נסע[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er fuhr / er fährt / er wird fahren - נָסַע / נוֹסֵעַ / נָסַע
Gegenwart - הווה
ich (m) fahre נוֹסֵעַ אני ani nose'a
ich (w) fahre נוֹסַעַת אני ani nossa'att
du (m) fährst נוֹסֵעַ אתה ata nose'a
du (w) fährst נוֹסַעַת את at nossa'att
er fährt נוֹסֵעַ הוא hu nose'a
sie fährt נוֹסַעַת היא hi nossa'att
wir (m) fahren נוֹסְעִים אנחנו anachnu nos'im
wir (w) fahren נוֹסְעוֹת אנחנו anachnu nos'ott
ihr (m) fahrt נוֹסְעִים אתם atem nos'im
ihr (w) fahrt נוֹסְעוֹת אתן aten nos'ott
sie (m) fahren נוֹסְעִים הם hem nos'im
sie (w) fahren נוֹסְעוֹת הן hen nos'ott
Vergangenheit - עבר
ich fuhr נָסַעְתִּי אני ani nassa'ti
du (m) fuhrst נָסַעְתָּ אתה ata nassa'ta
du (w) fuhrst נָסַעְתְּ את at nassa'te
er fuhr נָסַע הוא hu nassa'
sie fuhr נָסְעָה היא hi nas'ah
wir fuhren נָסַעְנוּ אנחנו anachnu nassa'nu
ihr (m) fuhrt נְסַעְתֶּם אתם atem nessa'tem
ihr (w) fuhrt נְסַעְתֶּן אתן aten nessa'tenn
sie (m) fuhren נָסְעוּ הם hem nas'u
sie (w) fuhren נָסְעוּ הן hen nas'u
Zukunft - עתיד
ich werde fahren אֶסַּע אני ani essa'
du (m) wirst fahren נָסַעְתָּ אתה ata nassa'ta
du (w) wirst fahren תִּיסְּעִי את at tise'i
er wird fahren נָסַע הוא hu nassa'
sie wird fahren תִּיסַּע היא hi tissa'
wir werden fahren נִיסַּע אנחנו anachnu nissa'
ihr (m) werdet fahren תִּיסְּעוּ אתם atem tise'u
ihr (w) werdet fahren תִּיסְּעוּ אתן aten tise'u
sie (m) werden fahren יִיסְּעוּ הם hem jise'u
sie (w) werden fahren תִּיסַּעְנָה הן hen tissa'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) fahr! סַע אתה ata sa'
(du, w) fahr! סְעִי את at se'i
(ihr, m) fahrt! סְעוּ אתם atem se'u
(ihr, w) fahrt! סְעוּ אתן aten se'u
Weitere Formen
fahren לִנְסוֹעַ lin'so'a Infinitiv

meinen - סבר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er meinte / er meint / er wird meinen - סָבַר / סוֹבֵר / סָבַר
Gegenwart - הווה
ich (m) meine סוֹבֵר אני ani sover
ich (w) meine סוֹבֶרֶת אני ani soverett
du (m) meinst סוֹבֵר אתה ata sover
du (w) meinst סוֹבֶרֶת את at soverett
er meint סוֹבֵר הוא hu sover
sie meint סוֹבֶרֶת היא hi soverett
wir (m) meinen סוֹבְרִים אנחנו anachnu sov'rim
wir (w) meinen סוֹבְרוֹת אנחנו anachnu sov'rott
ihr (m) meint סוֹבְרִים אתם atem sov'rim
ihr (w) meint סוֹבְרוֹת אתן aten sov'rott
sie (m) meinen סוֹבְרִים הם hem sov'rim
sie (w) meinen סוֹבְרוֹת הן hen sov'rott
Vergangenheit - עבר
ich meinte סָבַרְתִּי אני ani savar'ti
du (m) meintest סָבַרְתָּ אתה ata savar'ta
du (w) meintest סָבַרְתְּ את at savar'te
er meinte סָבַר הוא hu savar
sie meinte סָבְרָה היא hi sav'rah
wir meinten סָבַרְנוּ אנחנו anachnu savar'nu
ihr (m) meintet סְבַרְתֶּם אתם atem sevar'tem
ihr (w) meintet סְבַרְתֶּן אתן aten sevar'tenn
sie (m) meinten סָבְרוּ הם hem sav'ru
sie (w) meinten סָבְרוּ הן hen sav'ru
Zukunft - עתיד
ich werde meinen אֶסְבּוֹר אני ani es'bor
du (m) wirst meinen סָבַרְתָּ אתה ata savar'ta
du (w) wirst meinen תִּסְבְּרִי את at tis'beri
er wird meinen סָבַר הוא hu savar
sie wird meinen תִּסְבּוֹר היא hi tis'bor
wir werden meinen נִסְבּוֹר אנחנו anachnu nis'bor
ihr (m) werdet meinen תִּסְבְּרוּ אתם atem tis'beru
ihr (w) werdet meinen תִּסְבּוֹרְנָה אתן aten tis'bor'nah
sie (m) werden meinen יִסְבְּרוּ הם hem jis'beru
sie (w) werden meinen יִסְבְּרוּ הן hen jis'beru
Imperativ - ציווי
(du, m) meine! סְבוֹר אתה ata sevor
(du, w) meine! סִבְרִי את at siv'ri
(ihr, m) meint! סִבְרוּ אתם atem siv'ru
(ihr, w) meint! סִבְרוּ אתן aten siv'ru
Partizip Passiv
(du, m, bist) gemeint סָבוּר אתה ata savur
(du, w, bist) gemeint סְבוּרָה את at sevurah
(ihr, m, seid) gemeint סְבוּרִים אתם atem sevurim
(ihr, w, seid) gemeint סְבוּרוֹת אתן aten sevurott
Weitere Formen
meinen לִסְבּוֹר lis'bor Infinitiv

beenden - סים[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er beendete / er beendet / er wird beenden - סִייֵּם / מְסַיֵּים / סִייֵּם
Gegenwart - הווה
ich (m) beende מְסַיֵּים אני ani messajejm
ich (w) beende מְסַיֶּימֶת אני ani messajejmett
du (m) beendest מְסַיֵּים אתה ata messajejm
du (w) beendest מְסַיֶּימֶת את at messajejmett
er beendet מְסַיֵּים הוא hu messajejm
sie beendet מְסַיֶּימֶת היא hi messajejmett
wir (m) beenden מְסַיְּימִים אנחנו anachnu messajejmim
wir (w) beenden מְסַיְּימוֹת אנחנו anachnu messajejmott
ihr (m) beendet מְסַיְּימִים אתם atem messajejmim
ihr (w) beendet מְסַיְּימוֹת אתן aten messajejmott
sie (m) beenden מְסַיְּימִים הם hem messajejmim
sie (w) beenden מְסַיְּימוֹת הן hen messajejmott
Vergangenheit - עבר
ich beendete סִייַּמְתִּי אני ani siam'ti
du (m) beendetest סִייַּמְתָּ אתה ata siam'ta
du (w) beendetest סִייַּמְתְּ את at siam'te
er beendete סִייֵּם הוא hu siem
sie beendete סִייְּמָה היא hi siemah
wir beendeten סִייַּמְנוּ אנחנו anachnu siam'nu
ihr (m) beendetet סִייַּמְתֶּם אתם atem siam'tem
ihr (w) beendetet סִייַּמְתֶּן אתן aten siam'tenn
sie (m) beendeten סִייְּמוּ הם hem siemu
sie (w) beendeten סִייְּמוּ הן hen siemu
Zukunft - עתיד
ich werde beenden אֲסַיֵּים אני ani assajejm
du (m) wirst beenden סִייַּמְתָּ אתה ata siam'ta
du (w) wirst beenden תְּסַיְּימִי את at tessajejmi
er wird beenden סִייֵּם הוא hu siem
sie wird beenden תְּסַיֵּים היא hi tessajejm
wir werden beenden נְסַיֵּים אנחנו anachnu nessajejm
ihr (m) werdet beenden תְּסַיְּימוּ אתם atem tessajejmu
ihr (w) werdet beenden תְּסַיְּימוּ אתן aten tessajejmu
sie (m) werden beenden יְסַיְּימוּ הם hem jessajejmu
sie (w) werden beenden יְסַיְּימוּ הן hen jessajejmu
Imperativ - ציווי
(du, m) beende! סַיֵּים אתה ata sajejm
(du, w) beende! סַיְּימִי את at sajejmi
(ihr, m) beendet! סַיְּימוּ אתם atem sajejmu
(ihr, w) beendet! סַיֵּימְנָה אתן aten sajejm'nah
Weitere Formen
beenden לְסַיֵּים lessajejm Infinitiv

beendet werden - סים[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er wurde beendet / er wird beendet / er wird beendet werden - הִסְתַּיֵּים / מִסְתַּיֵּים / הִסְתַּיֵּים
Gegenwart - הווה
ich (m) werde beendet מִסְתַּיֵּים אני ani mis'tajejm
ich (w) werde beendet מִסְתַּיֶּימֶת אני ani mis'tajejmett
du (m) wirst beendet מִסְתַּיֵּים אתה ata mis'tajejm
du (w) wirst beendet מִסְתַּיֶּימֶת את at mis'tajejmett
er wird beendet מִסְתַּיֵּים הוא hu mis'tajejm
sie wird beendet מִסְתַּיֶּימֶת היא hi mis'tajejmett
wir (m) werden beendet מִסְתַּיְּימִים אנחנו anachnu mis'tajejmim
wir (w) werden beendet מִסְתַּיְּימוֹת אנחנו anachnu mis'tajejmott
ihr (m) werdet beendet מִסְתַּיְּימִים אתם atem mis'tajejmim
ihr (w) werdet beendet מִסְתַּיְּימוֹת אתן aten mis'tajejmott
sie (m) werden beendet מִסְתַּיְּימִים הם hem mis'tajejmim
sie (w) werden beendet מִסְתַּיְּימוֹת הן hen mis'tajejmott
Vergangenheit - עבר
ich wurde beendet הִסְתַּיַּימְתִּי אני ani his'tajajm'ti
du (m) wurdest beendet הִסְתַּיַּימְתָּ אתה ata his'tajajm'ta
du (w) wurdest beendet הִסְתַּיַּימְתְּ את at his'tajajm'te
er wurde beendet הִסְתַּיֵּים הוא hu his'tajejm
sie wurde beendet הִסְתַּיְּימָה היא hi his'tajejmah
wir wurden beendet הִסְתַּיַּימְנוּ אנחנו anachnu his'tajajm'nu
ihr (m) wurdet beendet הִסְתַּיַּימְתֶּם אתם atem his'tajajm'tem
ihr (w) wurdet beendet הִסְתַּיַּימְתֶּן אתן aten his'tajajm'tenn
sie (m) wurden beendet הִסְתַּיְּימוּ הם hem his'tajejmu
sie (w) wurden beendet הִסְתַּיְּימוּ הן hen his'tajejmu
Zukunft - עתיד
ich werde beendet werden אֶסְתַּיֵּים אני ani es'tajejm
du (m) wirst beendet werden הִסְתַּיַּימְתָּ אתה ata his'tajajm'ta
du (w) wirst beendet werden תִּסְתַּיְּימִי את at tis'tajejmi
er wird beendet werden הִסְתַּיֵּים הוא hu his'tajejm
sie wird beendet werden תִּסְתַּיֵּים היא hi tis'tajejm
wir werden beendet werden נִסְתַּיֵּים אנחנו anachnu nis'tajejm
ihr (m) werdet beendet werden תִּסְתַּיְּימוּ אתם atem tis'tajejmu
ihr (w) werdet beendet werden תִּסְתַּיֵּימְנָה אתן aten tis'tajejm'nah
sie (m) werden beendet werden יִסְתַּיְּימוּ הם hem jis'tajejmu
sie (w) werden beendet werden תִּסְתַּיֵּימְנָה הן hen tis'tajejm'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) werde beendet! הִסְתַּיֵּים אתה ata his'tajejm
(du, w) werde beendet! הִסְתַּיְּימִי את at his'tajejmi
(ihr, m) werdet beendet! הִסְתַּיְּימוּ אתם atem his'tajejmu
(ihr, w) werdet beendet! הִסְתַּיֵּימְנָה אתן aten his'tajejm'nah
Weitere Formen
beendet werden לְהִסְתַּיֵּים lehis'tajejm Infinitiv

entschuldigen - סלח[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er entschuldigte / er entschuldigt / er wird entschuldigen - יִסְלַח / סוֹלֵחַ / סָלַח
Gegenwart - הווה
ich (m) entschuldige סוֹלֵחַ אני ani soleach
ich (w) entschuldige סוֹלַחַת אני ani solachatt
du (m) entschuldigst סוֹלֵחַ אתה ata soleach
du (w) entschuldigst סוֹלַחַת את at solachatt
er entschuldigt סוֹלֵחַ הוא hu soleach
sie entschuldigt סוֹלַחַת היא hi solachatt
wir (m) entschuldigen סוֹלְחִים אנחנו anachnu sol'chim
wir (w) entschuldigen סוֹלְחוֹת אנחנו anachnu sol'chott
ihr (m) entschuldigt סוֹלְחִים אתם atem sol'chim
ihr (w) entschuldigt סוֹלְחוֹת אתן aten sol'chott
sie (m) entschuldigen סוֹלְחִים הם hem sol'chim
sie (w) entschuldigen סוֹלְחוֹת הן hen sol'chott
Vergangenheit - עבר
ich entschuldigte סָלַחְתִּי אני ani salach'ti
du (m) entschuldigtest סָלַחְתָּ אתה ata salach'ta
du (w) entschuldigtest סָלַחַתְּ את at salachate
er entschuldigte סָלַח הוא hu salach
sie entschuldigte סָלְחָה היא hi sal'chah
wir entschuldigten סָלַחְנוּ אנחנו anachnu salach'nu
ihr (m) entschuldigtet סְלַחְתֶּם אתם atem selach'tem
ihr (w) entschuldigtet סְלַחְתֶּן אתן aten selach'tenn
sie (m) entschuldigten סָלְחוּ הם hem sal'chu
sie (w) entschuldigten סָלְחוּ הן hen sal'chu
Zukunft - עתיד
ich werde entschuldigen אֶסְלַח אני ani es'lach
du (m) wirst entschuldigen תִּסְלַח אתה ata tis'lach
du (w) wirst entschuldigen תִּסְלְחִי את at tis'l'chi
er wird entschuldigen יִסְלַח הוא hu jis'lach
sie wird entschuldigen תִּסְלַח היא hi tis'lach
wir werden entschuldigen נִסְלַח אנחנו anachnu nis'lach
ihr (m) werdet entschuldigen תִּסְלְחוּ אתם atem tis'l'chu
ihr (w) werdet entschuldigen תִּסְלְחוּ אתן aten tis'l'chu
sie (m) werden entschuldigen יִסְלְחוּ הם hem jis'l'chu
sie (w) werden entschuldigen יִסְלְחוּ הן hen jis'l'chu
Imperativ - ציווי
(du, m) entschuldige! סְלַח אתה ata selach
(du, w) entschuldige! סִלְחִי את at sil'chi
(ihr, m) entschuldigt! סִלְחוּ אתם atem sil'chu
(ihr, w) entschuldigt! סְלַחְנָה אתן aten selach'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) entschuldigt סָלוּחַ אתה ata saluach
(du, w, bist) entschuldigt סְלוּחָה את at seluchah
(ihr, m, seid) entschuldigt סְלוּחִים אתם atem seluchim
(ihr, w, seid) entschuldigt סְלוּחוֹת אתן aten seluchott
Weitere Formen
entschuldigen לִסְלוֹחַ lis'loach Infinitiv
Entschuldige bitte! Verzeihung! סליחה slicha! Redewendung

zählen - ספר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er zählte / er zählt / er wird zählen - יִסְפּוֹר / סוֹפֵר / סָפַר
Gegenwart - הווה
ich (m) zähle סוֹפֵר אני ani sofer
ich (w) zähle סוֹפֶרֶת אני ani soferett
du (m) zählst סוֹפֵר אתה ata sofer
du (w) zählst סוֹפֶרֶת את at soferett
er zählt סוֹפֵר הוא hu sofer
sie zählt סוֹפֶרֶת היא hi soferett
wir (m) zählen סוֹפְרִים אנחנו anachnu sof'rim
wir (w) zählen סוֹפְרוֹת אנחנו anachnu sof'rott
ihr (m) zählt סוֹפְרִים אתם atem sof'rim
ihr (w) zählt סוֹפְרוֹת אתן aten sof'rott
sie (m) zählen סוֹפְרִים הם hem sof'rim
sie (w) zählen סוֹפְרוֹת הן hen sof'rott
Vergangenheit - עבר
ich zählte סָפַרְתִּי אני ani safar'ti
du (m) zähltest סָפַרְתָּ אתה ata safar'ta
du (w) zähltest סָפַרְתְּ את at safar'te
er zählte סָפַר הוא hu safar
sie zählte סָפְרָה היא hi saf'rah
wir zählten סָפַרְנוּ אנחנו anachnu safar'nu
ihr (m) zähltet סְפַרְתֶּם אתם atem sefar'tem
ihr (w) zähltet סְפַרְתֶּן אתן aten sefar'tenn
sie (m) zählten סָפְרוּ הם hem saf'ru
sie (w) zählten סָפְרוּ הן hen saf'ru
Zukunft - עתיד
ich werde zählen אֶסְפּוֹר אני ani es'por
du (m) wirst zählen תִּסְפּוֹר אתה ata tis'por
du (w) wirst zählen תִּסְפְּרִי את at tis'peri
er wird zählen יִסְפּוֹר הוא hu jis'por
sie wird zählen תִּסְפּוֹר היא hi tis'por
wir werden zählen נִסְפּוֹר אנחנו anachnu nis'por
ihr (m) werdet zählen תִּסְפְּרוּ אתם atem tis'peru
ihr (w) werdet zählen תִּסְפּוֹרְנָה אתן aten tis'por'nah
sie (m) werden zählen יִסְפְּרוּ הם hem jis'peru
sie (w) werden zählen יִסְפְּרוּ הן hen jis'peru
Imperativ - ציווי
(du, m) zähl! סְפוֹר אתה ata sefor
(du, w) zähl! סִפְרִי את at sif'ri
(ihr, m) zählt! סִפְרוּ אתם atem sif'ru
(ihr, w) zählt! סִפְרוּ אתן aten sif'ru
Partizip Passiv
(du, m, bist) gezählt סָפוּר אתה ata safur
(du, w, bist) gezählt סְפוּרָה את at sefurah
(ihr, m, seid) gezählt סְפוּרִים אתם atem sefurim
(ihr, w, seid) gezählt סְפוּרוֹת אתן aten sefurott
Weitere Formen
zählen לִסְפּוֹר lis'por Infinitiv

arbeiten - עבד[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er arbeitete / er arbeitet / er wird arbeiten - עָבַד / עוֹבֵד / עָבַד
Gegenwart - הווה
ich (m) arbeite עוֹבֵד אני ani 'oved
ich (w) arbeite עוֹבֶדֶת אני ani 'ovedett
du (m) arbeitest עוֹבֵד אתה ata 'oved
du (w) arbeitest עוֹבֶדֶת את at 'ovedett
er arbeitet עוֹבֵד הוא hu 'oved
sie arbeitet עוֹבֶדֶת היא hi 'ovedett
wir (m) arbeiten עוֹבְדִים אנחנו anachnu 'ov'dim
wir (w) arbeiten עוֹבְדוֹת אנחנו anachnu 'ov'dott
ihr (m) arbeitet עוֹבְדִים אתם atem 'ov'dim
ihr (w) arbeitet עוֹבְדוֹת אתן aten 'ov'dott
sie (m) arbeiten עוֹבְדִים הם hem 'ov'dim
sie (w) arbeiten עוֹבְדוֹת הן hen 'ov'dott
Vergangenheit - עבר
ich arbeitete עָבַדְתִּי אני ani 'avad'ti
du (m) arbeitetest עָבַדְתָּ אתה ata 'avad'ta
du (w) arbeitetest עָבַדְתְּ את at 'avad'te
er arbeitete עָבַד הוא hu 'avad
sie arbeitete עָבְדָה היא hi 'av'dah
wir arbeiteten עָבַדְנוּ אנחנו anachnu 'avad'nu
ihr (m) arbeitetet עֲבַדְתֶּם אתם atem 'avad'tem
ihr (w) arbeitetet עֲבַדְתֶּן אתן aten 'avad'tenn
sie (m) arbeiteten עָבְדוּ הם hem 'av'du
sie (w) arbeiteten עָבְדוּ הן hen 'av'du
Zukunft - עתיד
ich werde arbeiten אֶעֱבוֹד אני ani e'evod
du (m) wirst arbeiten עָבַדְתָּ אתה ata 'avad'ta
du (w) wirst arbeiten תַּעַבְדִי את at ta'av'di
er wird arbeiten עָבַד הוא hu 'avad
sie wird arbeiten תַּעֲבוֹד היא hi ta'avod
wir werden arbeiten נַעֲבוֹד אנחנו anachnu na'avod
ihr (m) werdet arbeiten תַּעַבְדוּ אתם atem ta'av'du
ihr (w) werdet arbeiten תַּעַבְדוּ אתן aten ta'av'du
sie (m) werden arbeiten יַעַבְדוּ הם hem ja'av'du
sie (w) werden arbeiten יַעַבְדוּ הן hen ja'av'du
Imperativ - ציווי
(du, m) arbeite! עֲבוֹד אתה ata 'avod
(du, w) arbeite! עִבְדִי את at 'iv'di
(ihr, m) arbeitet! עִבְדוּ אתם atem 'iv'du
(ihr, w) arbeitet! עִבְדוּ אתן aten 'iv'du
Weitere Formen
arbeiten לַעֲבוֹד la'avod Infinitiv

vergehen - עבר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er verging / er vergeht / er wird vergehen - עָבַר / עוֹבֵר / עָבַר
Gegenwart - הווה
ich (m) vergehe עוֹבֵר אני ani 'over
ich (w) vergehe עוֹבֶרֶת אני ani 'overett
du (m) vergehst עוֹבֵר אתה ata 'over
du (w) vergehst עוֹבֶרֶת את at 'overett
er vergeht עוֹבֵר הוא hu 'over
sie vergeht עוֹבֶרֶת היא hi 'overett
wir (m) vergehen עוֹבְרִים אנחנו anachnu 'ov'rim
wir (w) vergehen עוֹבְרוֹת אנחנו anachnu 'ov'rott
ihr (m) vergeht עוֹבְרִים אתם atem 'ov'rim
ihr (w) vergeht עוֹבְרוֹת אתן aten 'ov'rott
sie (m) vergehen עוֹבְרִים הם hem 'ov'rim
sie (w) vergehen עוֹבְרוֹת הן hen 'ov'rott
Vergangenheit - עבר
ich verging עָבַרְתִּי אני ani 'avar'ti
du (m) vergingst עָבַרְתָּ אתה ata 'avar'ta
du (w) vergingst עָבַרְתְּ את at 'avar'te
er verging עָבַר הוא hu 'avar
sie verging עָבְרָה היא hi 'av'rah
wir vergingen עָבַרְנוּ אנחנו anachnu 'avar'nu
ihr (m) vergingt עֲבַרְתֶּם אתם atem 'avar'tem
ihr (w) vergingt עֲבַרְתֶּן אתן aten 'avar'tenn
sie (m) vergingen עָבְרוּ הם hem 'av'ru
sie (w) vergingen עָבְרוּ הן hen 'av'ru
Zukunft - עתיד
ich werde vergehen אֶעֱבוֹר אני ani e'evor
du (m) wirst vergehen עָבַרְתָּ אתה ata 'avar'ta
du (w) wirst vergehen תַּעַבְרִי את at ta'av'ri
er wird vergehen עָבַר הוא hu 'avar
sie wird vergehen תַּעֲבוֹר היא hi ta'avor
wir werden vergehen נַעֲבוֹר אנחנו anachnu na'avor
ihr (m) werdet vergehen תַּעַבְרוּ אתם atem ta'av'ru
ihr (w) werdet vergehen תַּעֲבוֹרְנָה אתן aten ta'avor'nah
sie (m) werden vergehen יַעַבְרוּ הם hem ja'av'ru
sie (w) werden vergehen תַּעֲבוֹרְנָה הן hen ta'avor'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) vergeh! עֲבוֹר אתה ata 'avor
(du, w) vergeh! עִבְרִי את at 'iv'ri
(ihr, m) vergeht! עִבְרוּ אתם atem 'iv'ru
(ihr, w) vergeht! עֲבוֹרְנָה אתן aten 'avor'nah
Weitere Formen
vergehen לַעֲבוֹר la'avor Infinitiv

weggehen - עזב[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er ging weg / er geht weg / er wird weggehen - עָזַב / עוֹזֵב / עָזַב
Gegenwart - הווה
ich (m) gehe weg עוֹזֵב אני ani 'ozev
ich (w) gehe weg עוֹזֶבֶת אני ani 'ozevett
du (m) gehst weg עוֹזֵב אתה ata 'ozev
du (w) gehst weg עוֹזֶבֶת את at 'ozevett
er geht weg עוֹזֵב הוא hu 'ozev
sie geht weg עוֹזֶבֶת היא hi 'ozevett
wir (m) gehen weg עוֹזְבִים אנחנו anachnu 'oz'vim
wir (w) gehen weg עוֹזְבוֹת אנחנו anachnu 'oz'vott
ihr (m) geht weg עוֹזְבִים אתם atem 'oz'vim
ihr (w) geht weg עוֹזְבוֹת אתן aten 'oz'vott
sie (m) gehen weg עוֹזְבִים הם hem 'oz'vim
sie (w) gehen weg עוֹזְבוֹת הן hen 'oz'vott
Vergangenheit - עבר
ich ging weg עָזַבְתִּי אני ani 'azav'ti
du (m) gingst weg עָזַבְתָּ אתה ata 'azav'ta
du (w) gingst weg עָזַבְתְּ את at 'azav'te
er ging weg עָזַב הוא hu 'azav
sie ging weg עָזְבָה היא hi 'az'vah
wir gingen weg עָזַבְנוּ אנחנו anachnu 'azav'nu
ihr (m) gingt weg עֲזַבְתֶּם אתם atem 'azav'tem
ihr (w) gingt weg עֲזַבְתֶּן אתן aten 'azav'tenn
sie (m) gingen weg עָזְבוּ הם hem 'az'vu
sie (w) gingen weg עָזְבוּ הן hen 'az'vu
Zukunft - עתיד
ich werde weggehen אֶעֱזוֹב אני ani e'ezov
du (m) wirst weggehen עָזַבְתָּ אתה ata 'azav'ta
du (w) wirst weggehen תַּעַזְבִי את at ta'az'vi
er wird weggehen עָזַב הוא hu 'azav
sie wird weggehen תַּעֲזוֹב היא hi ta'azov
wir werden weggehen נַעֲזוֹב אנחנו anachnu na'azov
ihr (m) werdet weggehen תַּעַזְבוּ אתם atem ta'az'vu
ihr (w) werdet weggehen תַּעֲזוֹבְנָה אתן aten ta'azov'nah
sie (m) werden weggehen יַעַזְבוּ הם hem ja'az'vu
sie (w) werden weggehen תַּעֲזוֹבְנָה הן hen ta'azov'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) geh weg! עֲזוֹב אתה ata 'azov
(du, w) geh weg! עִזְבִי את at 'iz'vi
(ihr, m) geht weg! עִזְבוּ אתם atem 'iz'vu
(ihr, w) geht weg! עֲזוֹבְנָה אתן aten 'azov'nah
Weitere Formen
weggehen לַעֲזוֹב la'azov Infinitiv

mischen - ערב[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er mischte / er mischt / er wird mischen - יְעָרֵב / מְעָרֵב / עֵירֵב
Gegenwart - הווה
ich (m) mische מְעָרֵב אני ani me'arev
ich (w) mische מְעָרֶבֶת אני ani me'arevett
du (m) mischst מְעָרֵב אתה ata me'arev
du (w) mischst מְעָרֶבֶת את at me'arevett
er mischt מְעָרֵב הוא hu me'arev
sie mischt מְעָרֶבֶת היא hi me'arevett
wir (m) mischen מְעָרְבִים אנחנו anachnu me'ar'vim
wir (w) mischen מְעָרְבוֹת אנחנו anachnu me'ar'vott
ihr (m) mischt מְעָרְבִים אתם atem me'ar'vim
ihr (w) mischt מְעָרְבוֹת אתן aten me'ar'vott
sie (m) mischen מְעָרְבִים הם hem me'ar'vim
sie (w) mischen מְעָרְבוֹת הן hen me'ar'vott
Vergangenheit - עבר
ich mischte עֵירַבְתִּי אני ani 'ejrav'ti
du (m) mischtest עֵירַבְתָּ אתה ata 'ejrav'ta
du (w) mischtest עֵירַבְתְּ את at 'ejrav'te
er mischte עֵירֵב הוא hu 'ejrev
sie mischte עֵירְבָה היא hi 'ejr'vah
wir mischten עֵירַבְנוּ אנחנו anachnu 'ejrav'nu
ihr (m) mischtet עֵירַבְתֶּם אתם atem 'ejrav'tem
ihr (w) mischtet עֵירַבְתֶּן אתן aten 'ejrav'tenn
sie (m) mischten עֵירְבוּ הם hem 'ejr'vu
sie (w) mischten עֵירְבוּ הן hen 'ejr'vu
Zukunft - עתיד
ich werde mischen אֲעָרֵב אני ani a'arev
du (m) wirst mischen תְּעָרֵב אתה ata te'arev
du (w) wirst mischen תְּעָרְבִי את at te'ar'vi
er wird mischen יְעָרֵב הוא hu je'arev
sie wird mischen תְּעָרֵב היא hi te'arev
wir werden mischen נְעָרֵב אנחנו anachnu ne'arev
ihr (m) werdet mischen תְּעָרְבוּ אתם atem te'ar'vu
ihr (w) werdet mischen תְּעָרְבוּ אתן aten te'ar'vu
sie (m) werden mischen יְעָרְבוּ הם hem je'ar'vu
sie (w) werden mischen תְּעָרֵבְנָה הן hen te'arev'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) misch! עָרֵב אתה ata 'arev
(du, w) misch! עָרְבִי את at 'ar'vi
(ihr, m) mischt! עָרְבוּ אתם atem 'ar'vu
(ihr, w) mischt! עָרֵבְנָה אתן aten 'arev'nah
Weitere Formen
mischen לְעָרֵב le'arev Infinitiv

mischen - ערבב[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er mischte / er mischt / er wird mischen - יְעַרְבֵּב / מְעַרְבֵּב / עִרְבֵּב
Gegenwart - הווה
ich (m) mische מְעַרְבֵּב אני ani me'ar'bev
ich (w) mische מְעַרְבֶּבֶת אני ani me'ar'bevett
du (m) mischst מְעַרְבֵּב אתה ata me'ar'bev
du (w) mischst מְעַרְבֶּבֶת את at me'ar'bevett
er mischt מְעַרְבֵּב הוא hu me'ar'bev
sie mischt מְעַרְבֶּבֶת היא hi me'ar'bevett
wir (m) mischen מְעַרְבְּבִים אנחנו anachnu me'ar'bevim
wir (w) mischen מְעַרְבְּבוֹת אנחנו anachnu me'ar'bevott
ihr (m) mischt מְעַרְבְּבִים אתם atem me'ar'bevim
ihr (w) mischt מְעַרְבְּבוֹת אתן aten me'ar'bevott
sie (m) mischen מְעַרְבְּבִים הם hem me'ar'bevim
sie (w) mischen מְעַרְבְּבוֹת הן hen me'ar'bevott
Vergangenheit - עבר
ich mischte עִרְבַּבְתִּי אני ani 'ir'bav'ti
du (m) mischtest עִרְבַּבְתָּ אתה ata 'ir'bav'ta
du (w) mischtest עִרְבַּבְתְּ את at 'ir'bav'te
er mischte עִרְבֵּב הוא hu 'ir'bev
sie mischte עִרְבְּבָה היא hi 'ir'bevah
wir mischten עִרְבַּבְנוּ אנחנו anachnu 'ir'bav'nu
ihr (m) mischtet עִרְבַּבְתֶּם אתם atem 'ir'bav'tem
ihr (w) mischtet עִרְבַּבְתֶּן אתן aten 'ir'bav'tenn
sie (m) mischten עִרְבְּבוּ הם hem 'ir'bevu
sie (w) mischten עִרְבְּבוּ הן hen 'ir'bevu
Zukunft - עתיד
ich werde mischen אֲעַרְבֵּב אני ani a'ar'bev
du (m) wirst mischen תְּעַרְבֵּב אתה ata te'ar'bev
du (w) wirst mischen תְּעַרְבְּבִי את at te'ar'bevi
er wird mischen יְעַרְבֵּב הוא hu je'ar'bev
sie wird mischen תְּעַרְבֵּב היא hi te'ar'bev
wir werden mischen נְעַרְבֵּב אנחנו anachnu ne'ar'bev
ihr (m) werdet mischen תְּעַרְבְּבוּ אתם atem te'ar'bevu
ihr (w) werdet mischen תְּעַרְבְּבוּ אתן aten te'ar'bevu
sie (m) werden mischen יְעַרְבְּבוּ הם hem je'ar'bevu
sie (w) werden mischen יְעַרְבְּבוּ הן hen je'ar'bevu
Imperativ - ציווי
(du, m) misch! עַרְבֵּב אתה ata 'ar'bev
(du, w) misch! עַרְבְּבִי את at 'ar'bevi
(ihr, m) mischt! עַרְבְּבוּ אתם atem 'ar'bevu
(ihr, w) mischt! עַרְבֵּבְנָה אתן aten 'ar'bev'nah
Weitere Formen
mischen לְעַרְבֵּב le'ar'bev Infinitiv

reich werden - עשר[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er wurde reich / er wird reich / er wird reich werden - הִתְעַשֵּׁר / מִתְעַשֵּׁר / הִתְעַשֵּׁר
Gegenwart - הווה
ich (m) werde reich מִתְעַשֵּׁר אני ani mit'ascher
ich (w) werde reich מִתְעַשֶּׁרֶת אני ani mit'ascherett
du (m) wirst reich מִתְעַשֵּׁר אתה ata mit'ascher
du (w) wirst reich מִתְעַשֶּׁרֶת את at mit'ascherett
er wird reich מִתְעַשֵּׁר הוא hu mit'ascher
sie wird reich מִתְעַשֶּׁרֶת היא hi mit'ascherett
wir (m) werden reich מִתְעַשְּׁרִים אנחנו anachnu mit'ascherim
wir (w) werden reich מִתְעַשְּׁרוֹת אנחנו anachnu mit'ascherott
ihr (m) werdet reich מִתְעַשְּׁרִים אתם atem mit'ascherim
ihr (w) werdet reich מִתְעַשְּׁרוֹת אתן aten mit'ascherott
sie (m) werden reich מִתְעַשְּׁרִים הם hem mit'ascherim
sie (w) werden reich מִתְעַשְּׁרוֹת הן hen mit'ascherott
Vergangenheit - עבר
ich wurde reich הִתְעַשַּׁרְתִּי אני ani hit'aschar'ti
du (m) wurdest reich הִתְעַשַּׁרְתָּ אתה ata hit'aschar'ta
du (w) wurdest reich הִתְעַשַּׁרְתְּ את at hit'aschar'te
er wurde reich הִתְעַשֵּׁר הוא hu hit'ascher
sie wurde reich הִתְעַשְּׁרָה היא hi hit'ascherah
wir wurden reich הִתְעַשַּׁרְנוּ אנחנו anachnu hit'aschar'nu
ihr (m) wurdet reich הִתְעַשַּׁרְתֶּם אתם atem hit'aschar'tem
ihr (w) wurdet reich הִתְעַשַּׁרְתֶּן אתן aten hit'aschar'tenn
sie (m) wurden reich הִתְעַשְּׁרוּ הם hem hit'ascheru
sie (w) wurden reich הִתְעַשְּׁרוּ הן hen hit'ascheru
Zukunft - עתיד
ich werde reich werden אֶתְעַשֵּׁר אני ani et'ascher
du (m) wirst reich werden הִתְעַשַּׁרְתָּ אתה ata hit'aschar'ta
du (w) wirst reich werden תִּתְעַשְּׁרִי את at tit'ascheri
er wird reich werden הִתְעַשֵּׁר הוא hu hit'ascher
sie wird reich werden תִּתְעַשֵּׁר היא hi tit'ascher
wir werden reich werden נִתְעַשֵּׁר אנחנו anachnu nit'ascher
ihr (m) werdet reich werden תִּתְעַשְּׁרוּ אתם atem tit'ascheru
ihr (w) werdet reich werden תִּתְעַשֵּׁרְנָה אתן aten tit'ascher'nah
sie (m) werden reich werden יִתְעַשְּׁרוּ הם hem jit'ascheru
sie (w) werden reich werden יִתְעַשְּׁרוּ הן hen jit'ascheru
Imperativ - ציווי
(du, m) werde reich! הִתְעַשֵּׁר אתה ata hit'ascher
(du, w) werde reich! הִתְעַשְּׁרִי את at hit'ascheri
(ihr, m) werdet reich! הִתְעַשְּׁרוּ אתם atem hit'ascheru
(ihr, w) werdet reich! הִתְעַשֵּׁרְנָה אתן aten hit'ascher'nah
Weitere Formen
reich werden לְהִתְעַשֵּׁר lehit'ascher Infinitiv

Tun, machen, nehmen – עשה[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er machte / er macht / er wird machen – יַעְשָׂה / עוֹשֶׂה / עָשָׂה
Binjan: Pa'al; Gizra: schwache Wurzel – פ״ג + ל״י : גִזְרָה ; פָּעַל : בִּנְיָן
Gegenwart - הווה
ich (m) mache עוֹשֶׂה אני ani 'osseh
ich (w) mache עוֹשָׂה אני ani 'ossah
du (m) machst עוֹשֶׂה אתה ata 'osseh
du (w) machst עוֹשָׂה את at 'ossah
er macht עוֹשֶׂה הוא hu 'osseh
sie macht עוֹשָׂה היא hi 'ossah
wir (m) machen עוֹשִׂים אנחנו anachnu 'ossim
wir (w) machen עוֹשׂוֹת אנחנו anachnu 'ossott
ihr (m) macht עוֹשִׂים אתם atem 'ossim
ihr (w) macht עוֹשׂוֹת אתן aten 'ossott
sie (m) machen עוֹשִׂים הם hem 'ossim
sie (w) machen עוֹשׂוֹת הן hen 'ossott
Vergangenheit - עבר
ich machte עָשִׂיתִי אני ani 'assiti
du (m) machtest עָשִׂיתָ אתה ata 'assita
du (w) machtest עָשִׂית את at 'assitt
er machte עָשָׂה הוא hu 'assah
sie machte עָשְׂתָה היא hi 'as'tah
wir machten עָשִׂינוּ אנחנו anachnu 'assinu
ihr (m) machtet עֲשִׂיתֶם אתם atem 'assitem
ihr (w) machtet עֲשִׂיתֶן אתן aten 'assitenn
sie (m) machten עָשׂוּ הם hem 'assu
sie (w) machten עָשׂוּ הן hen 'assu
Zukunft - עתיד
ich werde machen אֶעְשֶׂה אני ani e'seh
du (m) wirst machen תַּעְשֶׂה אתה ata ta'seh
du (w) wirst machen תַּעְשִׂי את at ta'si
er wird machen יַעְשָׂה הוא hu ja'sah
sie wird machen תַּעְשֶׂה היא hi ta'seh
wir werden machen נַעְשֶׂה אנחנו anachnu na'seh
ihr (m) werdet machen תַּעְשׂוּ אתם atem ta'su
ihr (w) werdet machen תַּעְשׂוּ אתן aten ta'su
sie (m) werden machen יַעֲשׂוּ הם hem ja'assu
sie (w) werden machen יַעֲשׂוּ הן hen ja'assu
Weitere Formen
machen (Infinitiv) לַעֲשׂוֹת la'assott
mach! (m, sg) עֲשֵׂה 'aseh
mach! (w, sg) עֲשִׂי 'assi
macht! (m, pl) עֲשׂוּ 'assu
macht! (w, pl) עֲשׂוּ 'assu

treffen - פגש[Bearbeiten]

Nif'al[Bearbeiten]

er traf / er trifft / er wird treffen - נִפְגַּשׁ / נִפְגָּשׁ / נִפְגַּשׁ
Gegenwart - הווה
ich (m) treffe נִפְגָּשׁ אני ani nif'gasch
ich (w) treffe נִפְגֶּשֶׁת אני ani nif'geschett
du (m) triffst נִפְגָּשׁ אתה ata nif'gasch
du (w) triffst נִפְגֶּשֶׁת את at nif'geschett
er trifft נִפְגָּשׁ הוא hu nif'gasch
sie trifft נִפְגֶּשֶׁת היא hi nif'geschett
wir (m) treffen נִפְגָּשִׁים אנחנו anachnu nif'gaschim
wir (w) treffen נִפְגָּשׁוֹת אנחנו anachnu nif'gaschott
ihr (m) trefft נִפְגָּשִׁים אתם atem nif'gaschim
ihr (w) trefft נִפְגָּשׁוֹת אתן aten nif'gaschott
sie (m) treffen נִפְגָּשִׁים הם hem nif'gaschim
sie (w) treffen נִפְגָּשׁוֹת הן hen nif'gaschott
Vergangenheit - עבר
ich traf נִפְגַּשְׁתִּי אני ani nif'gasch'ti
du (m) trafst נִפְגַּשְׁתָּ אתה ata nif'gasch'ta
du (w) trafst נִפְגַּשְׁתְּ את at nif'gasch'te
er traf נִפְגַּשׁ הוא hu nif'gasch
sie traf נִפְגְּשָׁה היא hi nif'geschah
wir trafen נִפְגַּשְׁנוּ אנחנו anachnu nif'gasch'nu
ihr (m) traft נִפְגַּשְׁתֶּם אתם atem nif'gasch'tem
ihr (w) traft נִפְגַּשְׁתֶּן אתן aten nif'gasch'tenn
sie (m) trafen נִפְגְּשׁוּ הם hem nif'geschu
sie (w) trafen נִפְגְּשׁוּ הן hen nif'geschu
Zukunft - עתיד
ich werde treffen אִיפָּגֵשׁ אני ani ipagesch
du (m) wirst treffen נִפְגַּשְׁתָּ אתה ata nif'gasch'ta
du (w) wirst treffen תִּיפָּגְשִׁי את at tipag'schi
er wird treffen נִפְגַּשׁ הוא hu nif'gasch
sie wird treffen תִּיפָּגֵשׁ היא hi tipagesch
wir werden treffen נִיפָּגֵשׁ אנחנו anachnu nipagesch
ihr (m) werdet treffen תִּיפָּגְשׁוּ אתם atem tipag'schu
ihr (w) werdet treffen תִּיפָּגֵשְׁנָה אתן aten tipagesch'nah
sie (m) werden treffen יִיפָּגְשׁוּ הם hem jipag'schu
sie (w) werden treffen תִּיפָּגַשְׁנָה הן hen tipagasch'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) treff! הִיפָּגֵשׁ אתה ata hipagesch
(du, w) treff! הִיפָּגְשִׁי את at hipag'schi
(ihr, m) trefft! הִיפָּגְשׁוּ אתם atem hipag'schu
(ihr, w) trefft! הִיפָּגַשְׁנָה אתן aten hipagasch'nah
Weitere Formen
treffen לְהִיפָּגֵשׁ lehipagesch Infinitiv

gekündigt werden - פטר[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er wurde gekündigt / er wird gekündigt / er wird gekündigt werden - פָּטַר / פּוֹטֵר / פָּטַר
Gegenwart - הווה
ich (m) werde gekündigt פּוֹטֵר אני ani poter
ich (w) werde gekündigt פּוֹטֶרֶת אני ani poterett
du (m) wirst gekündigt פּוֹטֵר אתה ata poter
du (w) wirst gekündigt פּוֹטֶרֶת את at poterett
er wird gekündigt פּוֹטֵר הוא hu poter
sie wird gekündigt פּוֹטֶרֶת היא hi poterett
wir (m) werden gekündigt פּוֹטְרִים אנחנו anachnu pot'rim
wir (w) werden gekündigt פּוֹטְרוֹת אנחנו anachnu pot'rott
ihr (m) werdet gekündigt פּוֹטְרִים אתם atem pot'rim
ihr (w) werdet gekündigt פּוֹטְרוֹת אתן aten pot'rott
sie (m) werden gekündigt פּוֹטְרִים הם hem pot'rim
sie (w) werden gekündigt פּוֹטְרוֹת הן hen pot'rott
Vergangenheit - עבר
ich wurde gekündigt פָּטַרְתִּי אני ani patar'ti
du (m) wurdest gekündigt פָּטַרְתָּ אתה ata patar'ta
du (w) wurdest gekündigt פָּטַרְתְּ את at patar'te
er wurde gekündigt פָּטַר הוא hu patar
sie wurde gekündigt פָּטְרָה היא hi pat'rah
wir wurden gekündigt פָּטַרְנוּ אנחנו anachnu patar'nu
ihr (m) wurdet gekündigt פְּטַרְתֶּם אתם atem petar'tem
ihr (w) wurdet gekündigt פְּטַרְתֶּן אתן aten petar'tenn
sie (m) wurden gekündigt פָּטְרוּ הם hem pat'ru
sie (w) wurden gekündigt פָּטְרוּ הן hen pat'ru
Zukunft - עתיד
ich werde gekündigt werden אֶפְטוֹר אני ani ef'tor
du (m) wirst gekündigt werden פָּטַרְתָּ אתה ata patar'ta
du (w) wirst gekündigt werden תִּפְטְרִי את at tif't'ri
er wird gekündigt werden פָּטַר הוא hu patar
sie wird gekündigt werden תִּפְטוֹר היא hi tif'tor
wir werden gekündigt werden נִפְטוֹר אנחנו anachnu nif'tor
ihr (m) werdet gekündigt werden תִּפְטְרוּ אתם atem tif't'ru
ihr (w) werdet gekündigt werden תִּפְטוֹרְנָה אתן aten tif'tor'nah
sie (m) werden gekündigt werden יִפְטְרוּ הם hem jif't'ru
sie (w) werden gekündigt werden תִּפְטוֹרְנָה הן hen tif'tor'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) werde gekündigt! פְּטוֹר אתה ata petor
(du, w) werde gekündigt! פִּטְרִי את at pit'ri
(ihr, m) werdet gekündigt! פִּטְרוּ אתם atem pit'ru
(ihr, w) werdet gekündigt! פִּטְרוּ אתן aten pit'ru
Partizip Passiv
(du, m, bist) gekündigt פָּטוּר אתה ata patur
(du, w, bist) gekündigt פְּטוּרָה את at peturah
(ihr, m, seid) gekündigt פְּטוּרִים אתם atem peturim
(ihr, w, seid) gekündigt פְּטוּרוֹת אתן aten peturott
Weitere Formen
gekündigt werden לִפְטוֹר lif'tor Infinitiv

aufhören - פסק[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er hörte auf / er hört auf / er wird aufhören - הִפְסִיק / מַפְסִיק / הִפְסִיק
Gegenwart - הווה
ich (m) höre auf מַפְסִיק אני ani maf'sik
ich (w) höre auf מַפְסִיקָה אני ani maf'sikah
du (m) hörst auf מַפְסִיק אתה ata maf'sik
du (w) hörst auf מַפְסִיקָה את at maf'sikah
er hört auf מַפְסִיק הוא hu maf'sik
sie hört auf מַפְסִיקָה היא hi maf'sikah
wir (m) hören auf מַפְסִיקִים אנחנו anachnu maf'sikim
wir (w) hören auf מַפְסִיקוֹת אנחנו anachnu maf'sikott
ihr (m) hört auf מַפְסִיקִים אתם atem maf'sikim
ihr (w) hört auf מַפְסִיקוֹת אתן aten maf'sikott
sie (m) hören auf מַפְסִיקִים הם hem maf'sikim
sie (w) hören auf מַפְסִיקוֹת הן hen maf'sikott
Vergangenheit - עבר
ich hörte auf הִפְסַקְתִּי אני ani hif'sak'ti
du (m) hörtest auf הִפְסַקְתָּ אתה ata hif'sak'ta
du (w) hörtest auf הִפְסַקְתְּ את at hif'sak'te
er hörte auf הִפְסִיק הוא hu hif'sik
sie hörte auf הִפְסִיקָה היא hi hif'sikah
wir hörten auf הִפְסַקְנוּ אנחנו anachnu hif'sak'nu
ihr (m) hörtet auf הִפְסַקְתֶּם אתם atem hif'sak'tem
ihr (w) hörtet auf הִפְסַקְתֶּן אתן aten hif'sak'tenn
sie (m) hörten auf הִפְסִיקוּ הם hem hif'siku
sie (w) hörten auf הִפְסִיקוּ הן hen hif'siku
Zukunft - עתיד
ich werde aufhören אַפְסִיק אני ani af'sik
du (m) wirst aufhören הִפְסַקְתָּ אתה ata hif'sak'ta
du (w) wirst aufhören תַּפְסִיקִי את at taf'siki
er wird aufhören הִפְסִיק הוא hu hif'sik
sie wird aufhören תַּפְסִיק היא hi taf'sik
wir werden aufhören נַפְסִיק אנחנו anachnu naf'sik
ihr (m) werdet aufhören תַּפְסִיקוּ אתם atem taf'siku
ihr (w) werdet aufhören תַּפְסֵקְנָה אתן aten taf'sek'nah
sie (m) werden aufhören יַפְסִיקוּ הם hem jaf'siku
sie (w) werden aufhören תַּפְסֵקְנָה הן hen taf'sek'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) hör auf! הַפְסֵק אתה ata haf'sek
(du, w) hör auf! הַפְסִיקִי את at haf'siki
(ihr, m) hört auf! הַפְסִיקוּ אתם atem haf'siku
(ihr, w) hört auf! הַפְסִיקוּ אתן aten haf'siku
Weitere Formen
aufhören לְהַפְסִיק lehaf'sik Infinitiv

zuschauen - צפה[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er schaute zu / er schaut zu / er wird zuschauen - צָפָה / צוֹפֶה / צָפָה
Gegenwart - הווה
ich (m) schaue zu צוֹפֶה אני ani tsofeh
ich (w) schaue zu צוֹפָה אני ani tsofah
du (m) schaust zu צוֹפֶה אתה ata tsofeh
du (w) schaust zu צוֹפָה את at tsofah
er schaut zu צוֹפֶה הוא hu tsofeh
sie schaut zu צוֹפָה היא hi tsofah
wir (m) schauen zu צוֹפִים אנחנו anachnu tsofim
wir (w) schauen zu צוֹפוֹת אנחנו anachnu tsofott
ihr (m) schaut zu צוֹפִים אתם atem tsofim
ihr (w) schaut zu צוֹפוֹת אתן aten tsofott
sie (m) schauen zu צוֹפִים הם hem tsofim
sie (w) schauen zu צוֹפוֹת הן hen tsofott
Vergangenheit - עבר
ich schaute zu צָפִיתִי אני ani tsafiti
du (m) schautest zu צָפִיתָ אתה ata tsafita
du (w) schautest zu צָפִית את at tsafitt
er schaute zu צָפָה הוא hu tsafah
sie schaute zu צָפְתָה היא hi tsaf'tah
wir schauten zu צָפִינוּ אנחנו anachnu tsafinu
ihr (m) schautet zu צְפִיתֶם אתם atem tsefitem
ihr (w) schautet zu צְפִיתֶן אתן aten tsefitenn
sie (m) schauten zu צָפוּ הם hem tsafu
sie (w) schauten zu צָפוּ הן hen tsafu
Zukunft - עתיד
ich werde zuschauen אֶצְפֶּה אני ani ets'peh
du (m) wirst zuschauen צָפִיתָ אתה ata tsafita
du (w) wirst zuschauen תִּצְפִּי את at tits'pi
er wird zuschauen צָפָה הוא hu tsafah
sie wird zuschauen תִּצְפֶּה היא hi tits'peh
wir werden zuschauen נִצְפֶּה אנחנו anachnu nits'peh
ihr (m) werdet zuschauen תִּצְפּוּ אתם atem tits'pu
ihr (w) werdet zuschauen תִּצְפּוּ אתן aten tits'pu
sie (m) werden zuschauen יִצְפּוּ הם hem jits'pu
sie (w) werden zuschauen תִּצְפֶּינָה הן hen tits'pejnah
Imperativ - ציווי
(du, m) schau zu! צְפֵה אתה ata tsefeh
(du, w) schau zu! צְפִי את at tsefi
(ihr, m) schaut zu! צְפוּ אתם atem tsefu
(ihr, w) schaut zu! צְפוּ אתן aten tsefu
Partizip Passiv
(du, m, hast) zugeschaut צָפוּי אתה ata tsafuj
(du, w, hast) zugeschaut צְפוּיָה את at tsefujah
(ihr, m, habt) zugeschaut צְפוּיִים אתם atem tsefujim
(ihr, w, habt) zugeschaut צְפוּיוֹת אתן aten tsefujott
Weitere Formen
zuschauen לִצְפּוֹת lits'pott Infinitiv

brauchen - צרך[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er brauchte / er braucht / er wird brauchen - יִצְרוֹךְ / צוֹרֵךְ / צָרַךְ
Gegenwart - הווה
ich (m) brauche צוֹרֵךְ אני ani tsoreche
ich (w) brauche צוֹרֶכֶת אני ani tsorechett
du (m) brauchst צוֹרֵךְ אתה ata tsoreche
du (w) brauchst צוֹרֶכֶת את at tsorechett
er braucht צוֹרֵךְ הוא hu tsoreche
sie braucht צוֹרֶכֶת היא hi tsorechett
wir (m) brauchen צוֹרְכִים אנחנו anachnu tsor'chim
wir (w) brauchen צוֹרְכוֹת אנחנו anachnu tsor'chott
ihr (m) braucht צוֹרְכִים אתם atem tsor'chim
ihr (w) braucht צוֹרְכוֹת אתן aten tsor'chott
sie (m) brauchen צוֹרְכִים הם hem tsor'chim
sie (w) brauchen צוֹרְכוֹת הן hen tsor'chott
Vergangenheit - עבר
ich brauchte צָרַכְתִּי אני ani tsarach'ti
du (m) brauchtest צָרַכְתָּ אתה ata tsarach'ta
du (w) brauchtest צָרַכְתְּ את at tsarach'te
er brauchte צָרַךְ הוא hu tsarache
sie brauchte צָרְכָה היא hi tsar'chah
wir brauchten צָרַכְנוּ אנחנו anachnu tsarach'nu
ihr (m) brauchtet צְרַכְתֶּם אתם atem tserach'tem
ihr (w) brauchtet צְרַכְתֶּן אתן aten tserach'tenn
sie (m) brauchten צָרְכוּ הם hem tsar'chu
sie (w) brauchten צָרְכוּ הן hen tsar'chu
Zukunft - עתיד
ich werde brauchen אֶצְרוֹךְ אני ani ets'roche
du (m) wirst brauchen תִּצְרוֹךְ אתה ata tits'roche
du (w) wirst brauchen תִּצְרְכִי את at tits'r'chi
er wird brauchen יִצְרוֹךְ הוא hu jits'roche
sie wird brauchen תִּצְרוֹךְ היא hi tits'roche
wir werden brauchen נִצְרוֹךְ אנחנו anachnu nits'roche
ihr (m) werdet brauchen תִּצְרְכוּ אתם atem tits'r'chu
ihr (w) werdet brauchen תִּצְרְכוּ אתן aten tits'r'chu
sie (m) werden brauchen יִצְרְכוּ הם hem jits'r'chu
sie (w) werden brauchen תִּצְרוֹכְנָה הן hen tits'roch'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) brauch! צְרוֹךְ אתה ata tseroche
(du, w) brauch! צִרְכִי את at tsir'chi
(ihr, m) braucht! צִרְכוּ אתם atem tsir'chu
(ihr, w) braucht! צְרוֹכְנָה אתן aten tseroch'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) gebraucht צָרוּךְ אתה ata tsaruche
(du, w, bist) gebraucht צְרוּכָה את at tseruchah
(ihr, m, seid) gebraucht צְרוּכִים אתם atem tseruchim
(ihr, w, seid) gebraucht צְרוּכוֹת אתן aten tseruchott
Weitere Formen
brauchen לִצְרוֹךְ lits'roche Infinitiv

bestimmen - קבע[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er bestimmte / er bestimmt / er wird bestimmen - קָבַע / קוֹבֵעַ / קָבַע
Gegenwart - הווה
ich (m) bestimme קוֹבֵעַ אני ani kove'a
ich (w) bestimme קוֹבַעַת אני ani kova'att
du (m) bestimmst קוֹבֵעַ אתה ata kove'a
du (w) bestimmst קוֹבַעַת את at kova'att
er bestimmt קוֹבֵעַ הוא hu kove'a
sie bestimmt קוֹבַעַת היא hi kova'att
wir (m) bestimmen קוֹבְעִים אנחנו anachnu kov'im
wir (w) bestimmen קוֹבְעוֹת אנחנו anachnu kov'ott
ihr (m) bestimmt קוֹבְעִים אתם atem kov'im
ihr (w) bestimmt קוֹבְעוֹת אתן aten kov'ott
sie (m) bestimmen קוֹבְעִים הם hem kov'im
sie (w) bestimmen קוֹבְעוֹת הן hen kov'ott
Vergangenheit - עבר
ich bestimmte קָבַעְתִּי אני ani kava'ti
du (m) bestimmtest קָבַעְתָּ אתה ata kava'ta
du (w) bestimmtest קָבַעְתְּ את at kava'te
er bestimmte קָבַע הוא hu kava'
sie bestimmte קָבְעָה היא hi kav'ah
wir bestimmten קָבַעְנוּ אנחנו anachnu kava'nu
ihr (m) bestimmtet קְבַעְתֶּם אתם atem keva'tem
ihr (w) bestimmtet קְבַעְתֶּן אתן aten keva'tenn
sie (m) bestimmten קָבְעוּ הם hem kav'u
sie (w) bestimmten קָבְעוּ הן hen kav'u
Zukunft - עתיד
ich werde bestimmen אֶקְבַּע אני ani ek'ba'
du (m) wirst bestimmen קָבַעְתָּ אתה ata kava'ta
du (w) wirst bestimmen תִּקְבְּעִי את at tik'be'i
er wird bestimmen קָבַע הוא hu kava'
sie wird bestimmen תִּקְבַּע היא hi tik'ba'
wir werden bestimmen נִקְבַּע אנחנו anachnu nik'ba'
ihr (m) werdet bestimmen תִּקְבְּעוּ אתם atem tik'be'u
ihr (w) werdet bestimmen תִּקְבַּעְנָה אתן aten tik'ba'nah
sie (m) werden bestimmen יִקְבְּעוּ הם hem jik'be'u
sie (w) werden bestimmen תִּקְבַּעְנָה הן hen tik'ba'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) bestimm! קְבַע אתה ata keva'
(du, w) bestimm! קִבְעִי את at kiv'i
(ihr, m) bestimmt! קִבְעוּ אתם atem kiv'u
(ihr, w) bestimmt! קְבַעְנָה אתן aten keva'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) bestimmt קָבוּעַ אתה ata kavu'a
(du, w, bist) bestimmt קְבוּעָה את at kevu'ah
(ihr, m, seid) bestimmt קְבוּעִים אתם atem kevu'im
(ihr, w, seid) bestimmt קְבוּעוֹת אתן aten kevu'ott
Weitere Formen
bestimmen לִקְבּוֹעַ lik'bo'a Infinitiv

hoffen - קוה[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er hoffte / er hofft / er wird hoffen - קִיוָּוה / מְקַוֶּוה / קִיוָּוה
Gegenwart - הווה
ich (m) hoffe מְקַוֶּוה אני ani mekavevh
ich (w) hoffe מְקַוָּוה אני ani mekavavh
du (m) hoffst מְקַוֶּוה אתה ata mekavevh
du (w) hoffst מְקַוָּוה את at mekavavh
er hofft מְקַוֶּוה הוא hu mekavevh
sie hofft מְקַוָּוה היא hi mekavavh
wir (m) hoffen מְקַוִּוים אנחנו anachnu mekavivjm
wir (w) hoffen מְקַוּוֹת אנחנו anachnu mekauott
ihr (m) hofft מְקַוִּוים אתם atem mekavivjm
ihr (w) hofft מְקַוּוֹת אתן aten mekauott
sie (m) hoffen מְקַוִּוים הם hem mekavivjm
sie (w) hoffen מְקַוּוֹת הן hen mekauott
Vergangenheit - עבר
ich hoffte קִיוִּויתִי אני ani kivivjti
du (m) hofftest קִיוִּויתָ אתה ata kivivjta
du (w) hofftest קִיוֵּוית את at kivevjtt
er hoffte קִיוָּוה הוא hu kivavh
sie hoffte קִיוְּותָה היא hi kivevtah
wir hofften קִיוֵּוינוּ אנחנו anachnu kivevjnu
ihr (m) hofftet קִיוֵּויתֶם אתם atem kivevjtem
ihr (w) hofftet קִיוֵּויתֶן אתן aten kivevjtenn
sie (m) hofften קִיוּוּ הם hem kiuu
sie (w) hofften קִיוּוּ הן hen kiuu
Zukunft - עתיד
ich werde hoffen אֲקַוֶּוה אני ani akavevh
du (m) wirst hoffen קִיוִּויתָ אתה ata kivivjta
du (w) wirst hoffen תְּקַוִּוי את at tekavivj
er wird hoffen קִיוָּוה הוא hu kivavh
sie wird hoffen תְּקַוֶּוה היא hi tekavevh
wir werden hoffen נְקַוֶּוה אנחנו anachnu nekavevh
ihr (m) werdet hoffen תְּקַוּוּ אתם atem tekauu
ihr (w) werdet hoffen תְּקַוּוּ אתן aten tekauu
sie (m) werden hoffen יְקַוּוּ הם hem jekauu
sie (w) werden hoffen תְּקַוֶּוינָה הן hen tekavevjnah
Imperativ - ציווי
(du, m) hoff! קַוֵּוה אתה ata kavevh
(du, w) hoff! קַוִּוי את at kavivj
(ihr, m) hofft! קַוּוּ אתם atem kauu
(ihr, w) hofft! קַוּוּ אתן aten kauu
Weitere Formen
hoffen לְקַוּוֹת lekauott Infinitiv

heißen - קרא[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er hieß / er heißt / er wird heißen - קָרָא / קוֹרֵא / קָרָא
Gegenwart - הווה
ich (m) heiße קוֹרֵא אני ani kore
ich (w) heiße קוֹרֵאת אני ani korett
du (m) heißt קוֹרֵא אתה ata kore
du (w) heißt קוֹרֵאת את at korett
er heißt קוֹרֵא הוא hu kore
sie heißt קוֹרֵאת היא hi korett
wir (m) heißen קוֹרְאִים אנחנו anachnu kor'im
wir (w) heißen קוֹרְאוֹת אנחנו anachnu kor'ott
ihr (m) heißt קוֹרְאִים אתם atem kor'im
ihr (w) heißt קוֹרְאוֹת אתן aten kor'ott
sie (m) heißen קוֹרְאִים הם hem kor'im
sie (w) heißen קוֹרְאוֹת הן hen kor'ott
Vergangenheit - עבר
ich hieß קָרָאתִי אני ani karati
du (m) hießest קָרָאתָ אתה ata karata
du (w) hießest קָרָאת את at karatt
er hieß קָרָא הוא hu kara
sie hieß קָרְאָה היא hi kar'ah
wir hießen קָרָאנוּ אנחנו anachnu karanu
ihr (m) hießt קְרָאתֶם אתם atem keratem
ihr (w) hießt קְרָאתֶן אתן aten keratenn
sie (m) hießen קָרְאוּ הם hem kar'u
sie (w) hießen קָרְאוּ הן hen kar'u
Zukunft - עתיד
ich werde heißen אֶקְרָא אני ani ek'ra
du (m) wirst heißen קָרָאתָ אתה ata karata
du (w) wirst heißen תִּקְרְאִי את at tik'r'i
er wird heißen קָרָא הוא hu kara
sie wird heißen תִּקְרָא היא hi tik'ra
wir werden heißen נִקְרָא אנחנו anachnu nik'ra
ihr (m) werdet heißen תִּקְרְאוּ אתם atem tik'r'u
ihr (w) werdet heißen תִּקְרֶאנָה אתן aten tik'renah
sie (m) werden heißen יִקְרְאוּ הם hem jik'r'u
sie (w) werden heißen תִּקְרֶאנָה הן hen tik'renah
Imperativ - ציווי
(du, m) heiße! קְרָא אתה ata kera
(du, w) heiße! קִרְאִי את at kir'i
(ihr, m) heißt! קִרְאוּ אתם atem kir'u
(ihr, w) heißt! קְרֶאנָה אתן aten kerenah
Partizip Passiv
(du, m, bist) geheißen קָרוּי אתה ata karuj
(du, w, bist) geheißen קְרוּיָה את at kerujah
(ihr, m, seid) geheißen קְרוּיִים אתם atem kerujim
(ihr, w, seid) geheißen קְרוּיוֹת אתן aten kerujott
Weitere Formen
heißen לִקְרוֹא lik'ro Infinitiv

geschehen - קרה[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er geschah / er geschieht / er wird geschehen - קָרָה / קוֹרֶה / קָרָה
Gegenwart - הווה
ich (m) geschehe קוֹרֶה אני ani koreh
ich (w) geschehe קוֹרָה אני ani korah
du (m) geschiehst קוֹרֶה אתה ata koreh
du (w) geschiehst קוֹרָה את at korah
er geschieht קוֹרֶה הוא hu koreh
sie geschieht קוֹרָה היא hi korah
wir (m) geschehen קוֹרִים אנחנו anachnu korim
wir (w) geschehen קוֹרוֹת אנחנו anachnu korott
ihr (m) gescheht קוֹרִים אתם atem korim
ihr (w) gescheht קוֹרוֹת אתן aten korott
sie (m) geschehen קוֹרִים הם hem korim
sie (w) geschehen קוֹרוֹת הן hen korott
Vergangenheit - עבר
ich geschah קָרִיתִי אני ani kariti
du (m) geschahst קָרִיתָ אתה ata karita
du (w) geschahst קָרִית את at karitt
er geschah קָרָה הוא hu karah
sie geschah קָרְתָה היא hi kar'tah
wir geschahen קָרִינוּ אנחנו anachnu karinu
ihr (m) geschaht קְרִיתֶם אתם atem keritem
ihr (w) geschaht קְרִיתֶן אתן aten keritenn
sie (m) geschahen קָרוּ הם hem karu
sie (w) geschahen קָרוּ הן hen karu
Zukunft - עתיד
ich werde geschehen אֶקְרֶה אני ani ek'reh
du (m) wirst geschehen קָרִיתָ אתה ata karita
du (w) wirst geschehen תִּקְרִי את at tik'ri
er wird geschehen קָרָה הוא hu karah
sie wird geschehen תִּקְרֶה היא hi tik'reh
wir werden geschehen נִקְרֶה אנחנו anachnu nik'reh
ihr (m) werdet geschehen תִּקְרוּ אתם atem tik'ru
ihr (w) werdet geschehen תִּקְרוּ אתן aten tik'ru
sie (m) werden geschehen יִקְרוּ הם hem jik'ru
sie (w) werden geschehen תִּקְרֶינָה הן hen tik'rejnah
Imperativ - ציווי
(du, m) gescheh! קְרֵה אתה ata kereh
(du, w) gescheh! קְרִי את at keri
(ihr, m) gescheht! קְרוּ אתם atem keru
(ihr, w) gescheht! קְרֶינָה אתן aten kerejnah
Partizip Passiv
(du, m, bist) geschehen קָרוּי אתה ata karuj
(du, w, bist) geschehen קְרוּיָה את at kerujah
(ihr, m, seid) geschehen קְרוּיִים אתם atem kerujim
(ihr, w, seid) geschehen קְרוּיוֹת אתן aten kerujott
Weitere Formen
geschehen לִקְרוֹת lik'rott Infinitiv

anrufen - קשר[Bearbeiten]

Hitpa'el[Bearbeiten]

er rief an / er ruft an / er wird anrufen - הִתְקַשֵּׁר / מִתְקַשֵּׁר / הִתְקַשֵּׁר
Gegenwart - הווה
ich (m) rufe an מִתְקַשֵּׁר אני ani mit'kascher
ich (w) rufe an מִתְקַשֶּׁרֶת אני ani mit'kascherett
du (m) rufst an מִתְקַשֵּׁר אתה ata mit'kascher
du (w) rufst an מִתְקַשֶּׁרֶת את at mit'kascherett
er ruft an מִתְקַשֵּׁר הוא hu mit'kascher
sie ruft an מִתְקַשֶּׁרֶת היא hi mit'kascherett
wir (m) rufen an מִתְקַשְּׁרִים אנחנו anachnu mit'kascherim
wir (w) rufen an מִתְקַשְּׁרוֹת אנחנו anachnu mit'kascherott
ihr (m) ruft an מִתְקַשְּׁרִים אתם atem mit'kascherim
ihr (w) ruft an מִתְקַשְּׁרוֹת אתן aten mit'kascherott
sie (m) rufen an מִתְקַשְּׁרִים הם hem mit'kascherim
sie (w) rufen an מִתְקַשְּׁרוֹת הן hen mit'kascherott
Vergangenheit - עבר
ich rief an הִתְקַשַּׁרְתִּי אני ani hit'kaschar'ti
du (m) riefst an הִתְקַשַּׁרְתָּ אתה ata hit'kaschar'ta
du (w) riefst an הִתְקַשַּׁרְתְּ את at hit'kaschar'te
er rief an הִתְקַשֵּׁר הוא hu hit'kascher
sie rief an הִתְקַשְּׁרָה היא hi hit'kascherah
wir riefen an הִתְקַשַּׁרְנוּ אנחנו anachnu hit'kaschar'nu
ihr (m) rieft an הִתְקַשַּׁרְתֶּם אתם atem hit'kaschar'tem
ihr (w) rieft an הִתְקַשַּׁרְתֶּן אתן aten hit'kaschar'tenn
sie (m) riefen an הִתְקַשְּׁרוּ הם hem hit'kascheru
sie (w) riefen an הִתְקַשְּׁרוּ הן hen hit'kascheru
Zukunft - עתיד
ich werde anrufen אֶתְקַשֵּׁר אני ani et'kascher
du (m) wirst anrufen הִתְקַשַּׁרְתָּ אתה ata hit'kaschar'ta
du (w) wirst anrufen תִּתְקַשְּׁרִי את at tit'kascheri
er wird anrufen הִתְקַשֵּׁר הוא hu hit'kascher
sie wird anrufen תִּתְקַשֵּׁר היא hi tit'kascher
wir werden anrufen נִתְקַשֵּׁר אנחנו anachnu nit'kascher
ihr (m) werdet anrufen תִּתְקַשְּׁרוּ אתם atem tit'kascheru
ihr (w) werdet anrufen תִּתְקַשְּׁרוּ אתן aten tit'kascheru
sie (m) werden anrufen יִתְקַשְּׁרוּ הם hem jit'kascheru
sie (w) werden anrufen תִּתְקַשֵּׁרְנָה הן hen tit'kascher'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) ruf an! הִתְקַשֵּׁר אתה ata hit'kascher
(du, w) ruf an! הִתְקַשְּׁרִי את at hit'kascheri
(ihr, m) ruft an! הִתְקַשְּׁרוּ אתם atem hit'kascheru
(ihr, w) ruft an! הִתְקַשֵּׁרְנָה אתן aten hit'kascher'nah
Weitere Formen
anrufen לְהִתְקַשֵּׁר lehit'kascher Infinitiv

sehen - ראה[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er sah / er seht / er wird sehen - יִרְאֶה / רוֹאֶה / רָאָה
Gegenwart - הווה
ich (m) sehe רוֹאֶה אני ani roeh
ich (w) sehe רוֹאָה אני ani roah
du (m) siehst רוֹאֶה אתה ata roeh
du (w) siehst רוֹאָה את at roah
er sieht רוֹאֶה הוא hu roeh
sie sieht רוֹאָה היא hi roah
wir (m) sehen רוֹאִים אנחנו anachnu roim
wir (w) sehen רוֹאוֹת אנחנו anachnu roott
ihr (m) seht רוֹאִים אתם atem roim
ihr (w) seht רוֹאוֹת אתן aten roott
sie (m) sehen רוֹאִים הם hem roim
sie (w) sehen רוֹאוֹת הן hen roott
Vergangenheit - עבר
ich sah רָאִיתִי אני ani raiti
du (m) sahst רָאִיתָ אתה ata raita
du (w) sahst רָאִית את at raitt
er sah רָאָה הוא hu raah
sie sah רָאֲתָה היא hi raatah
wir sahen רָאִינוּ אנחנו anachnu rainu
ihr (m) saht רְאִיתֶם אתם atem reitem
ihr (w) saht רְאִיתֶן אתן aten reitenn
sie (m) sahen רָאוּ הם hem rau
sie (w) sahen רָאוּ הן hen rau
Zukunft - עתיד
ich werde sehen אֶרְאֶה אני ani er'eh
du (m) wirst sehen תִּרְאֶה אתה ata tir'eh
du (w) wirst sehen תִּרְאִי את at tir'i
er wird sehen יִרְאֶה הוא hu jir'eh
sie wird sehen תִּרְאֶה היא hi tir'eh
wir werden sehen נִרְאֶה אנחנו anachnu nir'eh
ihr (m) werdet sehen תִּרְאוּ אתם atem tir'u
ihr (w) werdet sehen תִּרְאוּ אתן aten tir'u
sie (m) werden sehen יִרְאוּ הם hem jir'u
sie (w) werden sehen תִּרְאֶינָה הן hen tir'ejnah
Imperativ - ציווי
(du, m) sieh! רְאֵה אתה ata reeh
(du, w) sieh! רְאִי את at rei
(ihr, m) seht! רְאוּ אתם atem reu
(ihr, w) seht! רְאֶינָה אתן aten reejnah
Weitere Formen
sehen לִרְאוֹת lir'ott Infinitiv

aussehen - ראה[Bearbeiten]

Nif'al[Bearbeiten]

er sah aus / er sieht aus / er wird aussehen - נִרְאָה / נִרְאֶה / נִרְאָה
Gegenwart - הווה
ich (m) sehe aus נִרְאֶה אני ani nir'eh
ich (w) sehe aus נִרְאֵית אני ani nir'ejtt
du (m) siehst aus נִרְאֶה אתה ata nir'eh
du (w) siehst aus נִרְאֵית את at nir'ejtt
er sieht aus נִרְאֶה הוא hu nir'eh
sie sieht aus נִרְאֵית היא hi nir'ejtt
wir (m) sehen aus נִרְאִים אנחנו anachnu nir'im
wir (w) sehen aus נִרְאוֹת אנחנו anachnu nir'ott
ihr (m) seht aus נִרְאִים אתם atem nir'im
ihr (w) seht aus נִרְאוֹת אתן aten nir'ott
sie (m) sehen aus נִרְאִים הם hem nir'im
sie (w) sehen aus נִרְאוֹת הן hen nir'ott
Vergangenheit - עבר
ich sah aus נִרְאִיתִי אני ani nir'iti
du (m) sahst aus נִרְאֵיתָ אתה ata nir'ejta
du (w) sahst aus נִרְאֵית את at nir'ejtt
er sah aus נִרְאָה הוא hu nir'ah
sie sah aus נִרְאֲתָה היא hi nir'atah
wir sahen aus נִרְאֵינוּ אנחנו anachnu nir'ejnu
ihr (m) saht aus נִרְאֵיתֶם אתם atem nir'ejtem
ihr (w) saht aus נִרְאֵיתֶן אתן aten nir'ejtenn
sie (m) sahen aus נִרְאוּ הם hem nir'u
sie (w) sahen aus נִרְאוּ הן hen nir'u
Zukunft - עתיד
ich werde aussehen אֵירָאֶה אני ani ejraeh
du (m) wirst aussehen נִרְאֵיתָ אתה ata nir'ejta
du (w) wirst aussehen תֵּירָאִי את at tejrai
er wird aussehen נִרְאָה הוא hu nir'ah
sie wird aussehen תֵּירָאֶה היא hi tejraeh
wir werden aussehen נֵירָאֶה אנחנו anachnu nejraeh
ihr (m) werdet aussehen תֵּירָאוּ אתם atem tejrau
ihr (w) werdet aussehen תֵּירָאֶינָה אתן aten tejraejnah
sie (m) werden aussehen יֵירָאוּ הם hem jejrau
sie (w) werden aussehen יֵירָאוּ הן hen jejrau
Imperativ - ציווי
(du, m) seh aus! הֵירָאֵה אתה ata hejraeh
(du, w) seh aus! הֵירָאִי את at hejrai
(ihr, m) seht aus! הֵירָאוּ אתם atem hejrau
(ihr, w) seht aus! הֵירָאֶינָה אתן aten hejraejnah
Weitere Formen
aussehen לְהֵירָאוֹת lehejraott Infinitiv

zeigen - ראה[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er zeigte / er zeigt / er wird zeigen - הֶרְאָה / מַרְאֶה / הֶרְאָה
Gegenwart - הווה
ich (m) zeige מַרְאֶה אני ani mar'eh
ich (w) zeige מַרְאָה אני ani mar'ah
du (m) zeigst מַרְאֶה אתה ata mar'eh
du (w) zeigst מַרְאָה את at mar'ah
er zeigt מַרְאֶה הוא hu mar'eh
sie zeigt מַרְאָה היא hi mar'ah
wir (m) zeigen מַרְאִים אנחנו anachnu mar'im
wir (w) zeigen מַרְאוֹת אנחנו anachnu mar'ott
ihr (m) zeigt מַרְאִים אתם atem mar'im
ihr (w) zeigt מַרְאוֹת אתן aten mar'ott
sie (m) zeigen מַרְאִים הם hem mar'im
sie (w) zeigen מַרְאוֹת הן hen mar'ott
Vergangenheit - עבר
ich zeigte הֶרְאֵיתִי אני ani her'ejti
du (m) zeigtest הֶרְאֵיתָ אתה ata her'ejta
du (w) zeigtest הֶרְאֵית את at her'ejtt
er zeigte הֶרְאָה הוא hu her'ah
sie zeigte הֶרְאֲתָה היא hi her'atah
wir zeigten הִרְאִינוּ אנחנו anachnu hir'inu
ihr (m) zeigtet הֶרְאִיתֶם אתם atem her'item
ihr (w) zeigtet הִרְאֵיתֶן אתן aten hir'ejtenn
sie (m) zeigten הִרְאוּ הם hem hir'u
sie (w) zeigten הִרְאוּ הן hen hir'u
Zukunft - עתיד
ich werde zeigen אַרְאֶה אני ani ar'eh
du (m) wirst zeigen הֶרְאֵיתָ אתה ata her'ejta
du (w) wirst zeigen תַּרְאִי את at tar'i
er wird zeigen הֶרְאָה הוא hu her'ah
sie wird zeigen תַּרְאֶה היא hi tar'eh
wir werden zeigen נַרְאֶה אנחנו anachnu nar'eh
ihr (m) werdet zeigen תַּרְאוּ אתם atem tar'u
ihr (w) werdet zeigen תַּרְאוּ אתן aten tar'u
sie (m) werden zeigen יַרְאוּ הם hem jar'u
sie (w) werden zeigen יַרְאוּ הן hen jar'u
Imperativ - ציווי
(du, m) zeig! הַרְאֵה אתה ata har'eh
(du, w) zeig! הַרְאִי את at har'i
(ihr, m) zeigt! הַרְאוּ אתם atem har'u
(ihr, w) zeigt! הַרְאוּ אתן aten har'u
Weitere Formen
zeigen לְהַרְאוֹת lehar'ott Infinitiv

fühlen - רגש[Bearbeiten]

Hif'il[Bearbeiten]

er fühlte / er fühlt / er wird fühlen - הִרְגִּישׁ / מַרְגִּישׁ / הִרְגִּישׁ
Gegenwart - הווה
ich (m) fühle מַרְגִּישׁ אני ani mar'gisch
ich (w) fühle מַרְגִּישָׁה אני ani mar'gischah
du (m) fühlst מַרְגִּישׁ אתה ata mar'gisch
du (w) fühlst מַרְגִּישָׁה את at mar'gischah
er fühlt מַרְגִּישׁ הוא hu mar'gisch
sie fühlt מַרְגִּישָׁה היא hi mar'gischah
wir (m) fühlen מַרְגִּישִׁים אנחנו anachnu mar'gischim
wir (w) fühlen מַרְגִּישׁוֹת אנחנו anachnu mar'gischott
ihr (m) fühlt מַרְגִּישִׁים אתם atem mar'gischim
ihr (w) fühlt מַרְגִּישׁוֹת אתן aten mar'gischott
sie (m) fühlen מַרְגִּישִׁים הם hem mar'gischim
sie (w) fühlen מַרְגִּישׁוֹת הן hen mar'gischott
Vergangenheit - עבר
ich fühlte הִרְגַּשְׁתִּי אני ani hir'gasch'ti
du (m) fühltest הִרְגַּשְׁתָּ אתה ata hir'gasch'ta
du (w) fühltest הִרְגַּשְׁתְּ את at hir'gasch'te
er fühlte הִרְגִּישׁ הוא hu hir'gisch
sie fühlte הִרְגִּישָׁה היא hi hir'gischah
wir fühlten הִרְגַּשְׁנוּ אנחנו anachnu hir'gasch'nu
ihr (m) fühltet הִרְגַּשְׁתֶּם אתם atem hir'gasch'tem
ihr (w) fühltet הִרְגַּשְׁתֶּן אתן aten hir'gasch'tenn
sie (m) fühlten הִרְגִּישׁוּ הם hem hir'gischu
sie (w) fühlten הִרְגִּישׁוּ הן hen hir'gischu
Zukunft - עתיד
ich werde fühlen אַרְגִּישׁ אני ani ar'gisch
du (m) wirst fühlen הִרְגַּשְׁתָּ אתה ata hir'gasch'ta
du (w) wirst fühlen תַּרְגִּישִׁי את at tar'gischi
er wird fühlen הִרְגִּישׁ הוא hu hir'gisch
sie wird fühlen תַּרְגִּישׁ היא hi tar'gisch
wir werden fühlen נַרְגִּישׁ אנחנו anachnu nar'gisch
ihr (m) werdet fühlen תַּרְגִּישׁוּ אתם atem tar'gischu
ihr (w) werdet fühlen תַּרְגִּישׁוּ אתן aten tar'gischu
sie (m) werden fühlen יַרְגִּישׁוּ הם hem jar'gischu
sie (w) werden fühlen תַּרְגֵּשְׁנָה הן hen tar'gesch'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) fühl! הַרְגֵּשׁ אתה ata har'gesch
(du, w) fühl! הַרְגִּישִׁי את at har'gischi
(ihr, m) fühlt! הַרְגִּישׁוּ אתם atem har'gischu
(ihr, w) fühlt! הַרְגִּישׁוּ אתן aten har'gischu
Weitere Formen
fühlen לְהַרְגִּישׁ lehar'gisch Infinitiv

schweben - רחף[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er schwebte / er schwebt / er wird schweben - יְרַחֵף / מְרַחֵף / רִיחֵף
Gegenwart - הווה
ich (m) schwebe מְרַחֵף אני ani merachef
ich (w) schwebe מְרַחֶפֶת אני ani merachefett
du (m) schwebst מְרַחֵף אתה ata merachef
du (w) schwebst מְרַחֶפֶת את at merachefett
er schwebt מְרַחֵף הוא hu merachef
sie schwebt מְרַחֶפֶת היא hi merachefett
wir (m) schweben מְרַחֲפִים אנחנו anachnu merachafim
wir (w) schweben מְרַחֲפוֹת אנחנו anachnu merachafott
ihr (m) schwebt מְרַחֲפִים אתם atem merachafim
ihr (w) schwebt מְרַחֲפוֹת אתן aten merachafott
sie (m) schweben מְרַחֲפִים הם hem merachafim
sie (w) schweben מְרַחֲפוֹת הן hen merachafott
Vergangenheit - עבר
ich schwebte רִיחַפְתִּי אני ani richaf'ti
du (m) schwebtest רִיחַפְתָּ אתה ata richaf'ta
du (w) schwebtest רִיחַפְתְּ את at richaf'te
er schwebte רִיחֵף הוא hu richef
sie schwebte רִיחֲפָה היא hi richafah
wir schwebten רִיחַפְנוּ אנחנו anachnu richaf'nu
ihr (m) schwebtet רִיחַפְתֶּם אתם atem richaf'tem
ihr (w) schwebtet רִיחַפְתֶּן אתן aten richaf'tenn
sie (m) schwebten רִיחֲפוּ הם hem richafu
sie (w) schwebten רִיחֲפוּ הן hen richafu
Zukunft - עתיד
ich werde schweben אֲרַחֵף אני ani arachef
du (m) wirst schweben תְּרַחֵף אתה ata terachef
du (w) wirst schweben תְּרַחֲפִי את at terachafi
er wird schweben יְרַחֵף הוא hu jerachef
sie wird schweben תְּרַחֵף היא hi terachef
wir werden schweben נְרַחֵף אנחנו anachnu nerachef
ihr (m) werdet schweben תְּרַחֲפוּ אתם atem terachafu
ihr (w) werdet schweben תְּרַחֲפוּ אתן aten terachafu
sie (m) werden schweben יְרַחֲפוּ הם hem jerachafu
sie (w) werden schweben תְּרַחֵפְנָה הן hen terachef'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) schweb! רַחֵף אתה ata rachef
(du, w) schweb! רַחֲפִי את at rachafi
(ihr, m) schwebt! רַחֲפוּ אתם atem rachafu
(ihr, w) schwebt! רַחֵפְנָה אתן aten rachef'nah
Weitere Formen
schweben לְרַחֵף lerachef Infinitiv

reiten - רכב[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er ritt / er reitet / er wird reiten - רָכַב / רוֹכֵב / רָכַב
Gegenwart - הווה
ich (m) reite רוֹכֵב אני ani rochev
ich (w) reite רוֹכֶבֶת אני ani rochevett
du (m) reitest רוֹכֵב אתה ata rochev
du (w) reitest רוֹכֶבֶת את at rochevett
er reitet רוֹכֵב הוא hu rochev
sie reitet רוֹכֶבֶת היא hi rochevett
wir (m) reiten רוֹכְבִים אנחנו anachnu roch'vim
wir (w) reiten רוֹכְבוֹת אנחנו anachnu roch'vott
ihr (m) reitet רוֹכְבִים אתם atem roch'vim
ihr (w) reitet רוֹכְבוֹת אתן aten roch'vott
sie (m) reiten רוֹכְבִים הם hem roch'vim
sie (w) reiten רוֹכְבוֹת הן hen roch'vott
Vergangenheit - עבר
ich ritt רָכַבְתִּי אני ani rachav'ti
du (m) rittst רָכַבְתָּ אתה ata rachav'ta
du (w) rittst רָכַבְתְּ את at rachav'te
er ritt רָכַב הוא hu rachav
sie ritt רָכְבָה היא hi rach'vah
wir ritten רָכַבְנוּ אנחנו anachnu rachav'nu
ihr (m) rittet רְכַבְתֶּם אתם atem rechav'tem
ihr (w) rittet רְכַבְתֶּן אתן aten rechav'tenn
sie (m) ritten רָכְבוּ הם hem rach'vu
sie (w) ritten רָכְבוּ הן hen rach'vu
Zukunft - עתיד
ich werde reiten אֶרְכַּב אני ani er'kav
du (m) wirst reiten רָכַבְתָּ אתה ata rachav'ta
du (w) wirst reiten תִּרְכְּבִי את at tir'kevi
er wird reiten רָכַב הוא hu rachav
sie wird reiten תִּרְכַּב היא hi tir'kav
wir werden reiten נִרְכַּב אנחנו anachnu nir'kav
ihr (m) werdet reiten תִּרְכְּבוּ אתם atem tir'kevu
ihr (w) werdet reiten תִּרְכַּבְנָה אתן aten tir'kav'nah
sie (m) werden reiten יִרְכְּבוּ הם hem jir'kevu
sie (w) werden reiten תִּרְכַּבְנָה הן hen tir'kav'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) reite! רְכַב אתה ata rechav
(du, w) reite! רִכְבִי את at rich'vi
(ihr, m) reitet! רִכְבוּ אתם atem rich'vu
(ihr, w) reitet! רְכַבְנָה אתן aten rechav'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) geritten רָכוּב אתה ata rachuv
(du, w, bist) geritten רְכוּבָה את at rechuvah
(ihr, m, seid) geritten רְכוּבִים אתם atem rechuvim
(ihr, w, seid) geritten רְכוּבוֹת אתן aten rechuvott
Weitere Formen
reiten לִרְכּוֹב lir'kov Infinitiv

wollen - רצה[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er wollte / er will / er wird wollen - יִרְצֶה / רוֹצֶה / רָצָה
Gegenwart - הווה
ich (m) will רוֹצֶה אני ani rotseh
ich (w) will רוֹצָה אני ani rotsah
du (m) willst רוֹצֶה אתה ata rotseh
du (w) willst רוֹצָה את at rotsah
er will רוֹצֶה הוא hu rotseh
sie will רוֹצָה היא hi rotsah
wir (m) wollen רוֹצִים אנחנו anachnu rotsim
wir (w) wollen רוֹצוֹת אנחנו anachnu rotsott
ihr (m) wollt רוֹצִים אתם atem rotsim
ihr (w) wollt רוֹצוֹת אתן aten rotsott
sie (m) wollen רוֹצִים הם hem rotsim
sie (w) wollen רוֹצוֹת הן hen rotsott
Vergangenheit - עבר
ich wollte רָצִיתִי אני ani ratsiti
du (m) wolltest רָצִיתָ אתה ata ratsita
du (w) wolltest רָצִית את at ratsitt
er wollte רָצָה הוא hu ratsah
sie wollte רָצְתָה היא hi rats'tah
wir wollten רָצִינוּ אנחנו anachnu ratsinu
ihr (m) wolltet רְצִיתֶם אתם atem retsitem
ihr (w) wolltet רְצִיתֶן אתן aten retsitenn
sie (m) wollten רָצוּ הם hem ratsu
sie (w) wollten רָצוּ הן hen ratsu
Zukunft - עתיד
ich werde wollen אֶרְצֶה אני ani er'tseh
du (m) wirst wollen תִּרְצֶה אתה ata tir'tseh
du (w) wirst wollen תִּרְצִי את at tir'tsi
er wird wollen יִרְצֶה הוא hu jir'tseh
sie wird wollen תִּרְצֶה היא hi tir'tseh
wir werden wollen נִרְצֶה אנחנו anachnu nir'tseh
ihr (m) werdet wollen תִּרְצוּ אתם atem tir'tsu
ihr (w) werdet wollen תִּרְצוּ אתן aten tir'tsu
sie (m) werden wollen יִרְצוּ הם hem jir'tsu
sie (w) werden wollen יִרְצוּ הן hen jir'tsu
Imperativ - ציווי
(du, m) will! רְצֵה אתה ata retseh
(du, w) will! רְצִי את at retsi
(ihr, m) wollt! רְצוּ אתם atem retsu
(ihr, w) wollt! רְצוּ אתן aten retsu
Partizip Passiv
(du, m, bist) gewollt רָצוּי אתה ata ratsuj
(du, w, bist) gewollt רְצוּיָה את at retsujah
(ihr, m, seid) gewollt רְצוּיִים אתם atem retsujim
(ihr, w, seid) gewollt רְצוּיוֹת אתן aten retsujott
Weitere Formen
wollen לִרְצוֹת lir'tsott Infinitiv

bleiben - שאר[Bearbeiten]

Nif'al[Bearbeiten]

er blieb / er bleibt / er wird bleiben - נִשְׁאַר / נִשְׁאָר / נִשְׁאַר
Gegenwart - הווה
ich (m) bleibe נִשְׁאָר אני ani nisch'ar
ich (w) bleibe נִשְׁאֶרֶת אני ani nisch'erett
du (m) bleibst נִשְׁאָר אתה ata nisch'ar
du (w) bleibst נִשְׁאֶרֶת את at nisch'erett
er bleibt נִשְׁאָר הוא hu nisch'ar
sie bleibt נִשְׁאֶרֶת היא hi nisch'erett
wir (m) bleiben נִשְׁאָרִים אנחנו anachnu nisch'arim
wir (w) bleiben נִשְׁאָרוֹת אנחנו anachnu nisch'arott
ihr (m) bleibt נִשְׁאָרִים אתם atem nisch'arim
ihr (w) bleibt נִשְׁאָרוֹת אתן aten nisch'arott
sie (m) bleiben נִשְׁאָרִים הם hem nisch'arim
sie (w) bleiben נִשְׁאָרוֹת הן hen nisch'arott
Vergangenheit - עבר
ich blieb נִשְׁאַרְתִּי אני ani nisch'ar'ti
du (m) bliebst נִשְׁאַרְתָּ אתה ata nisch'ar'ta
du (w) bliebst נִשְׁאַרְתְּ את at nisch'ar'te
er blieb נִשְׁאַר הוא hu nisch'ar
sie blieb נִשְׁאֲרָה היא hi nisch'arah
wir blieben נִשְׁאַרְנוּ אנחנו anachnu nisch'ar'nu
ihr (m) bliebt נִשְׁאַרְתֶּם אתם atem nisch'ar'tem
ihr (w) bliebt נִשְׁאַרְתֶּן אתן aten nisch'ar'tenn
sie (m) blieben נִשְׁאֲרוּ הם hem nisch'aru
sie (w) blieben נִשְׁאֲרוּ הן hen nisch'aru
Zukunft - עתיד
ich werde bleiben אֶשָּׁאֵר אני ani eschaer
du (m) wirst bleiben נִשְׁאַרְתָּ אתה ata nisch'ar'ta
du (w) wirst bleiben תִּישָּׁאֲרִי את at tischaari
er wird bleiben נִשְׁאַר הוא hu nisch'ar
sie wird bleiben תִּישָּׁאֵר היא hi tischaer
wir werden bleiben נִישָּׁאֵר אנחנו anachnu nischaer
ihr (m) werdet bleiben תִּישָּׁאֲרוּ אתם atem tischaaru
ihr (w) werdet bleiben תִּישָּׁאֵרְנָה אתן aten tischaer'nah
sie (m) werden bleiben יִישָּׁאֲרוּ הם hem jischaaru
sie (w) werden bleiben יִישָּׁאֲרוּ הן hen jischaaru
Imperativ - ציווי
(du, m) bleib! הִישָּׁאֵר אתה ata hischaer
(du, w) bleib! הִישָּׁאֲרִי את at hischaari
(ihr, m) bleibt! הִישָּׁאֲרוּ אתם atem hischaaru
(ihr, w) bleibt! הִישָּׁאֲרוּ אתן aten hischaaru
Weitere Formen
bleiben לְהִישָּׁאֵר lehischaer Infinitiv

sich freuen - שמח[Bearbeiten]

Pi'el[Bearbeiten]

er freute sich / er freut sich / er wird sich freuen - שִׂימַּח / מְשַׂמֵּחַ / שִׂימַּח
Gegenwart - הווה
ich (m) freue mich מְשַׂמֵּחַ אני ani messameach
ich (w) freue mich מְשַׂמַּחַת אני ani messamachatt
du (m) freust dich מְשַׂמֵּחַ אתה ata messameach
du (w) freust dich מְשַׂמַּחַת את at messamachatt
er freut sich מְשַׂמֵּחַ הוא hu messameach
sie freut sich מְשַׂמַּחַת היא hi messamachatt
wir (m) freuen uns מְשַׂמְּחִים אנחנו anachnu messamechim
wir (w) freuen uns מְשַׂמְּחוֹת אנחנו anachnu messamechott
ihr (m) freut euch מְשַׂמְּחִים אתם atem messamechim
ihr (w) freut euch מְשַׂמְּחוֹת אתן aten messamechott
sie (m) freuen sich מְשַׂמְּחִים הם hem messamechim
sie (w) freuen sich מְשַׂמְּחוֹת הן hen messamechott
Vergangenheit - עבר
ich freute mich שִׂימַּחְתִּי אני ani simach'ti
du (m) freutest dich שִׂימַּחְתָּ אתה ata simach'ta
du (w) freutest dich שִׂימַּחְתְּ את at simach'te
er freute sich שִׂימַּח הוא hu simach
sie freute sich שִׂימְּחָה היא hi simechah
wir freuten uns שִׂימַּחְנוּ אנחנו anachnu simach'nu
ihr (m) freutet euch שִׂימַּחְתֶּם אתם atem simach'tem
ihr (w) freutet euch שִׂימַּחְתֶּן אתן aten simach'tenn
sie (m) freuten sich שִׂימְּחוּ הם hem simechu
sie (w) freuten sich שִׂמְּחוּ הן hen simechu
Zukunft - עתיד
ich werde mich freuen אֲשַׂמֵּחַ אני ani assameach
du (m) wirst dich freuen שִׂימַּחְתָּ אתה ata simach'ta
du (w) wirst dich freuen תְּשַׂמְּחִי את at tessamechi
er wird sich freuen שִׂימַּח הוא hu simach
sie wird sich freuen תְּשַׂמֵּחַ היא hi tessameach
wir werden uns freuen נְשַׂמֵּחַ אנחנו anachnu nessameach
ihr (m) werdet euch freuen תְּשַׂמְּחוּ אתם atem tessamechu
ihr (w) werdet euch freuen תְּשַׂמְּחוּ אתן aten tessamechu
sie (m) werden sich freuen יְשַׂמְּחוּ הם hem jessamechu
sie (w) werden sich freuen תְּשַׂמַּחְנָה הן hen tessamach'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) freu dich! שַׂמַּח אתה ata samach
(du, w) freu dich! שַׂמְּחִי את at samechi
(ihr, m) freut euch! שַׂמְּחוּ אתם atem samechu
(ihr, w) freut euch! שַׂמַּחְנָה אתן aten samach'nah
Weitere Formen
sich freuen לְשַׂמַּח lessamach Infinitiv

hören - שמע[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er hörte / er hört / er wird hören - שָׁמַע / שׁוֹמֵעַ / שָׁמַע
Gegenwart - הווה
ich (m) höre שׁוֹמֵעַ אני ani schome'a
ich (w) höre שׁוֹמַעַת אני ani schoma'att
du (m) hörst שׁוֹמֵעַ אתה ata schome'a
du (w) hörst שׁוֹמַעַת את at schoma'att
er hört שׁוֹמֵעַ הוא hu schome'a
sie hört שׁוֹמַעַת היא hi schoma'att
wir (m) hören שׁוֹמְעִים אנחנו anachnu schom'im
wir (w) hören שׁוֹמְעוֹת אנחנו anachnu schom'ott
ihr (m) hört שׁוֹמְעִים אתם atem schom'im
ihr (w) hört שׁוֹמְעוֹת אתן aten schom'ott
sie (m) hören שׁוֹמְעִים הם hem schom'im
sie (w) hören שׁוֹמְעוֹת הן hen schom'ott
Vergangenheit - עבר
ich hörte שָׁמַעְתִּי אני ani schama'ti
du (m) hörtest שָׁמַעְתָּ אתה ata schama'ta
du (w) hörtest שָׁמַעְתְּ את at schama'te
er hörte שָׁמַע הוא hu schama'
sie hörte שָׁמְעָה היא hi scham'ah
wir hörten שָׁמַעְנוּ אנחנו anachnu schama'nu
ihr (m) hörtet שְׁמַעְתֶּם אתם atem schema'tem
ihr (w) hörtet שְׁמַעְתֶּן אתן aten schema'tenn
sie (m) hörten שָׁמְעוּ הם hem scham'u
sie (w) hörten שָׁמְעוּ הן hen scham'u
Zukunft - עתיד
ich werde hören אֶשְׁמַע אני ani esch'ma'
du (m) wirst hören שָׁמַעְתָּ אתה ata schama'ta
du (w) wirst hören תִּשְׁמְעִי את at tisch'm'i
er wird hören שָׁמַע הוא hu schama'
sie wird hören תִּשְׁמַע היא hi tisch'ma'
wir werden hören נִשְׁמַע אנחנו anachnu nisch'ma'
ihr (m) werdet hören תִּשְׁמְעוּ אתם atem tisch'm'u
ihr (w) werdet hören תִּשְׁמַעְנָה אתן aten tisch'ma'nah
sie (m) werden hören יִשְׁמְעוּ הם hem jisch'm'u
sie (w) werden hören תִּשְׁמַעְנָה הן hen tisch'ma'nah
Imperativ - ציווי
(du, m) hör! שְׁמַע אתה ata schema'
(du, w) hör! שִׁמְעִי את at schim'i
(ihr, m) hört! שִׁמְעוּ אתם atem schim'u
(ihr, w) hört! שְׁמַעְנָה אתן aten schema'nah
Partizip Passiv
(du, m, bist) gehört שָׁמוּעַ אתה ata schamu'a
(du, w, bist) gehört שְׁמוּעָה את at schemu'ah
(ihr, m, seid) gehört שְׁמוּעִים אתם atem schemu'im
(ihr, w, seid) gehört שְׁמוּעוֹת אתן aten schemu'ott
Weitere Formen
hören לִשְׁמוֹעַ lisch'mo'a Infinitiv

trinken - שתה[Bearbeiten]

Pa'al[Bearbeiten]

er trank / er trinkt / er wird trinken - שָׁתָה / שׁוֹתֶה / שָׁתָה
Gegenwart - הווה
ich (m) trinke שׁוֹתֶה אני ani schoteh
ich (w) trinke שׁוֹתָה אני ani schotah
du (m) trinkst שׁוֹתֶה אתה ata schoteh
du (w) trinkst שׁוֹתָה את at schotah
er trinkt שׁוֹתֶה הוא hu schoteh
sie trinkt שׁוֹתָה היא hi schotah
wir (m) trinken שׁוֹתִים אנחנו anachnu schotim
wir (w) trinken שׁוֹתוֹת אנחנו anachnu schotott
ihr (m) trinkt שׁוֹתִים אתם atem schotim
ihr (w) trinkt שׁוֹתוֹת אתן aten schotott
sie (m) trinken שׁוֹתִים הם hem schotim
sie (w) trinken שׁוֹתוֹת הן hen schotott
Vergangenheit - עבר
ich trank שָׁתִיתִי אני ani schatiti
du (m) trankst שָׁתִיתָ אתה ata schatita
du (w) trankst שָׁתִית את at schatitt
er trank שָׁתָה הוא hu schatah
sie trank שָׁתְתָה היא hi schat'tah
wir tranken שָׁתִינוּ אנחנו anachnu schatinu
ihr (m) trankt שְׁתִיתֶם אתם atem schetitem
ihr (w) trankt שְׁתִיתֶן אתן aten schetitenn
sie (m) tranken שָׁתוּ הם hem schatu
sie (w) tranken שָׁתוּ הן hen schatu
Zukunft - עתיד
ich werde trinken אֶשְׁתֶּה אני ani esch'teh
du (m) wirst trinken שָׁתִיתָ אתה ata schatita
du (w) wirst trinken תִּשְׁתִּי את at tisch'ti
er wird trinken שָׁתָה הוא hu schatah
sie wird trinken תִּשְׁתֶּה היא hi tisch'teh
wir werden trinken נִשְׁתֶּה אנחנו anachnu nisch'teh
ihr (m) werdet trinken תִּשְׁתּוּ אתם atem tisch'tu
ihr (w) werdet trinken תִּשְׁתּוּ אתן aten tisch'tu
sie (m) werden trinken יִשְׁתּוּ הם hem jisch'tu
sie (w) werden trinken יִשְׁתּוּ הן hen jisch'tu
Imperativ - ציווי
(du, m) trink! שְׁתֵה אתה ata scheteh
(du, w) trink! שְׁתִי את at scheti
(ihr, m) trinkt! שְׁתוּ אתם atem schetu
(ihr, w) trinkt! שְׁתוּ אתן aten schetu
Partizip Passiv
(du, m, bist) getrunken שָׁתוּי אתה ata schatuj
(du, w, bist) getrunken שְׁתוּיָה את at schetujah
(ihr, m, seid) getrunken שְׁתוּיִים אתם atem schetujim
(ihr, w, seid) getrunken שְׁתוּיוֹת אתן aten schetujott
Weitere Formen
trinken לִשְׁתּוֹת lisch'tott Infinitiv